olas
13.09.07,22:45
Ahojte poraďáci, pomôže mi nieko vyriešiť môj problém? Nakúpili sme tovar mimo EÚ, tovar prišiel do colného skladu,neplatili sme daň colnému úradu s tým, že tovar bude fakturovaný mimo EÚ. Ja si musím tovar samozdaniť. Do ktorých riadkov DP to mám zapísať a aké dátumy použiť pre výpočet DPH, keď FA prišla s dátumom 20.07. a na T-1 je dátum 21.08. Dík .
Orsz
13.09.07,20:55
Ahojte poraďáci, pomôže mi nieko vyriešiť môj problém? Nakúpili sme tovar mimo EÚ, tovar prišiel do colného skladu,neplatili sme daň colnému úradu s tým, že tovar bude fakturovaný mimo EÚ. Ja si musím tovar samozdaniť. Do ktorých riadkov DP to mám zapísať a aké dátumy použiť pre výpočet DPH, keď FA prišla s dátumom 20.07. a na T-1 je dátum 21.08. Dík .

Ak je to v colnom sklade, a z krajiny mimo EU, samozdanenie sa nevykonáva. DPH určí colný úrad na základe JCD - a tým prepustí tovar do voľného obehu. Ale upresni z akej krajiny je ten tovar, a ktorou krajinou EU vstúpil na územie EU.
olas
13.09.07,21:25
tovar prišiel z Hong-Kongu a vstúpil na uzemie Slovenska. Mám len tranzitný list s pečiatkou Bratislavy. Tovar sa potom fakturoval do USA.
chudaska
14.09.07,05:24
ide o oslobodenie tovaru podla § 47 dos.1 :

oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.
olas
14.09.07,06:32
môžete mi pomôcť s tým, ako to zaevidovať do účtovníctva a DP k DPH, na ktoré riadky to ide. FA vystavená 20.7.,tranz.list- vstup do EU 21.8.(daň.povinnosť 15.9. ? )
robím to prvý raz
chudaska
14.09.07,06:50
Podla mna tu DPH neuvadzas nikde, nakolko Ti ju nevyrubila ani colnica a tvoj vývoz je oslobodeny od DPH.
olas
14.09.07,07:00
čiže len zaevidujem v účtovníctve a s akým dátumom ? ospravedlňujem sa ale už mám v tom guláš
chudaska
14.09.07,07:18
ja by som doslu Fa dala s datumom 21.8.,kedy si tovar obdržal a odosl. Fa s datumom vystavenia. Takto by som to urobila ja, má niekto iný názor?