enad
21.02.05,13:56
Dobrý deň,

mam takuto otazočku. Ako zaúčtovať otvorenie učtov v novej sr.o., ak ZI 200 tis. nebolo vložené na BU v banke, ale podľa spoločenskej zmluvy ho spoločníci dali správcovi vkladov. Ten ale toto fyzicky nikdy nevložil na BU., Zapisana firma v OR už je. :confused:
syamlee
21.02.05,13:00
Dobrý deň,

mam takuto otazočku. Ako zaúčtovať otvorenie učtov v novej sr.o., ak ZI 200 tis. nebolo vložené na BU v banke, ale podľa spoločenskej zmluvy ho spoločníci dali správcovi vkladov. Ten ale toto fyzicky nikdy nevložil na BU., Zapisana firma v OR už je. :confused:
Tejto problematike sa tu už venovalo viacero diskusii..... stači trošku pohľadať....:o
lenkak
21.02.05,13:05
enad
21.02.05,13:49
Tejto problematike sa tu už venovalo viacero diskusii..... stači trošku pohľadať....:o
žial, nenašla som nič. Tu stranku, ktoru ste mi ponukli, vôbec sa na nej nehovori, ako učtovať vklad ak je u spravcu, nie v banke. Oni ho splatili celý, le nevložili na BU a to je rozdiel. ;)
lenkak
21.02.05,14:17
Ak nebol vklad vyplatený cez banku, treba ho potom previesť cez pokladňu, aby figuroval v účtovníctve.
enad
21.02.05,14:24
Ak nebol vklad vyplatený cez banku, treba ho potom previesť cez pokladňu, aby figuroval v účtovníctve.
ĎAkuje, tak som to učtovala. Len som si to chcela overiť so spoluúčtovníkmi. PORADA JE SUPER!!!:)
ESTER
21.02.05,15:11
Ak bol vklad daný správcovi vkladu, postupuje sa takto:

V otváracej súvahe má byt pociatocny stav na úcte 378. Po otvorení úctu na meno firmy, ked spravca vkladu prevedie peniaze na zriadeny ucet, preuctujes
1. 211/378
2. 261/211
3. 221/261
mosat1
13.03.05,15:55
Som v podobnej situácii. Je možné, aby peniaze zostali u správcu vkladu dlhší čas? A ďalší problém je v tom, že neviem, kde mám evidovať zvyšné ZI. Ako zvyšok sa vložilo osobné súkromné auto spoločníkov, ale nie je prepísané na firmu. Kde ho evidovať?