rommy
13.09.07,16:04
Ahoj poraďáci chcem sa spýtať existuje niečo také ako skrytá daň? Dnes nám totiž prišla provízia za sprostredkovanie leasingu a nesedela mi tam 19%dph tak tam kolegyňa volala a povedali jej že je to tak v poriadku, že je tam skrytá daň... Poradíte mi?
Tweety
13.09.07,15:34
A kde ju treba hľadať? v Zákone o dph niet o nej zmienky.
Orsz
13.09.07,19:52
Ahoj poraďáci chcem sa spýtať existuje niečo také ako skrytá daň? Dnes nám totiž prišla provízia za sprostredkovanie leasingu a nesedela mi tam 19%dph tak tam kolegyňa volala a povedali jej že je to tak v poriadku, že je tam skrytá daň... Poradíte mi?

Skrytá daň sa dáva vtedy, ak sa na leasing poskytuje ojazdený automobil, a rozhodnú sa pre oslobodenie od DPH - teda postup podľa §66, pričom DPH sa účtuje len k cene finančného výnosu. A podľa tohto § sa DPH na dokladoch v tomto prípade neuvádza.
rommy
14.09.07,07:57
Ďakujem za pomoc ale už som zistila v čom bol háčik, nejde o žiadnu skrytú daň ide o oslobodenie pri sprostred. jedného úveru, len mi to vypísali ako sprostred. leasingu a odvôvodnili to "skrytou daňou"... Už som sa zľakla že som niečo v zákon prehliadla...
emgeton
18.09.07,10:41
Skrytá daň sa dáva vtedy, ak sa na leasing poskytuje ojazdený automobil, a rozhodnú sa pre oslobodenie od DPH - teda postup podľa §66, pričom DPH sa účtuje len k cene finančného výnosu. A podľa tohto § sa DPH na dokladoch v tomto prípade neuvádza.

Na okraj:

§66 = osobitná úprava uplatňovania dane, nie je to žiadne oslobodenie od DPH.
Orsz
18.09.07,10:47
Na okraj:

§66 = osobitná úprava uplatňovania dane, nie je to žiadne oslobodenie od DPH.

K okraju: to je názov uvedeného §, ale išlo len o vyjasnenie problému, kde oslobodenie nebolo základom problému - ale skrytá daň.
ide presne o zdanenie rozdielu medzi nákupnou a predajnou cenou, teda nie celej čiastky, a myslím, že ide len o hru na slovíčka.