JR s.r.o
13.09.07,18:06
Zdravím všetkych. Prosím Vás o radu, či môžu moji rodičia požadovať rodinné prídavky, pokiaľ som študentom strednej školy, no zároveň konateľom a majiteľom s.r.o :confused:. Ďakujem za všetky príspevky.
Orsz
13.09.07,16:19
Zdravím všetkych. Prosím Vás o radu, či môžu moji rodičia požadovať rodinné prídavky, pokiaľ som študentom strednej školy, no zároveň konateľom a majiteľom s.r.o :confused:. Ďakujem za všetky príspevky.

A máš už 18 rokov? Trošku ma zaskočila tá stredná škola. Ak nemáš príjmy z s.r.o. - napr. odmeny, mzdu, dokonca ani príjem z rozdelenie zisku, relatívne by to bolo možné. Ale ak si niečo vyplatíš z s.r.o., je to už považované za tvoj príjem.
JR s.r.o
13.09.07,16:37
Ano už mám 18 :) ja len trosku skôr začínam ako ostatní. Zatial len zakladám firmu. Využívam posledné dni, kým je možnosť mať všetko na jednom ZL. Ale späť k téme. Takže kým nebudem mať žiaden príjem z s.r.o. tak je to OK, ak som teda správne pochopil. V tom nevidim žiaden problem :) A potom keď budem chcieť poberať plat, oznámim to len sociálnej poisťovni, aby mi ďalej neposielali rodinné prídavky?
Pepa
13.09.07,16:54
Môžeš podnikať, môžeš sa zamestnať - pokiaľ spĺňaš podmienku nezaopatreného dieťaťa pozri zákon o prídavku na dieťa /denná forma štúdia SŠ alebo VŠ - najdlhšie do 25 roku/ nie je dôvod na nevyplácanie PnD.
PnD nevypláca sociálna poisťovňa ale ÚPSVaR.
Orsz
13.09.07,16:55
Vidím to tak. Skús však pozrieť na stránke www.upsvar.sk - socálne dávky - rodinné prídavky, píše sa tam kto je nezaopatrené dieťa.
JR s.r.o
13.09.07,16:58
Ok ďakujem veľmi pekne. Už viem všetko čo potrebujem ;) Prajem Vám všetkým pekný zvyšok dňa.