stanka111
13.09.07,09:11
Prosím o pomoc dobrého človeka, ktorý účtuje v programe SAP Business one. Potrebovala by som zaškoliť aspon základné veci, aby som bola schopná zaúčtovať doklady a zostaviť daňové priznanie k DPH. Ďakujem!
Kontakt: stanislava.kondeova@atc.sk
Gabi03
13.09.07,07:17
Prečo ťa nezaškolil ZĽ, resp. implementátori? By si asi ich mala v prvom rade osloviť.
stanka111
13.09.07,07:23
Vcera sa implementator o nieco snazil mi poukazovat, ale to je uplne onicom, ked len pozeram co klika. A navyse na vela otazok mi ani nevedel odpovedat... Preto by som potrebovala osobu, ktora by mi ukazala cely postup, ako co zauctovat az po DP k DPH, prip. niekoho, kto by ma mohol skontrolovat. Moj zamestnavatel nema sajnu o SAPe, to je no comment.... :(
Gabi03
13.09.07,09:37
Vcera sa implementator o nieco snazil mi poukazovat, ale to je uplne onicom, ked len pozeram co klika. A navyse na vela otazok mi ani nevedel odpovedat... Preto by som potrebovala osobu, ktora by mi ukazala cely postup, ako co zauctovat az po DP k DPH, prip. niekoho, kto by ma mohol skontrolovat. Moj zamestnavatel nema sajnu o SAPe, to je no comment.... :(

Zavádzate SAP alebo ty si nová? No akokoľvek to je, mali by ťa riadne zaučiť, poskytnúť príručku (hoci to nie je ono) a mne veľmi pomohlo, keď som si mohla určité veci vyskúšať v testovacej verzii, ako to robí toto či ono. Okrem toho stále sa vyskytujú veci, s ktorými si neviem rady, a musím zavolať implementátorovi. SAP nie je až taký jednoduchý na ovládanie, najmä čo sa týka trikov.
No ale aby som sa nerozpisovala zbytočne, nenapísala si, odkiaľ si, aby sa prípadný záujemcovia mohli ohlásiť. Ak si z okolia Nitry, môžem ti pomôcť (aspoň čo ovládam aj ja), avšak najbližšie 2 týždne mám obsadené. Prípadne skontaktuj ma cez SS alebo mail.
stanka111
13.09.07,10:25
Pracujem vo firme, kde robime okrem ineho aj ucto pre roznych klientov a teraz preberame noveho klienta, ktory vedie ucto v SAPe... A kedze mi tento novy klient prischol, tak sa musim naucit SAP, co z jednej strany ocenujem, ze budem vediet nieco nove, ale z druhej strany to u nas vo firme nikto neovlada.... Nadriadeneho zaujima hlavne to, nech mu za to novy klient dobre plati a to je cele. Co ja s tym je uz asi moja vec :) Tak ty robis so SAP business one? Lebo je este aj iny SAP, ktory sa od tohto dost odlisuje... To by bolo super, keby si mi aspon trosku s tym mohla pomoct. Ja som sice z NR, odtial pochadzam, ale zijem a pracujem v BA... Tak neviem, ale hocijaky poradca sa mi urcite zide aspon takto on line ked uz inak sa neda. Nedaju sa mi posielat tie SS, ale keby si mala skype, messenger alebo hoci aj mailovo... Dakujem velmi pekne!
GABAZ
13.09.07,11:17
Účtujem v SAP R/3 od januára a vo firme som od začiatku, odkedy sa SAP začal zavádzať. Obávam sa, že na to, aby si vedela účtovať v SAPe ti nebude stačiť takáto forma zaučenia. Žiadaj od zamestnávateľa, aby ti zabezpečil adekvátne zaškolenie, najlepšie priamo od implementačnej firmy.Sama sa to nenaučíš. Asi to bude záležať aj od toho, čím sa zaoberá firma, ktorú budeš účtovať.
Ja účtujem obchodnú firmu, kde v SAP beží aj logistika, veľa vecí sa účtuje automaticky, sú tam väzby medzi jednotlivými modulmi. Jednoznačne požaduj školenie.