milka.g
13.09.07,21:04
26.1.2007 som nastúpila na materskú dovolenku. Po jej skončení som si chcela vyčerpať tohoročnú dovolenku, na ktorú som si myslela že mám nárok. Naša pracovníčka na ekonomickom mi najskôr povedala, že sa mi dovolenka bude krátiť, ale neskôr mi volala, že nemám vôbec nárok na dovolenku za tento rok:confused: . Viete mi prosím polopate povedať, či mám, alebo nemám nárok na túto dovolenku? Čo mám spraviť? Je lepšie si ju vyčerpať a potom nastúpiť na rodičovskú dovolenku, alebo si ju môžem nechať a keď nastúpim znova do práce možno až za dva roky tak si ju budem môcť čerpať? Nechcem to nechať zamestnávateľovi len tak prepadnúť.
Orsz
13.09.07,19:14
26.1.2007 som nastúpila na materskú dovolenku. Po jej skončení som si chcela vyčerpať tohoročnú dovolenku, na ktorú som si myslela že mám nárok. Naša pracovníčka na ekonomickom mi najskôr povedala, že sa mi dovolenka bude krátiť, ale neskôr mi volala, že nemám vôbec nárok na dovolenku za tento rok:confused: . Viete mi prosím polopate povedať, či mám, alebo nemám nárok na túto dovolenku? Čo mám spraviť? Je lepšie si ju vyčerpať a potom nastúpiť na rodičovskú dovolenku, alebo si ju môžem nechať a keď nastúpim znova do práce možno až za dva roky tak si ju budem môcť čerpať? Nechcem to nechať zamestnávateľovi len tak prepadnúť.

Ak si 26.1.07 nastúpila na materskú dovolenku, tak máš nárok na dovolenku, pretože sa počíta do odpracovaných dní, a následne za rodičovskú dovolenku sa Ti kráti za prvých 100 dní o 1/12, a za každých 22 dní o ďalšiu 1/12. V tvojom prípade máš MD do 9.8.07 a dňom 10.8.nastupuješ na rodičovskú, odvtedy sa Ti začína krátiť, a síce od 9.8 do 31.12. je 97 pracovných dní, to znamená, že v tomto roku sa Ti nič nekráti a máš plný nárok na dovolenku. Ekonómku odporuč na Poradu - a na seminár pána Mihála.
Orsz
13.09.07,19:16
Vyčerpať si ju môžeš v pohode až po ukončení rodičovskej dovolenky, teda keď nastúpiš do práce. Ak nenastúpiš, tak Ti ju musí zamestnávateľ preplatiť, nárok na ňu Ti nezanikne.
milka.g
14.09.07,19:19
Ak si 26.1.07 nastúpila na materskú dovolenku, tak máš nárok na dovolenku, pretože sa počíta do odpracovaných dní, a následne za rodičovskú dovolenku sa Ti kráti za prvých 100 dní o 1/12, a za každých 22 dní o ďalšiu 1/12. V tvojom prípade máš MD do 9.8.07 a dňom 10.8.nastupuješ na rodičovskú, odvtedy sa Ti začína krátiť, a síce od 9.8 do 31.12. je 97 pracovných dní, to znamená, že v tomto roku sa Ti nič nekráti a máš plný nárok na dovolenku. Ekonómku odporuč na Poradu - a na seminár pána Mihála.
Ďakujem veľmi pekne za takú rýchlu odpoveď. Veľmi mi to pomohlo. Už dlho ma to trápilo a nevedela som ako zistiť či mám alebo nemám nárok na tú dovolenku, až som sa dostala na túto stránku. Ešte vás poprosím o radu. Teraz som už vlastne na rodičovskej dovolenke, ale ja som písala zamestnávateľovi list, v ktorom som žiadala o vyčerpanie dovolenky po ukončení materskej dovolenky. Nakoľko mi ale ekonómka tvrdila že na ňu nárok nemám, tak by som si ju chcela ponechať a využiť ju radšej po nástupe do roboty /teda asi až za dva roky/. Mám sa ísť "vadiť" že mám nárok na tú dovolenku, ale že som si to rozmyslela a nebudem ju teraz čerpať? Alebo nemám radšej robiť nič a až po nástupe do roboty mám za tým ísť a vybojovať si to.
Mám chuť sa sťažovať na túto našu musím to tak napísať že v úvodzovkách ekonómku, lebo má veľmi slabý prehľad. Najskôr koná a až potom si zisťuje. Keby som vôbec netušila že na tú dovolenku mám nárok, tak mi ju nechá kľudne prepadnúť? Nepripíše mi ju, alebo čaká kto sa ozve?
Orsz
14.09.07,19:24
Vadiť sa nemusíš, oznám im, že si dovolenku vyčerpáš po ukončení rodičovskej dovolenky, a kľudne si doma užívaj dni so svojim dieťaťom, nemysli na to. Ak budeš potrebovať argumentovať, môžeš ich odporučiť na našu poradu ;) .
milka.g
14.09.07,19:31
Vadiť sa nemusíš, oznám im, že si dovolenku vyčerpáš po ukončení rodičovskej dovolenky, a kľudne si doma užívaj dni so svojim dieťaťom, nemysli na to. Ak budeš potrebovať argumentovať, môžeš ich odporučiť na našu poradu ;) .


Takže nevadí, keď som im predtým písala, že si ju chcem vyčerpať teraz?:confused:
Asi by som im to mala dať vedieť písomne, však?
Ešte raz ďakujem Milka.
Orsz
14.09.07,19:33
Takže nevadí, keď som im predtým písala, že si ju chcem vyčerpať teraz?:confused:
Asi by som im to mala dať vedieť písomne, však?
Ešte raz ďakujem Milka.

Presne tak, daj mu to písomne.