hasič
13.09.07,15:38
Prosím všetkých poraďákov poradte. Mám v novom rodinnom dome pri streche tri kuny, ktoré si randia a otravujú život celej mojej rodinne. Nepomáhajú ani najnovšie najmodernejšie pasce, sladkosti a pod. Ako sa ich zbaviť ?
Ďakujem Vám.
Kazu
13.09.07,14:14
Spýtajte sa nejakého poľovníka.
Stina
13.09.07,15:12
Bola som na chalupe, kde sme zistili , že sa tam pekne vegetia kuny. Lenže mali smolu, zavetril ich náš bígl , dobra ich ponaháňal , takže dajako sa ho museli naplašiť, lebo teraz po nich nieto vidu ani slychu. Ale možno sme mali iba šťastie.
rede
14.09.07,11:32
My sme vyskúšali tiež radu poľovníka. Dať na povalu ľudské vlasy. Doniesli sme si ich z kaderníctva niekoľko sáčkov, ktoré sme otvorené porozkladali po povale a bolo po probléme. Vyskúšajte.
Chobot
14.09.07,11:52
... aj ja mám doma 9 kún.

Zostali mi z minulého roka, keď som bol v Chorvátsku. Našťastie nás neotravujú...:D :D :D

Ale vážne - ja by som skúsil takú pascu - volám to "vleze-nevyleze". To je taká drevená bednička so zaklápacími dverami. Len treba dať ako návnadu niečo, čo majú kuny radi. A kuna je tuším lovec, živí sa drobnými hlodavcami, hmyzom a lesnými plodmi.
malalulu
20.09.07,09:33
[quote=Chobot;530053]... aj ja mám doma 9 kún.

Zostali mi z minulého roka, keď som bol v Chorvátsku. Našťastie nás neotravujú...:D :D :D

Už som sa zľakla, že je to suvenír z dovolenky.
Nám sa dali do auta keď zostalo v noci na dvore a začali im chutiť káble
Janiča
20.09.07,09:43
Ak ja mám kuny, sú krásne, ale v noci hrmotajú po streche a behajú po balkónoch, a najhoršie je , že mi rozhrabávajú záhradu a ničia rastliny. Nevadí im ani granulát proti psom a mačkách ktorý páchne ako prací prások. A vôbec sa neboja.
nanik
20.09.07,16:08
Ja som ich mal tiež v dome a bojím sa,či mi nezničili všetku izoláciu v podkroví.Pomáhal som pri jednej prestavbe domu a dávali dole strechu,kde si niekedy tiež hodovali kuny a všetci boli z toho prekvapení keď izolácia na polovici strechy nebola.Bola zdrobená a udupaná na spodu v rohoch. Neviem akým spôsobom zmizli,ale asi tak rok ich nepočuť.
charonme
09.10.07,18:13
Pocul som o hrozach kun a ako je nemozne sa ich zbavit, tak mi napadlo par brutalnych "rieseni", z nich asi jedine realizovatelne by mohlo byt skusit ich otravit alebo zadusit nejakym plynom, asi najlepsie oxidom uholnatym. lahko sa vyrobi (vyfuk), ale treba si odskusat fyzikalne vlastnosti (klesa dole?), pozalepovat skary a hlavne ho nevdychnut.