habibti
14.09.07,10:03
AHojte, uz dlhsie sa zaoberam zaujmavou vecou a to rozdielom medzi psami a suckami, hladala som po vela strankach ale nic zaujmave som nenasla. Zhruba nejaku myslienku mama, ale tak ako su tisice rozdielov medzi muzmi a zenami= je ich dost aj medzi psami a suckami?? Zaujmal by ma akykolvek nazor i tie co si myslite ze vie kazdy, alebo vase osobne teorie. Taktiez poprosim o nazory o interaktivne vztahy psov a suciek, t.j. kto sa ako neznasa- kto ako toleruje, kto ako ma rad- vzdy ma zaujma suvislost s pohlavim. Chcem sa trochu pohnut dopredu vo vedomostiach, vycviku a suziti s mojou suckou. DAKUJEM VSETKYM.
hanelie
14.09.07,09:50
Skús sa obrátiť na odborníkov http://www.kynologia.wz.cz/
prajem mnoho šťastia:)
Nokerla
14.09.07,10:03
S vlastnej skusenosti viem,ze pri nemeckom ovciaku je rozdiel v:

Pes je menej poslusny ako sučka.
Sučka je viac verná svojmu panovi.
Sučka len zriedka beha za psami,skôr naopak.
Sučka je viac učenliva a pokojná.

Samozrejme je rozdiel aj v génoch,kto čo zdedil..........ale myslím si ,ze vo všeobecnosti platí to co som napísal.

Jaro
anet
18.09.07,07:01
Pes je menej poslusny ako sučka.
Sučka je viac verná svojmu panovi.
Sučka len zriedka beha za psami,skôr naopak.
Sučka je viac učenliva a pokojná.
Jaro

Nesuhlasim. Poznam submisivnych psov a dost dominantnych suk.
Myslim si ze kazdy jedinec je iny a preto je najlepsie spoznat toho svojho.
Kuzelnicka
18.09.07,07:15
Ked sa na ulici stretnu dve sucky tak je velka pravdepodbnost ze sa pobiju,
teda 2 fenky sa nemaju v laske,
2 psi tiez,
ked stretne pes fenku tak jej urcite neublizi, skor ta fenka ma predpoklad utocit...tolko moje skusenosti:)

ale ak by si chcela viac vediet rozdiel medzu kocurom a mackou tak to mozem pisat romany:D :D
habibti
20.09.07,09:33
Dakujem. Poprosim aj dalsie nazory.
Eulalia
23.09.07,19:16
Ty študuješ veterinu a toto má byť nejaká seminárka? Mala by si uviesť viac podrobností, aby sme Ti vedeli poradiť. Je nás tu viacero, čo máme ako domácich miláčikov psov, možno by sme nejakú vedeckú prácu aj dali dohromady.
habibti
24.09.07,12:07
Ty študuješ veterinu a toto má byť nejaká seminárka? Mala by si uviesť viac podrobností, aby sme Ti vedeli poradiť. Je nás tu viacero, čo máme ako domácich miláčikov psov, možno by sme nejakú vedeckú prácu aj dali dohromady.

