12spidy
13.09.07,07:41
Dobrý deň,

chcel by som poradiť ohľadom kostihoja lekárskeho:
máme záhradu a rozmnožil sa nám kostihoj a čím viac rozrábame záhradu tým viac sa nám rozmnožuje koreňom. Viete mi poradiť ako sa ho zbaviť su na to nejaké chemické postreky alebo niečo iné. Vykopávať určite nemá zmysel lebo celý koreň určite nevykopáte niečo tam zostane a s toho zas vyrastie nový koreň.
yoyka
13.09.07,08:52
:D ty si dobrý urob si z toho biznis:D
12spidy
13.09.07,09:01
porad ako kto to vykupuje?
pachola
15.09.07,13:26
skús sa zamyslieť čo trápi tvoje zdravie,istotne nerastie len tak,nazbieraj si okolo mesačného novu koreň,vtedy má najväčšiu silu,dobrá je z neho masť na bolesti,vňať je dobré zbierať okolo splnu,lebo vtedy je v nej najviac liečivých látok,tá je dobrá tiež aj na dýchacie cesty,keď ho už nebude treba pre zdravie sám od seba zmizne,poznám to na inej liečivej rastlinke,rástla keď bolo treba a teraz ju už môžem darmo hľadať
kargo
15.09.07,15:41
skús sa zamyslieť čo trápi tvoje zdravie,istotne nerastie len tak,nazbieraj si okolo mesačného novu koreň,vtedy má najväčšiu silu,dobrá je z neho masť na bolesti,vňať je dobré zbierať okolo splnu,lebo vtedy je v nej najviac liečivých látok,tá je dobrá tiež aj na dýchacie cesty,keď ho už nebude treba pre zdravie sám od seba zmizne,poznám to na inej liečivej rastlinke,rástla keď bolo treba a teraz ju už môžem darmo hľadať
Alkaloidy,ktoré obsahuje kostihoj sú rakovinotvorné a mutagénne.Preto sú liečivá z kostihoja v mnohých štátoch zakázané, v niektorých je povolený len na vonkajšie použitie.
Ale ten predaj koreňa ? za pokus by to stálo...
taťko
15.09.07,18:08
Keď mi pošlete aspoň 2 kg tak vám poradím OK ? 0907043140
katka 35
15.09.07,18:18
my sme robili kostihojovu mast aj tinkturu. ten koren je strasne mazlavy a slizky, nie je to najprijemnejsia robota, ale pri vyvrtnutiach, zlomeninach, natiahnutych slachach si vsetci pochvalovali..
a maly kelimok kostihojovej masti stoji v lekarni vyse 70 sk, tak drzim palce, da sa na tom asi zarobit.
Dáša_
17.09.07,17:21
Katka prosím ťa, ako ste robili kostihojovú masť? Mama práve na záhrade vyhodila kostihoj, tak som si koren priniesla domov a idem hľadať nejaký recept.
12spidy
18.09.07,06:59
taťko ked chceš možš si prísť nakopať aj za vrece.
katka 35
18.09.07,14:13
dasa teraz si presne nepamatam, ale najdem recept a napisem.
katka 35
18.09.07,14:35
mast:
4 az 6 dobre umytych korenov jemne pokrajat a kratko poprazit na 250 g cistej masti (my sme robili na bravcovej). cez noc nechat stat, na druhy den prihriat, precedit cez platno a dobre vyzmykat. naplnit do malych nadob a uschovat v chladnicke.
Dáša_
18.09.07,15:03
Katka dakujem. Idem vyskúšať. Aj ked koleno ma tuším prestalo bolieť, len ked o tej masti začulo :)))
katka 35
18.09.07,17:11
dasa este sme robili kostihojovu tinkturu - nadrobno nakrajany surovy koren kostihoja zalejes alpou alebo lesanou alebo asi aj alkoholom a das do uzatvaratelneho pohara na teple tmave miesto na 2 tyzdne, 1-2 krat denne premiesas.
12spidy
19.09.07,05:50
ahoj katka a pomohlo masť alebo tá tinktúra. ako často si si to mastila?
katka 35
19.09.07,11:38
tinkturu vmasirovat na bolave koleno 5-7 krat denne.
mast vecer natriet na koleno, na to dat nejaky sacok a zabalit napr. malym uterakom, aby to bolo v teple, nechat cez noc.
myslim ze aj tinktura aj mast maju dobry ucinok.
Gajdoš
25.02.10,15:33
Ja by som mal záujem o kostihoj lekársky. Ak sa ho chcete zbaviť,
prišiel by som preň k Vám, tiež si ho chcem dať do záhrady.

Vďaka.
Gajdoš
31.03.10,19:00
Rád by som Vám pomohol, prídem a odoberiem Vám z neho.
0910305670.
beba13
01.04.10,11:59
..to sa ozaj tak premnoží? já som konečne zohnala kúsok korienka a na jesen som zasadila už aj začína rašiť
paloo
06.04.10,09:21
Rád by som Vám pomohol, prídem a odoberiem Vám z neho.
0910305670.
Až budem sadiť zemiaky tak ti ho nachystám vedro:D
Gajdoš
06.04.10,09:30
Oh, Vďaka. čakám.

I.G.
wegamizi
12.05.10,17:00
Rozmyslala som nad tym, ze si zasadim kostihoj do zahradky a toto som si vygooglila: "Kostihoj je strašná pliaga, len si ho nedávajte ani náhodou do záhrad-akože bylinkových liečivých-nevykynožíte ani za svet-sú to veľké široké listy a koreň hllllllboko v zemi." Takze uz ma to moje rozhodnutie preslo a davam do pozornosti aj ostatnym, ktori si chcu doma vysadit bylinkaren ako ja. Nerobme to za kazdu cenu;)
tonyro
16.06.12,18:45
36 rokov ho pouzivam, raz za 2 roky nakopem,teda korene, zalejem alpou na 4-5 tyzdnov,tak korene vyhodim a mazem si klby,znicene kolena,natiahnute vazy a pod....este sportujem,teda asi to pomaha,hlavne ked vam bedrove klby cely zivot nemazu ako by mali....ideal je koniec leta,zac.jesene, pomiesat mlade aj stare korene,umyt, ocistit ,narezat ako mrkvu a zaliat,alkoholom nie, lebo ten vysusuje,alpa je viac olejova.....
Gajdoš
17.06.12,05:50
Ja som kostihoj prvýkrát vyluhoval práve v alkohole. Rany sa rychle hojili práve preto, že vysušoval. Môžem to skúsiť aj s alpou. Máte skúsenosť, ako najlepšie urobiť kostihojovú masť? Ďakujem za radu.
jarosx
09.05.13,10:02
Na nete je kopa receptov na vyrobu kostihojovej masti. Pouziva sa mast, vceli vosk ci rozne rastlinne oleje. Jeden z moznych receptov ponuka aj Maria Trebenova vo svojej knihe.
- 4 až 6 dobre umytých koreňov kostihoja sa jemne pokrája a krátko zapraží približne v 250 g čistej masti. Cez noc necháme postáť, nasledujúci deň prihrejeme, cez plátno precedíme a vylisujeme. Naplníme do malých čistých nádob a uschováme v chladničke. Masť je nenahraditeľná pri liečbe poranení ľudí a zvierat.
prmedia
20.01.14,19:05
Ja by som odporučil pre tých, ktorý si nemajú ako vyrobiť podomácky kostihojovú masť tento gél: http://www.rajvoni.sk/231-masazny-gel-kostihoj.html