purna
12.09.07,19:21
Som na MD. Manžel je učiteľ. Máme 3 deti. Aby som mohla ostať 3 roky doma začal podnikať popri zamestnaní. Minulý rok prekročil jeho príjem /nie zisk/ z podnikania 12 násobok min. mzdy, t.j. od 1.7.2007 platí odvody. Ešte dopláca za min rok ZP, pretože neplatil preddavky. Nijako nám to finančne nevychádza.Poradili mi, aby si založil s.r.o.,že nebude musieť platiť odvody. Je to možné? Nie je v tom nejaký háčik? Čo obnáša založenie s.r.o.? Prepáčte že sa tak rozpisujem, ale nechcem okrádať štát, ani obchádzať zákony. Ďakujem.
Zoltán Kovács
12.09.07,17:29
Som na MD. Manžel je učiteľ. Máme 3 deti. Aby som mohla ostať 3 roky doma začal podnikať popri zamestnaní. Minulý rok prekročil jeho príjem /nie zisk/ z podnikania 12 násobok min. mzdy, t.j. od 1.7.2007 platí odvody. Ešte dopláca za min rok ZP, pretože neplatil preddavky. Nijako nám to finančne nevychádza.Poradili mi, aby si založil s.r.o.,že nebude musieť platiť odvody. Je to možné? Nie je v tom nejaký háčik? Čo obnáša založenie s.r.o.? Prepáčte že sa tak rozpisujem, ale nechcem okrádať štát, ani obchádzať zákony. Ďakujem.

Nie je v tom žiadny háčik. Ako majiteľ a konateľ sro nemusí mať pracovnú zmluvu, tým pádom nemá ani vymeriavací základ na určenie odvodových povinnosti. Vytvorený zisk dostaneš z firmy na základe rozhodnutia valného zhromaždenia, resp. jediného spoločníka, že zdanený zisk sa vyplatí spoločníkom. Tým, že ten zisk sa už zdanil si splnila všetky odvodové povinnosti. Nič iné už neplatíš.
Založenie sro stoji cca od 15.000 do 20.000. Záleží na tom, čí sa do toho pustíš sama, alebo pomocou notára.

Spoločenská zmluva, notárka zápisnica od 5000,-
Kolky na zápis do Obchodného registra 10.000,-
Výpis z registra trestov 1.000,-
ajobs
12.09.07,17:31
purna
12.09.07,17:47
Ďakujem velmi pekne.