Veronika R
13.09.07,11:52
Prosím Vás neviete mi niekto poradiť. Ked odhlasujeme registračnú pokladnicu, máme ísť na daňový úrad s pokladničnou knihou z posledného roku alebo z úplne prvou, kde je razitko daňového úradu?

Vopred ďakujem
Paula
13.09.07,09:59
Prosím Vás neviete mi niekto poradiť. Ked odhlasujeme registračnú pokladnicu, máme ísť na daňový úrad s pokladničnou knihou z posledného roku alebo z úplne prvou, kde je razitko daňového úradu?

Vopred ďakujem


Áno, s tou prvou , v ktorej je záznam DÚ o registrácii.
alka1
30.07.08,19:20
a čo ak nemam prvú pokladničnú knihu a idem prehlasit pokladnu na inú firmu??
brčko
30.07.08,19:49
Lotarka
01.08.08,07:52
Prosím Vás, poradte mi! Hľadala som odpoveď na moju otázku, no nenašlo som.

Ide o zmenu v registračnej pokladnici v dôsledku duálneho zobrazovania. Pred koncom júla servisná firma robila zmeny a omylom nastavila namiesto 19% DPH 10%. Čo s tým, ako postupovať pri tržbách za tieto dni? Musí sa to dodaniť a doplatiť alebo sa daňovému úradu odvedie len 10%?
Prosím poradťe!
brčko
01.08.08,07:57
Prosím Vás, poradte mi! Hľadala som odpoveď na moju otázku, no nenašlo som.

Ide o zmenu v registračnej pokladnici v dôsledku duálneho zobrazovania. Pred koncom júla servisná firma robila zmeny a omylom nastavila namiesto 19% DPH 10%. Čo s tým, ako postupovať pri tržbách za tieto dni? Musí sa to dodaniť a doplatiť alebo sa daňovému úradu odvedie len 10%?
Prosím poradťe!

v každom prípade to treba opraviť. Podla mna by o tom mala servisná firma urobiť zápis do knihy pokladne a mala znášať následky svojej chyby.
V opačnom prípade, ak by na to prišla až dan.kontrola, všetko bude len na vás.
SAIVI
01.08.08,08:13
Zákon o reg.pokladniach
Lotarka
01.08.08,08:17
Samozrejme, že do knihy to zapíšu. Len by som potrebovala vedieť ako presne teraz postupovať podľa zákona. Pri faktúre by sme spravili opravu sadzby dane, ale ako postupovať pri registračnej pokladnici, to zatial neviem?
Milan Benka
01.08.08,09:04
Prosím Vás, poradte mi! Hľadala som odpoveď na moju otázku, no nenašlo som.

Ide o zmenu v registračnej pokladnici v dôsledku duálneho zobrazovania. Pred koncom júla servisná firma robila zmeny a omylom nastavila namiesto 19% DPH 10%. Čo s tým, ako postupovať pri tržbách za tieto dni? Musí sa to dodaniť a doplatiť alebo sa daňovému úradu odvedie len 10%?
Prosím poradťe!

Odvediete správnu - 19 % sadzbu.
Lotarka
01.08.08,09:39
Tak sme zistili, že nebola celá tržba zdanená 10% sadzbou, ale nejako sa v ten deň, keď nastavovali pokladnicu v dennej uzávierke objavila aj 10% sadzba - nevieme prečo.(ešte zisťujeme). Chvalabohu,lebo si neviem predstaviť, že trebárs by sme len za týždeň mali doplatiť 9%, teraz v období najlepších tržieb.Takto je to len pár korún. Dúfam, že sa to nezopakuje a príčinu zistíme.

Ešte poprosím, kde presne v zákone sa o takejto situácií píše, ktorý § nám káže odviesť správnu 19% sadzbu.
Ďakujem!
betka
01.08.08,09:48
Prosím Vás, poradte mi! Hľadala som odpoveď na moju otázku, no nenašlo som.

Ide o zmenu v registračnej pokladnici v dôsledku duálneho zobrazovania. Pred koncom júla servisná firma robila zmeny a omylom nastavila namiesto 19% DPH 10%. Čo s tým, ako postupovať pri tržbách za tieto dni? Musí sa to dodaniť a doplatiť alebo sa daňovému úradu odvedie len 10%?
Prosím poradťe!

Tiež by som sa obrátila na servisnú firmu, máte od nich FA za servisné práce, kt. ste im zrejme zaplatili. Mali by zodpovedať za svoju prácu. Spojila by som sa s nimi telef. a riešila by som danú situáciu.
Neviem si predstaviť, že ste mali napr. tržby za cca 1,10 mil. Sk miesto 1,19 mil. Sk Rozdiel 90 tis. Sk Vám uhradili zákazníci menej a túto daň je potrebné zaplatiť DU, ste dosť škodový, a nejde o malú sumu. Riešte to, a treba sa dohodnúť.

NA druhej strane sa nedá zvaliť chyba na 100% na servisnú spoločnosť.
Aj Vaši predavači mohli byť o niečo všímavejší. Osobne som dala príkaz v predajni, nech kontrolujú všetky bločky, zo začiatku, lebo vyskakovali chyby pri DPH. Niekt. položky boli oslobodené od DPH, a keď zákazník kúpil za 5 tis. Sk, namiesto 5950 Sk, museli sme zaplatiť DPH tých 950 Sk-vl.DP.

Ďalšia vec, kt. by si mal človek všimnúť, je pri zapisovaní tržieb na základe dennej uzavierky, tam sa do dá tiež ľahko zistiť.

TAkže je ťažké jednoznačne určiť, kto by mal vykonať nápravu.
Milan Benka
01.08.08,09:50
Tak sme zistili, že nebola celá tržba zdanená 10% sadzbou, ale nejako sa v ten deň, keď nastavovali pokladnicu v dennej uzávierke objavila aj 10% sadzba - nevieme prečo.(ešte zisťujeme). Chvalabohu,lebo si neviem predstaviť, že trebárs by sme len za týždeň mali doplatiť 9%, teraz v období najlepších tržieb.Takto je to len pár korún. Dúfam, že sa to nezopakuje a príčinu zistíme.

Ešte poprosím, kde presne v zákone sa o takejto situácií píše, ktorý § nám káže odviesť správnu 19% sadzbu.Ďakujem!

§ 27 zák. 222/2004 Zz.
majernikova
11.12.08,12:43
Ahojte, dnes mi môj zamestnávateľ povedal, že v neziskovej organizácii nema odhlásenú registračnú pokldnicu. Asi v roku 2006 ukončil predaj. Čo teraz? Môže mi niekto poradiť?
Ďakujem
ekopo
11.12.08,12:52
ved odhlásiť
MarcelkaT
11.12.08,12:52
Čím skôr ju odhlásiť. Ekopo bol si rýchlejší.
majernikova
12.12.08,07:55
Ďakujem pekne za odpoveď. Nebude z toho postih?
Pekný deň
ekopo
12.12.08,08:06
odhláste ju s aktuálnym dátumom

môže byť aj pokuta ak sa pôjde hlbšie a je to spravidla 2.000,-Sk
vyplýva to zo zákona o správe daní a popatkov § 35
7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.
majernikova
29.12.08,08:53
Ahojte, pekné sviatky Vám prajem a hneď mám otázku.
Zistili sme ešte k tej neodhlásenej pokladni , že nám chýba aj pokladničná kniha číže kniha ktorá bola zaregistrovaná na DÚ. Neviem, ako teraz vlastne pokračovať? Počítam už s pokutou no či to nebude ešte horšie. Ďakujem