ajsha
13.09.07,12:23
Poradte mi prosím Vás, ako mám vypočítať hodnotu stravného na deň keď ten mudrlant čo bol na služobnej ceste, zaplatil za obed služobnou kartou? Mám to na firemnom výpise z účtu. Jedná sa o cestu do zahraničia. Neviem čo mám urobiť s tým bločkom? Nemám mu vôbec vyplatiť stravné alebo mám vypočítať hodnotu stravného na ten deň a od toho odrátať sumu na bločku? Fakt si s tým neviem poradiť. Budem rada, ked mi niekto pomôže. ďakujem
Chobot
13.09.07,10:50
Poradte mi prosím Vás, ako mám vypočítať hodnotu stravného na deň keď ten mudrlant čo bol na služobnej ceste, zaplatil za obed služobnou kartou? Mám to na firemnom výpise z účtu. Jedná sa o cestu do zahraničia. Neviem čo mám urobiť s tým bločkom? Nemám mu vôbec vyplatiť stravné alebo mám vypočítať hodnotu stravného na ten deň a od toho odrátať sumu na bločku? Fakt si s tým neviem poradiť. Budem rada, ked mi niekto pomôže. ďakujem

Napíš najprv, čo stál ten jeho obed a najmä v ktorej krajine bol a ako dlho. Možností je viac, v závislosti od ceny obeda ti poradím, čo bude najjednoduchšie.
ajsha
13.09.07,11:35
Super, budem rada ak mi poradíš, ten obed stál 322, - CZK služobná cesta bola v Českej republike ale bolo to za 3 osoby. Tie 3 osoby boli aj na služobnej ceste spolu. A v českej republike boli v ten deň 14.hodín
Peterka
13.09.07,12:36
Spraviť vyúčtovanie a zaplatený obed cez kartu odpočítať ako preddavok.
Chobot
13.09.07,14:31
Napíš najprv, čo stál ten jeho obed a najmä v ktorej krajine bol a ako dlho. Možností je viac, v závislosti od ceny obeda ti poradím, čo bude najjednoduchšie.

Keďže cena obeda bola nižšia, než je nárok na stravné, tak najlepší postup bude, ako navrhol Peterka.

Myslel som si, že obed bol drahší, než mali nárok stravného. Vtedy by to mohli urobiť vrátením CZK do pokladne, prípadne považovať to, ako zabezpečenú stravu a krátiť im stravné. Pre firmu by to ale bol problém takto zaúčtovať, lebo by to boli nedaňové náklady.
ajsha
14.09.07,05:59
Ďakujem Vám veľmi pekne som rada, že ste mi poradili.