vanilka
13.09.07,09:04
potrebujem pomoc ohladom prevodu udajov z knihy jazd, chcem sa spytat ci sa stav tachometra ako aj množstvo v nadrzi prenasa aj do dalsieho roka alebo sa ide opat odznova od nuly a taktiez ci sa spotreba mimo mesta ma rovnat spotrebe po meste, alebo by mala byt spotreba po meste vyssia, kazdy mi totiz tvrdi nieco ine
vanilka
13.09.07,07:06
a aby som nezabudla ak mate napr. jazdy po meste od 1 do 10 v mesiaci rozpisujete kazdy den osobitne alebo iba cez intervaly?
turbo
13.09.07,07:21
Ak som dobre pochopil, pýtaš sa či na začiatku roka treba urobiť náväznosť - stav tachometra, alebo ísť od nuly. Ono v podstate treba rozlíšovať dva prípady a to, či je automobil v majetku firmy alebo na cesty sa pužíva súkromný automobil. V prípade auta v majetku firmy je potrebné viesť presnú evidenciu kilometrov a jázd a teda aj na začiatku ďalšieho roka by sa malo pokračovať so stavom tachometra a nádrže z minulého roka.
Čo sa týka spotreby, tá je v meste iná. Zasa však záleží na tom akú spotrebu má auto uvedenú v TP (podľa akej normy, resp. smernice je uvedená spotreba) a podľa uvedenej spotreby je potrebné aj účtovať, lebo uznateľná spotreba je len do výšky spotreby uvedenej v TP.
Bebak76
13.09.07,07:22
Po skusenosti s danovou kontrolou mozem povedat, ze treba mat uvedenu spotrebu mimo mesta a v meste osobitne, podla toho ako mas uvedene v technickom preukaze. A stav tachometra myslim prenasas do dalsieho roka, ved predsa ho na konci roka nevynulujes a nezacinas zakazdym odznova.Nadrz tak isto, na konci roka ti bud nieco ostane v nadrzi, tj. akoby na sklade-to by malo byt tiez v evidencii, alebo to urobis tak, ze tam bude nula a natankujes 1.1. a zacinas odznova.
vanilka
13.09.07,09:02
a ako je to s tym rozpisovanim dni? rozpisujete kazdy den osobitne? aj ked sa pocas tych dni jazdilo iba po meste?