miskas
12.09.07,14:27
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu respekt. paragraf v ktorom sa píše o nároku konateľa o zvýšenom nároku na dovolenku /6-týždnov/. Prešla som celý zákonník práce a nič podobné som tam nenašla.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc:)
Chobot
12.09.07,12:48
Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu respekt. paragraf v ktorom sa píše o nároku konateľa o zvýšenom nároku na dovolenku /6-týždnov/. Prešla som celý zákonník práce a nič podobné som tam nenašla.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc:)

Prečo by mal mať konateľ nárok na dovolenku 6 týždňov? Kde si to zobrala?

Konateľ je považovaný v pracovnoprávnych vzťahoch za zamestnanca firmy a preto má rovnaké práva ohľadne dovolenky ako každý iný zamestnanec.
ajobs
12.09.07,17:53
Konateľ - pokiaľ nemá aj pracovnú zmluvu na výkon inej funkcie ako výkon činnosti konateľa je so spoločnosťou v obchodnoprávnom vzťahu, a preto nemá nárok na dovolenku.
Robina
12.09.07,18:30
Pokiaľ má riadne uzatvorenú pracovnú zmluvu - je prihlásený v poisťovniach - tak sa na neho vzťahujú rovnaké predpisy, ako na zamestnancov či už pri PN alebo dovolenke. Neviem o tom, že by mal mať 6 týždňov.
Zoltán Kovács
12.09.07,18:55
Ak má pracovný pomer, môže si dať aj 6 týždňovú dovolenku, ale náklady s tým spojené nebudú daňovo uznateľné. Nemajú oporu v zákone.
Peterka
13.09.07,05:21
Sa si myslím že už dávno platí:

"1.Konateľ má nárok na dovolenku v rozsahu v akom si stanoví.
2.Účtovník -čka musí zabezpečiť a je zodpovedná aby to bolo správne a v súlade so zákonmi.
3.Samozrejme v žiadnom prípade to nesmie byť nedaňový náklad, ak to tak je potom je účtovník-čka nechopný-á"

Ja sa už nad tým dávno nevzrušujem.

Samozrejme súhlasím, konateľ má mandátnu zmluvu - platí obchodný zíkonník

Ak je konateľ náhodou aj ako zamestnanec, potom ako na zamestnanca (rovnocený pred zákonom s ostatnými zamestnancami) sa vzťahuje Zákonník práce.:cool:
miskas
14.09.07,07:23
Dakujem Vám veľmi pekne za odpovede . Myslela som si to, že je to iba slepá kačica.;)
emily 2
12.06.12,09:56
Konatel mal podla zmluvy o vykone funkcie konatela narok na dovolenku 28 prac.dni. Oficialne si nevycerpal nic.
Od 01.06. je normalnym zamestnancom. Kolko ma narok na dovolenku ?/mal uz 33 rokov/

Je prihlaseny do SP aj ZP na zaklade zmluvy o vykone konatela (prav. mes.prijem). Obedy mu budeme preplacat ako ostatnym zamestnancom. Treba este nieco ohladom tejto zmeny/ vykon funkcie konatela - zamestnanec/?

dakujem
emily2
Mila123
12.06.12,09:59
má platené dva poistné pomery? je aj konateľom i zamestnancom ?
emily 2
12.06.12,10:01
Nie ta zmluva je zrusena, od 01.06. je zamestnancom
Tweety
12.06.12,10:03
Konatel mal podla zmluvy o vykone funkcie konatela narok na dovolenku 28 prac.dni. Oficialne si nevycerpal nic.
Od 01.06. je normalnym zamestnancom. Kolko ma narok na dovolenku ?/mal uz 33 rokov/

Je prihlaseny do SP aj ZP na zaklade zmluvy o vykone konatela (prav. mes.prijem). Obedy mu budeme preplacat ako ostatnym zamestnancom. Treba este nieco ohladom tejto zmeny/ vykon funkcie konatela - zamestnanec/?

dakujem
emily2
Ak je zamestnancom od 1.6., jeho PČ dovolenky je 25/12x7, t.j. 14,5 dňa, samozrejme ak bude pracovať do konca roka, bez príp. dôvodov na krátenie..
emily 2
12.06.12,10:13
dakujem.

Ale myslela som hlavne ten cas co bol konatelom 01-05/2012 - alikv. cast z tych 28 dni - to asi prepadne, resp sa musi dohodnut s majitelmi a nejake volno si este moze cerpat -ale neoficialne?
Tweety
12.06.12,10:17
dakujem.

Ale myslela som hlavne ten cas co bol konatelom 01-05/2012 - alikv. cast z tych 28 dni - to asi prepadne, resp sa musi dohodnut s majitelmi a nejake volno si este moze cerpat -ale neoficialne?
Nárok na D je len u zamestnanca v PP a on zamestnancom nebol.
veronikasad
12.06.12,11:06
dakujem.

Ale myslela som hlavne ten cas co bol konatelom 01-05/2012 - alikv. cast z tych 28 dni - to asi prepadne, resp sa musi dohodnut s majitelmi a nejake volno si este moze cerpat -ale neoficialne?
Na základe čoho má nárok 28 dní "dovolenky" ako konatel ? Akú zmluvu mal s firmou uzatvorenú ?