benaja
12.09.07,19:24
Dobrý večer. Viete mi niekto poradiť či sa dá zrušiť trvalý pobyt bratovi, ktorý má trvalý pobyt v byte, ktorý som zdedila, pretože brata matka vydedila. Nadalej devastuje tento byt. Vydedenie prebehlo v poriadku a som vylučnou vlastníčkou tohto bytu. Nemám ešte LV, pretože byt je momentálne len zavkladovaný. dakujem.
zitkova
13.09.07,05:28
Podľa zákona 253/1998 Z.z. O evidencii obyvateľov mu môžete zrušiť trvalý pobyt. Stačí, keď pôjdete na mestský (obecný) úrad. Určite budete potrebovať list vlastníctva, ktorý by nemal byť starší ako 3 mesiace. Bližšie informácie Vám tam už povedia.
benaja
13.09.07,06:21
Dakujem za radu. S pozdravom Benaja.
de-n-na
14.09.07,19:43
Prajem pekný večer,
z vlastnej skúsenosti viem, že zrušiť trvalý pobyt môže výlučne len vlastník bytu. Tým ste vo Vašom prípade vy. S tým problém mať nebudete, ale myslíte, že brata zastaví tento úkon? Veľa krát sa zľutujete a pustíte ho dnu po hodinách vyklopkávania. Dúfam, že máte pevnejšie nervy ako ja a postavíte sa mu.
Mária27
14.09.07,20:31
Jedna vec je zrušiť mu trvalý pobyt a druhá vysťahovať ho. Trvalý pobyt je len evidencia. Ak nebude mať iné bydlisko, napíšu mu trvalý pobyt na obecnom úrade (doplnený náš zákon na základe rozhodnutia európskeho súdu.