xixao
12.09.07,22:25
Ahojte:rolleyes:
prosím neviete mi poradiť ako vypovedať zmluvu resp. prihlášku o zmene poisťovne na Európsku ZP? Naletela som totiž ich náboru robenému v lete v uliciach mesta. Nasľubované informácie, sa neskôr ukázali ako nepravdivé. Na centrále mi povedali, že je mojím problémom, že som naletela náboru. Niektorí kamaráti tiež naleteli a skúšali spísať vypovedanie zmluvy, no EZP ich zamietla ako neopodstatnené, i keď boli niektoré spísané na základe právnej pomoci.
Please neviete mi poradiť, aký dôvod by mohol byť dostatočný? Ja mám dôvodov viac než dosť, no žiaden nie je právne nepriestrelný. (ak potrebujete viac informácii, kľudne o tom napíšem viac)
Prosím pomôžte, každá rada dobrá, som vďačná za každý nápad.
A vopred ďakujem

P.S. čas ma tlačí, odhlásenie musím spísať najneskôr do 28. 09. 2007
endrju
13.09.07,03:55
Ak si osoba, ktorá nebola zbavená spôsobilosti na právne úkony, a zmluvu si uzavrela dobrovoľne a pri plnom vedomí, ani súdnou cestou nedosiahneš "výpoveď" zmluvy zdravotnej poisťovni (presnejšie zrušenie prihlášky do zdravotnej poisťovne k 1.1. nasledujúceho kalendárneho roka).
Na veľmi tenkom ľade sa asi pohybuješ aj pri použití argumentov, že nasľubované sa ukázalo ako nepravdivé. Pokiaľ nemáš nejaké písomné vyhlásenie poisťovne (podpísané zodpovedným zástupcom zdravotnej poisťovne), v ktorom osobne Tebe sľubujú niečo a to niečo už malo byť, ale nie je ešte stále splnené, môžeš akurát využiť príležitosť na prehlásenie sa do inej zdravotnej poisťovne na budúci rok. Ak také vyhlásenie k dispozícii máš, môžeš poisťovňu žalovať za neplnenie sľubov, avšak nemôžeš na základe nesplnenia tohoto prísľubu dosiahnuť zrušenie prihlášky.
Zákon o zdravotnom poistení nepočíta s možnosťou viacnásobnej zmeny poisťovne počas jedného kalendárneho roka.
Zrušenie prihlášky by prichádzalo do úvahy vtedy, ak k Tvojemu prihláseniu do zdravotnej poisťovne došlo sfalšovaním prihlášky.

Takže zostáva asi len poučiť sa z vlastných chýb (keď sa nechceme poučiť z cudzích chýb) a po roku skúsiť "reparát".
Prajem čo najmenej podobných prešľapov v budúcnosti.