euroguy
13.09.07,16:24
Ahojte poradaci,
mam hlavu ako melon a rad by som poprosil o komplexnu pomoc na koho sa obratit aby sa mi vyjasnili vsetky informacie. Byvam v krajine kde sa dane neplatia uz 10 rokov a mam naozajstny problem vstkemu porozumiet a tak by som sa rad dozvedel o nejakej komplexnej poradni aby som nemal nejake problemy.

Chcem si otvorit e-obchod a zriadit sro kedze meno firmy chcem mat ine ako moje meno a tiez rozmyslam do buducna sa stat distributorom niektorych znaciek ktore by som ponukal.

Rad by som vedel vsetko ohladom zakladania firmy, cla (budem dovazat veci najma z usa a holandska), dph ako sa to vlastne pocita a ci to musim platit a ako...

Proste som zo vsetkych tych odbornych terminov tak trochu magor :mad:.

Vdaka za kazdu radu:confused:
kukučka
13.09.07,14:37
trošku sa tu rozkukaj a rovno si vyber účtovníčku a dohodni sa s ňou
ekopo
13.09.07,14:45
tak ako radí kukučka, najskôr s rozkukaj :) napr. tu e-obchod
euroguy
13.09.07,20:49
Vdaka, ked mam pravdu stravil som vela dni na tejto stranke, ale myslim, ze potrebujem konkretne odpovede a tak by som rad zistil, nejakeho dobreho danoveho poradcu v okoli, kto by mi pomohol z odpovedami, kedze som tu nikde nenasiel vsetky odpovede...
Paula
13.09.07,21:04
Byvam v krajine kde sa dane neplatia uz 10 rokov


mimotemy Ja som pre zmenu magor z Tvojej túžby podnikať v krajine, kde sa dane platia :)
Peterka
14.09.07,04:37
Doporučujem osloviť daňového poradcu lebo zo zákona len on je zodpovedný za spôsobenú škodu,ktorá vznikla nesprávnym poradenstvom.

V ktorej krajine sa neplatia dane ?:confused:
Johanka
14.09.07,05:51
Vdaka, ked mam pravdu stravil som vela dni na tejto stranke, ale myslim, ze potrebujem konkretne odpovede a tak by som rad zistil, nejakeho dobreho danoveho poradcu v okoli, kto by mi pomohol z odpovedami, kedze som tu nikde nenasiel vsetky odpovede...
Kde to je "v okolí "?
Píšeš, že si tu nenašiel nikde všetky odpovede - a aké sú Tvoje otázky ? Nenapísal si ani jednu konkrétnu ... možno by sme Ťa nasmerovali, možno odpovedali ;) .
euroguy
17.09.07,14:57
;) priame dane - dane z prijmu sa neplatia v UAE ;) ale samozrejme ze maju vela poplatkov aby si to vynahradili...

Nasiel som si myslim dobru danovu poradkynu a tak budem mat skoro vsetko zariadene a podstatne je to ze to mam vysvetlene tak aby som veciam a nalezitostiam rozumel ;)
Paula
17.09.07,15:02
;) priame dane - dane z prijmu sa neplatia v UAE ;) ale samozrejme ze maju vela poplatkov aby si to vynahradili...

Nasiel som si myslim dobru danovu poradkynu a tak budem mat skoro vsetko zariadene a podstatne je to ze to mam vysvetlene tak aby som veciam a nalezitostiam rozumel ;)


A s týmto Ti poradiť nevedela?:

http://www.porada.sk/t60517-pracujem-v-uae-co-s-danami-na-slovensku.html
euroguy
18.09.07,16:39
ved som tam uz aj napisal ale pravdu povediac nikto v tom nema na sto % isto