jees3254
13.09.07,12:24
Chcem sa spýtať, či niekto nemá skúsenosti s rozbehaním Pohody cez vzdialený prístup - myslím cez vzdialenú pracovnú plochu, či to niekto skúšal a či pri tom nenarazil na nejaké problémy.

Ja som to rozbehal, len mám obavy, či nepoškodím databázu, ak bude na PC pracovať užívateľ a ja sa ešte naňho pripojím cez net.
Pidgey
13.09.07,10:51
Ked ste pripojeny cez vzdialenu plochu, funguje to normalne, len potrebujete mat nainstalovanu sietovu verziu, lebo sa fyzicky na Pohodu pripajaju 2 rozny klienti. A pri sietovej verzii tam nie je ziaden problem (pri verzii iba na jeden pocitac to druhy uzivatel ani nespusti, lebo mu to Pohoda neumozni). My to pouzivame a nie su s tym ziadne problemy, dokonca sa stratili problemy co boli pri sietovej verzii po sieti-je to ovela rychlejsie)

Takto to ale funguje iba pri vzdialenej ploche (cez terminal pristup), ked pouzivate nieco ako remote desktop, vtedy to nie je mozne nakolko vtedy preberate nad danym pocitacom plnu kontrolu, cize ten kto za nim sedi nemoze na nom pracovat...
jees3254
13.09.07,11:19
Mám sieťovú verziu pre 10 klientov a používam terminálový server, ktorý mi umožňuje pripojiť cez vzdialenú plochu naraz 3 užívateľov na jedno PC. Len problém vidím v tom, že tí 3 užívatelia ovládajú naraz jedno PC, kde je nainštalovaná Pohoda, čiže oni nepristupujú cez klientov.

Ak môžte, napíšte mi podrobnejšie ako to máte vyriešené, potrebujem to dosť súrne.
Pidgey
13.09.07,13:53
V tom ze su akokeby na jednom pc nie je problem. V jednej firme takto maju vyrieseny cely pristup, kde je pohoda nainstalovana na servri, a vsetci sa pripajaju cez vzdialenu plochu. Len musia mat svoj vlastny profil, cez ktorý sú pripojený na vzdialeny pocitac (inak ich to myslim ani nepusti). je to inak to iste ako keby ste si 2x otvorili Pohodu na jednom pocitaci - tiez v tom viete robit "naraz", s databazou nie su ziadne problemy.

Cize, ked sa vedia v jednom case pripojit na ten pocitac bez toho, aby si navzajom hybali mysou, bude vsetko OK. Pohoda to bude brat tak, ako keby bola spustena na 3 pocitacoch
jees3254
13.09.07,15:38
vsetci traja mame vytvorene vlastne profily, ked sme sa naraz nalogovali a skusali naraz pracovat v jednej agende napr. vo vydajkach, nefungovalo to ok.

volal so aj do stormware, tam mi povedali, ze pohoda taketo nieco priamo nepodporuje, ale ze si myslia, ze by sa to malo dat nejako spustit, len musim pohodu presvedcit, ze ked sa prihlasim cez vzdialenu plochu tak ze som sa prihlasil cez klienta - mam nejako namapovat disky

idem to skusat, ak mi viete este nejako pomoct, privitam kazdu radu
Pidgey
13.09.07,17:58
No, ak ste to uz spustili a boli pripojeny a boli v jednej agende, tak to uz fungovalo, a ak to fungovalo, bvolo to OK, jediny problem co sa Vam mohol zdat je ten , rovnako ako pri sietovej verzii, ze ked naraz robia dvaja ludia v rovnakej agende, napriklad vydajky, a kazdy z nich urobi 4 vydajky bez toho aby opustil danu agendu, tak vidi iba svoje vydajky (plus tie co tam bioli predtym),ale nie tie nove co spracoval druhy kolega.Tie sa im zoberazia az po tom, ako odidu z danej agendy a znova si ju otvoria (aktualizuju).Pohoda ale eviduje pouzite cislovanie, cize neumozno ulozit dva dokaldy s rovnakym cislom.To ze niekto vytvara v agende doklad a este ho neulozil sa ostatnym zobrazuje tak, ze im agenda neponukne pri novom doklade nove cislo,ale si ho musia vybrat zo zoznamu.Do posty vam poslem cislo na mna, mozete mi kludne kedykolvek zavolat .Drzim palce
McDivaDD
19.01.10,08:48
My sme nainstalovali SQL verziu Pohody a potrebujem rozbehat vzdialeny pristup. Nemate niekto podrobnejsi navod ako to spojazdnit. NoIP sluzbu uz mam. Dakujem.
Onko
19.01.10,22:23
My sme nainstalovali SQL verziu Pohody a potrebujem rozbehat vzdialeny pristup. Nemate niekto podrobnejsi navod ako to spojazdnit. NoIP sluzbu uz mam. Dakujem.

V prvom rade je nutné mať potrebné softvérové vybavenie. To závisí od spôsobu použitia. Ak majú na počítači vzdialene pracovať viacerí používatelia súčasne, tak je nutné mať na ňom Windows Server s príslušným počtom licencií na Remote Desktop Services / Terminal Services. Pokiaľ stačí, aby na počítači pracoval v jednom momente len jeden človek, tak to nemusí byť Windows Server, ale stačí aj iný operačný systém s podporou Remote Desktop pre jedného používateľa, alebo pri OS bez takejto podpory je možné použiť napríklad VNC.

Potom je nutné príslušnú službu nainštalovať, nastaviť (pozor na heslá, aby sa do počítača nedostal hocikto), povoliť (dať pozor, aby ju neblokoval nejaký firewall). V poslednom kroku treba zabezpečiť, aby bol počítač dostupný z internetu, teda zabezpečiť verejnú IP adresu, alebo na smerovačoch správne presmerovať príslušné porty. Taktiež je výhodou mať tú IP adresu statickú, ale aj keď nie, tak sa dá využiť napr. NoIP na zabezpečenie dostupnosti aj pri dynamickej.

Na pripojenie používateľa sa bude používať klientská aplikácia Remote Desktop Connection, ktorá býva vo všetkých Windows od XP, resp. VNC viewer, ktorá sa dá stiahnuť, adresa servera, port, meno a heslo používateľa.

Nie je to detailný postup, ale zdatnejšiemu používateľovi by to malo stačiť na odpichnutie sa. A komu by to nestačilo, tak by si mal radšej objednať nejakého odborníka, nech si nedobabre systém :)