eman22
14.09.07,09:33
Zdravim

CHcem si z dalsimi dvoma spolocnikmi zalozit srocku.
Na nete som nasiel vela info ohladom toho, len by ma zaujmalo toto
1 spolocnik ma zivnost na pozadovanu nasu cinnost sro.
2hy a treti spolocnik nema zivnost.
Da sa zalozit SRO aj v takomto pripade, alebo si musi druhy a treti spolocnik najprv zalozit zivnost?

Dakujem za odpoved
mysimis
14.09.07,07:40
živnostenský list si vybavujete pre s.r.o. na základe spoločenskej zmluvy. To, že má jeden zo spoločníkov ŽL a dvaja ho nemajú nemá s novozaloženou s.r.o. nič spoločné.
macula
14.09.07,07:41
Spoločníci nemusia mať založené živnosti, môžu byť zamestnaní v tej sro, alebo môžu vykonávať prácu na živnosť.To je na Vašom rozhodnutí.
Johanka
14.09.07,07:51
Zdravim

CHcem si z dalsimi dvoma spolocnikmi zalozit srocku.
Na nete som nasiel vela info ohladom toho, len by ma zaujmalo toto
1 spolocnik ma zivnost na pozadovanu nasu cinnost sro.
2hy a treti spolocnik nema zivnost.
Da sa zalozit SRO aj v takomto pripade, alebo si musi druhy a treti spolocnik najprv zalozit zivnost?

Dakujem za odpoved
Mám taký pocit, že nehovoríte o s.r.o. ale o združení FO ....
eman22
14.09.07,08:05
Hovorim o sro. Diky za radu
eman22
14.09.07,08:34
Este by som mal jednu question
Kedze ja budem konatel sro ale zaroven som aj zamestnanec inej firmy ako je to z odvodmi ZP DP a tak. Tam kde som zamestnanec ich normalne za mna odvadza ta firma. budem musiet nieco odvadzat aj v sro?
macula
14.09.07,08:41
Este by som mal jednu question
Kedze ja budem konatel sro ale zaroven som aj zamestnanec inej firmy ako je to z odvodmi ZP DP a tak. Tam kde som zamestnanec ich normalne za mna odvadza ta firma. budem musiet nieco odvadzat aj v sro?
Ak budeš poberať odmenu za výkon funkcie konateľa, tak sa platia odvody z tejto odmeny na zdravotné poistenie : sro -preddavky 10% a konateľ -4%.Na SP neplatíš. Ak nebudeš poberať odmenu tak sa na poisťovne nič neplatí.
jpeky
17.09.07,12:18
prosim vas na tejto stranke som novy ale uz som sa tu dozvedel vela novych informacii.
chcem zalozit s.r.o. kde budu dvaja konatelia.
je rozdiel v spolocenskej zmluve z jedným alebo dvomi konatelmi???
prosim ak ma niekto spolocensku zmluvu z dvomi konatelmi mohol by mi ju poslat na mail. bol by som velmi vdacny...
tak isto ako je to zo zapisom do obchodného registra???
ps: moj mail je jaro.pekar@gmail.com
dakujem
luigi72
17.09.07,12:40
prosim ak ma niekto spolocensku zmluvu z dvomi konatelmi mohol by mi ju poslat na mail. bol by som velmi vdacny...


spolocensku zmluvu najdes tu

http://www.spotrebitelskeforum.tym.sk/tlaciva.html

k ostatnym: skus hladat na porade, je tu uz vela podobnych tem. ;)