Ahoj
je to cisto pre moju informaciu, dostala som sa nahodne k psovi, tak som si ho(ju) ponechala...Nebola som pripravena na taku vec, takze rada by som bola co najinformovanejsia panicka.:) Dik
Dostala som sa na www.dog.sk (http://www.dog.sk), pytala som si radu ohladom operacie kolien a hned mi tam davali vulgarne prispevky, urazky. Viem ze v tomto virtualnom svete su aj...(nemam nazov), ale prijala by som debatu s niekym kto ma rad psov a vedel by poradit.
Leila2006
24.09.07,12:38
My sme mali aj fenku, aj psa, fenka bola snáď o niečo poslušnejšia, pokojnejšia, ale hoci išlo o rôzne plemená, obidvaja využili každú príležitosť, aby ušli z dvora. Či už podhrabanie plota, vyhryzenie pletiva, a to nie len v čase ruje. Takže tu opäť nejaké mimoriadne rozdiely neboli. A ešte k ich spolužitiu s mačkou - mali sme vždy popri psovi mačku aj kocúra. Fenka sa kamarátila zásadne s mačkou, pes zase s kocúrom.
Zuzana2
24.09.07,12:46
Nedá mi nepripojiť sa k tejto diskusii.
Je to sranda - naši majú "pár" - miešancov. Ale je zaujímavé, že on je "pod papučou". Keď napr. idú žrať, ona zhltne najprv jeho a potom rýchlo svoje. Niekedy zase len tak z ničoho nič naňho vrčí. No, nemá to chudák pri nej ľahké. A keď sa s nimi chceme "pomaznať", ona neznesie, aby sme sa hrali iba s ním. Hneď sa nám votrie do pozornosti - doslova ho vytlačí. No skrátka je to hrozná baba.
Ale ja ich mám obidvoch rada, aj keď nie sú čistokrvní, sú zlatí.
habibti
24.09.07,17:51
Wow,tak vidím že bežný človek sa má čo učiť. Vôbec som nemyslela,že psy budú gentlemani k sučkám. O to lepšie pre mňa. Ona je kríženec ovčiaka taktiež,ale na psov vyštekáva a netvárí sa nejak priateľský.chcela by som aby bola priateľskejšia.neviete poradiť? Je mi jasné,že je za tým strach...a pritom ľudí zbožňuje. Nerozumiem.má to v povahe? Mala by som začať spriateľovát ju po psami?
sybila3
24.09.07,18:09
Psi sa nemajú nútiť aby sa kamarátili s druhými psami, ako ľu-dia, jedni sú si sympatickí a iní......... Ja som si doniesla domov čistokrvného labradora- psíka v nádeji, že náš starší štvorročný kríženec, ktorý je prítulný a kamarátsky ku všetkým psom sa bude tešiť, že bude mať kamaráta a nebude mu smutno. No ale už druhý týždeň ho totálne ignoruje, malý psík sa k nemu aj plazí a ľahne si nachrbát, čím mu dáva najavo, že vzdávam sa ti, som na najnižšej priečke rebríčka-čo som vyčítala v knihe, ale nič, ked sa knemu priblíži vrčí a ked sedia na terase malý ide k nemu on sa zdvihne a odíde a tak isto aj ked ho hladkáme, absolútne s ním nekomunikuje.
účtovník 007
25.09.07,06:52
Ja som si doniesla domov čistokrvného labradora- psíka v nádeji, že náš starší štvorročný kríženec, ktorý je prítulný a kamarátsky ku všetkým psom sa bude tešiť, že bude mať kamaráta a nebude mu smutno. No ale už druhý týždeň ho totálne ignoruje, malý psík sa k nemu aj plazí a ľahne si nachrbát, čím mu dáva najavo, že vzdávam sa ti, som na najnižšej priečke rebríčka-čo som vyčítala v knihe, ale nič, ked sa knemu priblíži vrčí a ked sedia na terase malý ide k nemu on sa zdvihne a odíde a tak isto aj ked ho hladkáme, absolútne s ním nekomunikuje.

