sibal49
13.09.07,22:04
Prosil by som o radu ako postupovat ked nesúhlasí bývalý nájomník s vyučtovaním,za vykurovanie.Jedná sa o záležitost že nájomník predál byt k 15.5.2006 a nespravili sme ako spoločenstvo odpočet meračov k tomuto dátumu,ale až ku koncu roka,s tým že spoločnosť ktorá zabezpečuje vykurovanie toto do vyučtovania za kúrenie aj uviedla že je to vyučtovanie do 15.5.2007 a pre nového nájomníka od 15.5. do konca roka, lenže povodný nájomník nás napadol že nebol prizvaný k odpočtu meračov v danom termíne a že odpočet v zmysle zákona nepodpísal osobne,koná správne ked nechce uznat odpočet,ktorý urobila vykurovacia firma a tento je aj uvedený vo vyučtovaní.Nám tvrdí že bolo porušené jeho právo a že zákon je na jeho strane,lebo svojim podpisom musí odobrit a odsúhlasiť stav meračov tepla. prosím o odpoved Vás poradákov čo najskor,aby sme neprepásli termín odpovede na sťažnosť,ktorú nám adresoval
svojar
14.09.07,04:42
V prvom rade, keď sa sťahoval, tak si mal zabezpečiť odpočet aj pri teple. U vody, el. energie a plynu to iste urobil. To bola jeho povinnosť si to zabezpečiť pri odovzdaní bytu a nie SVB. Inak teraz musí súhlasiť s vyúčtovaním. Pre každý mesiac je stanovené % spotreby tepla, tak predpokladám, že to tak firma urobila.
007gituska
14.09.07,04:59
keď firma postupovala tak, ako uviedol svojar - malo by to byť v poriadku. za mimoriadny odpočet, príp. výmenu meradiel sa platí. % určenie spotreby je v poriadku
Adrika37
16.09.07,15:54
Ja mám podobný problém. Byt som menila k 1.1.2007 s tým, že som sa sťahovala až 13.1.2007 ale všetky prepisy na SBD sa robili k 1.1.2007 aj zámenná zmluva a na SBD sme obidvaja nájomníci podpísali, že vyúčtovanie za rok 2006 si každý prevezme to svoje. Kedže predchádzajúci nájmnca bol neplatič aj počas roku 2006 pri zámene som zaplatila aj jeho nedoplatok na nájomnom za 2006 rok. Ja som za svoj pôvodný byt dostala preplatok, ktorý mi aj vyúčtovali do konca júla 2007 a teraz som dostala aj vyúčtovanie predchádzajúceho majiteľa čo je nedoplatok až 20000.-. Som povinná hozaplatiť za predchádzajúceho nájomníka aj keď sme obidvaja podpísali, že si uhradí svoj nedoplatok?
007gituska
16.09.07,16:04
a prečo by si mala uhradiť nedoplatok za predchádzajúceho nájomníka? prevod ste zrealizovali k 1. 1. 2007 = od tohto dátumu je povinnosť platiť preddavky. vyúčtovanie služieb spojených s nájmom správca uskutoční až v roku 2008.
Orim
16.09.07,18:28
Ja mám podobný problém. Byt som menila k 1.1.2007 s tým, že som sa sťahovala až 13.1.2007 ale všetky prepisy na SBD sa robili k 1.1.2007 aj zámenná zmluva a na SBD sme obidvaja nájomníci podpísali, že vyúčtovanie za rok 2006 si každý prevezme to svoje. Kedže predchádzajúci nájmnca bol neplatič aj počas roku 2006 pri zámene som zaplatila aj jeho nedoplatok na nájomnom za 2006 rok. Ja som za svoj pôvodný byt dostala preplatok, ktorý mi aj vyúčtovali do konca júla 2007 a teraz som dostala aj vyúčtovanie predchádzajúceho majiteľa čo je nedoplatok až 20000.-. Som povinná hozaplatiť za predchádzajúceho nájomníka aj keď sme obidvaja podpísali, že si uhradí svoj nedoplatok?

Neviem akú máš zmluvu, ale každý by si mal platiť to svoje.
007gituska
16.09.07,18:30
reagovala som na príspevok č. 4
sibal49
16.09.07,19:45
vidím že je to tu tiež zaujímavé, mna by len zaujímalo či musí byt podpísaný pri kontrole meračov nájomca ktorý byt predal k 15.5 a následne aj nájomca,ktorý dokončil rok 2006,ten je podpísaný pri koncoročnom odpočte meračov,ale pôvodného majitela sme nekontaktovali vobec počas roka, len firma spravila vyučtovanie, kde je uvedený síce dátum 15.5 ale je spochybnené to že odpočet meračov bol vykonaný ku 31.12.2006 a vobec počas roka sa odpočet nevykonal a toto nám pôvodný majitel vyčíta,že nieje zrejmé skutočný stav pri predaji bytu o ktorom nás informoval a že mi SVB pri predaji bytu sme mu vystavili doklad o tom že na byt neviaznu žiadné závazky, to ešte bývalá presedkyna,lebo preddavky si riadne platil,jemu vyskočilo nedoplatok a novému majitelovi preplatok a toto ho vedie k neuznaniu dlhu voči jeho osobe, čo máme v takomto prípade robit?
Elena Navrátilová
17.09.07,03:00
vidím že je to tu tiež zaujímavé, mna by len zaujímalo či musí byt podpísaný pri kontrole meračov nájomca ktorý byt predal k 15.5 a následne aj nájomca,ktorý dokončil rok 2006,ten je podpísaný pri koncoročnom odpočte meračov,ale pôvodného majitela sme nekontaktovali vobec počas roka, len firma spravila vyučtovanie, kde je uvedený síce dátum 15.5 ale je spochybnené to že odpočet meračov bol vykonaný ku 31.12.2006 a vobec počas roka sa odpočet nevykonal a toto nám pôvodný majitel vyčíta,že nieje zrejmé skutočný stav pri predaji bytu o ktorom nás informoval a že mi SVB pri predaji bytu sme mu vystavili doklad o tom že na byt neviaznu žiadné závazky, to ešte bývalá presedkyna,lebo preddavky si riadne platil,jemu vyskočilo nedoplatok a novému majitelovi preplatok a toto ho vedie k neuznaniu dlhu voči jeho osobe, čo máme v takomto prípade robit?
Koncoročný stav na PRVN je zachovaný v "pamäti" PRVN do ďalšieho 31.12. nasledujúceho roka. Aj teraz keď pozrieš PRVN, tak tam ten stav bude. Ak teda máte digitálne PRVN.
007gituska
17.09.07,04:31
odpočet meračov sa v priebehu roka spravidla nerobí. spotreba počas roka sa určí percentuálnym podielom podľa mesiacov, ktoré určuje vyhláška.
a čo sa týka potvrdenia, že na byte neviaznu záväzky? = preddavkové platby mal predchádzajúci nájomca vyrovnané. prípadné nedoplatky, ktoré vznikli z vyúčtovania preddavkových platieb znáša predchádzajúci nájomca. v prípade, že mal preplatok, tento si preberá tiež predchádzajúci nájomca.
ivangabris
26.09.07,11:59
Koncoročný stav na PRVN je zachovaný v "pamäti" PRVN do ďalšieho 31.12. nasledujúceho roka. Aj teraz keď pozrieš PRVN, tak tam ten stav bude. Ak teda máte digitálne PRVN.
vsak to, ci vobec maju digitalne merace na kartu. U tych je to lahke, ale ak maju len obycajne kde odcitava rucne tak bude problem.