heico
13.09.07,13:48
Prosím o radu ako postupovať v nasledovnom prípade t.j. aké doklady budú relevantné pre daňový úrad. Podnikateľ si objedná tovar v zahraničí napr. v USA (môžu to byť rôzne dáta, fotografie..., ktoré mu prídu v elektronickej forme prostredníctvom internetu. Systém pri objednávke vygeneruje invoice (faktúru) ktorú zaplatí platobnou kartou. Odberateľ však na základe takto urobeného obchodu nevie??? účtovne dokladovať správne faktúru pretože nie je podpísaná atď. Jediný doklad je z banky na výpise z bežného účtu.
Orsz
13.09.07,20:15
Prosím o radu ako postupovať v nasledovnom prípade t.j. aké doklady budú relevantné pre daňový úrad. Podnikateľ si objedná tovar v zahraničí napr. v USA (môžu to byť rôzne dáta, fotografie..., ktoré mu prídu v elektronickej forme prostredníctvom internetu. Systém pri objednávke vygeneruje invoice (faktúru) ktorú zaplatí platobnou kartou. Odberateľ však na základe takto urobeného obchodu nevie??? účtovne dokladovať správne faktúru pretože nie je podpísaná atď. Jediný doklad je z banky na výpise z bežného účtu.

Ja som sa pri daňovej kontrole stretla, že takúto faktúru akceptovali v elektronickej podobe, dokonca tam mali aj odfaxovanú. Bolo to konkrétne zo Švajčiarska, pretože keď sme pýtali od nich poslať faktúru poštou orazenú a podpísanú, tak nás vysmiali, že čo to od nich ešte chceme.
heico
17.09.07,10:37
Veľmi pekne ďakujem. Konzultoval som to na DU a potvrdili mi to isté, že ako danový doklad postačí vytlačená faktúra z počítača
mandula
27.11.07,17:45
ahoj poraďáci,

aký je váš názor: keď FO, účtujúca v sústave JÚ, uhrádza dodávateľskú faktúru platobnou kartou, stačí, ak obdrží len potvrdenku z POS terminálu?? Nemal by dostať k takej platbe aj doklad z ERP?? Pokladníčka dodávateľa tvrdí, že do účtovníctva stačí ten spomenutý lístok z POS terminálu a žiadny iný doklad nie je ochotná vydať. :eek:
Ďakujem za odpoveď.
duficek
27.11.07,18:01
myslim ze staci, tiez som nedavno platil fakturu kartou, dostal som iba listocek z POS.
danovy doklad predsa mas - fakturu
potvrdenie o platbe mas - vypis z uctu + listok z POS
aky iny doklad by si chcela?
mandula
27.11.07,18:09
vo všetkom s tebou súhlasím,
ibaže doteraz ku kazdej úhrade faktúry platobnou kartou sme dostávali aj doklad z ERP ...... prípadne príjmový doklad - pri úhrade faktúry Orange napr.
duficek
28.11.07,10:18
neviem ako funguje ERP, ale je mozne ze by to potom mala v ucte 2x, teda 2x fakturu, kedze aj blocek z ERP je povazovany za fakturu.

to ze v orindzi ti daju aj doklad z ERP, neznamena ze to automaticky urobi aj iny subjekt. hlavne ked nemusi....
lenkak
28.11.07,17:17
ja mám takisto faktúry platené kartou, len bloček o zaplatení kartou. Veď faktúru zaevidujem, a takisto potom aj platbu. Aspoň sa mi do účta nedostane nič 2x.
mandula
28.11.07,21:30
:) ďakujem vám. Takže lístoček z terminálu stačí. A netreba si nad tým ďalej lámať hlavu ..... :)
Julča
25.08.09,13:12
Mohli by ste mi napisať ako takuto fakturu z orange účtujete v Pú.

faktúra: 518/321
ale potom je táto faktúra zaplatené na pobočke Orangu platobnou kartou, ku ktorej dostanem príjmový pokladničný doklad + doklad z terminálu o bezhotovostnej platbe. Neskôr mi príde výpis z Bú. Účtujete to cez priebežné položky? Ako?
Ďakujem za radu.
Julča
25.08.09,13:19
Mohli by ste mi poriadiť s účtovaním v Pú pri zaplatení fa od Orangu platobnou kartou?
Evidencia fa 518/321
Pri platbe na pobočke dostanem PPD + doklad z terminálu o platbe kartou? Ako to zaúčtujete, cez priebežné položky? Neskôr príde výpis z Bú.
Za rady ďakujem.
babi2
25.08.09,13:29
Mohli by ste mi poriadiť s účtovaním v Pú pri zaplatení fa od Orangu platobnou kartou?
Evidencia fa 518/321
Pri platbe na pobočke dostanem PPD + doklad z terminálu o platbe kartou? Ako to zaúčtujete, cez priebežné položky? Neskôr príde výpis z Bú.
Za rady ďakujem.
Keď príde výpis z BÚ, zaúčtuješ 321/221