:D sybila3 a Tebe by sa páčilo, keby si Tvoj manžel priviedol domov frajerku s odôvodnením, že sa budeš tešiť, že budeš mať kamarátku a nebude Ti smutno.:D Čo by si cítila Ty, cíti aj ten psík. Poníženie, urážku, dehonestáciu. Hmm...."zvieratá sú tiež len ľudia". Ale po čase sa psíci skamarátia, chce to iba čas.
anet
25.09.07,08:27
pytala som si radu ohladom operacie kolie
Odkial vies ze treba tvojmu psovi operovat kolena? Predpokladam ze od tvojho veta, tak by ti mal aj blizsie vysvetlit o co sa jedna. Ale inak daj si do googla luxacia pately a najde ti dost info o tom napr. tu http://www.efauna.sk/pes/lekar/ukaz.php?show=2005-06-01.1.013
habibti
25.09.07,11:18
Tie kolená už operovali pred dvoma mesiacmi.spomenula som to v inej súvislosti...Čo sa týka priateľstiev,musíš mať na prvom mieste toho staršieho,v hraní hladkání,kŕmení.Mala som dvoch sibírskych ovčiakov.násilne som ho zasahovala do ich komunikácie tým,že mladší mal všetko rovnako a zároveň so starším. Boli z toho tvrdé súboje...po čase nemohli bez seba byť,i ked starší-stale musel byť nr. 1 :-)
habibti
26.09.07,05:29
Mala by som otázku k téme,v ktorej komunikujeme. Akí sú psy a suky počas ruje. Prvé háranie má pred sebou a chcem vedieť čo až dokáže psy-suky v takomto pripade. Ona je na oplotenom pozemku...jeden z mojich predošlích psov vysel raz ráno na ostnatom drôte 4m. plota.Sú takí psy bežne?
habibti
26.09.07,05:31
Mala by som otázku k téme,v ktorej komunikujeme. Akí sú psy a suky počas ruje. Prvé háranie má pred sebou a chcem vedieť čo až dokáže psy-suky v takomto pripade. Ona je na oplotenom pozemku...jeden z mojich predošlích psov vysel raz ráno na ostnatom drôte 4m. plota.Sú takí psy bežne? Môže sa aj suka snažiť dostať preč,keď hára?
220870
29.09.07,17:32
Pes si označí každý dostupný plot a strom ,fenka nie.Ale to som ti asi moc nepomohol.
Džudi
29.09.07,19:23
No o tom by som vedela rozprávať. Mám 2 feny JACK RUSSEL a presne ako sa pýtaš. Prvá ktorú máme je nezbednica, keď mala možnosť vždy zmizla aspom k susedom, boli to pátracie akcie nie raz som ju aj oplakala. Práve teraz asi tri dni ju na noc zatváram do voliéry z karirohoží, lebo sa zrejme blíži čas hárania a začínajú jej akrobatické kúsky, po latkovom plote lezie ako po rebríku, dnes sme ju vymákli už bola v záhrade a keď nás zbadala tak skok 1,20 m nebol problém. Takže čas hárania je veľmi ťažký. Ale mám ešte veľmi zaujmavú skúsenosť, táto fenka nám raz v noci vylákala mladšiu , jej dcéru, ktorú sme si nechali a tá na to skoro doplatila životom. Vyviedla ju cez záhradu von a nejako tá mladšia skončila v areáli firmy neďaleko nás bez strážnika zato so 4 vllčiakmi. Zobudilo nás desivé skučanie o 2 hod. v noci. Vedeli sme podľa hlasu že je to naša fenka, len sme si mysleli že psy vtrhli k nám. Bolo to ako v zlom sne skučanie, hrozne sa to ozývalo a zúrivé štekanie vlčiakov, mne tiekli slzy prúdom, ale duchaprítomný manžel najprv doniesol tú túlavú nezbednicu, tá bola len na ulici ale tá druhá ..no báli sme sa keď zostalo ticho.. ale manžel zohnal medzitým známeho, ktorý mal prístup k areálu aj psom a išli pre ňu. Po tom ako ju priniesol dali sme ju do domu a ona úplne zničená oddychovala a keď som ju hladkala, pozerala mi uprene do očí ako keby ďakovala. Odvtedy aj keď zostanú otvorené dvere do záhradky, alebo von za bránku sa ani nepohne, ani počas hárania. Bolo to obrovské šťastie že našla miesto kde ju vlčiaci nemohli vyhnať a papulami ju nedosiahli, lebo sa ukryla medzi sieťovinami, jediné možné miesto kde mala šancu prežiť aj keď po nej chňápali. Myslím, že táto sa raz dala vylákať a skoro na to doplatila, ale poučila sa a teraz keď sa mi zahľadí do očí vidím v nich nevýslovnú vďaku a lásku. A tá nezbednica, to je lovec nachytali sme ju už aj ako lozí po strome, normálne vyliezla na tuju, kde mali vtáci hniezdo. Nie raz za letu chytila na dvore vrabca, jašteričku, ropuchu, roháča, myši no je to teriér. Takže fakt záleží na povahe, ale háranie fakt ťažké obdobie niekedy.
habibti
30.09.07,19:23
No by si sa čudoval,ale aj moja fenka značkuje. :-)
lorelei
30.09.07,21:35
Zaujimalo by ma, ci niekto vie, co preziva fenka pri harani. Mam konkretne NO, a vzdy sa mi zda velmi precitlivena, smutne oci....Moze mat aj nejake "bolesti"? Mozno je to hlupost to ma len tak napadlo, ale zaujimalo by ma to. Potom je zase vesela, uplne ina v pohode. Dakujem.
karcoolka1
01.10.07,06:04
Aj mňa by to zaujímalo (21)....
lorelei
06.10.07,21:39
Tak som zistila odpoved na moju otazku 21. Fenky môžu mať tiež pri háraní bolesti bruška. Je dobré dať im do syra tabletku Paralen /nie Acylpirin - zvyšuje krvácanie/, upokoja sa,a robí jej to očividne dobre. Nie som zástanca tabletiek pre zvieratá, ale tiež mi jej bolo ľúto, keď som videla, že sa trápi a nie je v poriadku.
habibti
09.10.07,07:23
Tak som zistila odpoved na moju otazku 21. Fenky môžu mať tiež pri háraní bolesti bruška. Je dobré dať im do syra tabletku Paralen /nie Acylpirin - zvyšuje krvácanie/, upokoja sa,a robí jej to očividne dobre. Nie som zástanca tabletiek pre zvieratá, ale tiež mi jej bolo ľúto, keď som videla, že sa trápi a nie je v poriadku.

Tvoja odpoved ma rozosmutila...uz tri dni hara, ja som dost zmatena lebo som nemala 16 rokov sucku len psy, a este sa aj dozviem ze maju bolesti? Ach jaj. Ja s nou dalej chodim do lesa na hodinove prechadzky, hram sa atd. Myslite, ze tym ze ma bolesti jej to vlastne nerobi dobre?
bettylou
09.10.07,07:32
fenka je vraj lepší strážca.
lorelei
09.10.07,08:06
Tvoja odpoved ma rozosmutila...uz tri dni hara, ja som dost zmatena lebo som nemala 16 rokov sucku len psy, a este sa aj dozviem ze maju bolesti? Ach jaj. Ja s nou dalej chodim do lesa na hodinove prechadzky, hram sa atd. Myslite, ze tym ze ma bolesti jej to vlastne nerobi dobre?

Habibti, ja som pisala, ze len mozu mat, to netvrdim, ale viac menej si to aj myslim, nasa je velmi precitlivela vtedy, stale sa len tuli, a ma smutne oci. Ten Paralen jej trosku pozdvihne energiu, ak ma ozaj nejake boliestky, tak to stlmi. Nechcela som ta vystrasit, len poradit, ako pomoct trosku nasim milacikom:)
habibti
15.10.07,09:31
Ahojte vsetci co reagovali v tejto debate a maju chut sa dalej delit o radosti a starosti s nasimi psikmi.
Takze ta moja uz desat dni hara, ja som schudla 4 kg lebo s nou musim chodit behavat az na dve hodiny alebo prechadzku- od 17 do 22. Inac je desna. Po psoch zatial "neposkuluje", ale teda kondicku ma za troch. Inac je dost neposlusna, az agresivna. Vyslovene prechadzame znova zadelovanim v rebricku hierarchie pana...Ach jaj. Vy to ako zdielate?

Co sa tyka dalsich prispevkov, strazca je lepsi ako ti ruski (vraj najlepsi psy), kt. sme pred tym mali. A to je bastos.Hm. Ale vcera sme boli v horach a trochu sme na takej lucke vylihovali a tak strazila az zaspala, a pritom okolo nas behali jelene. Tak neviem, skoro sa mi rozprchli iluzie. :-(
Na bolesti jej nedavam nic, mam ju za urcitym ucelom a kym vyslovene nevyjadruje, ze tie bolesti ma tak to nechavam na prirodu. ;-))
Pekny zaciatok tyzdna.