habibti
14.09.07,10:25
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;
vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka;
nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ;
Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky;
vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS Windows
Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nemam.

Dakujem
Chobot
14.09.07,08:56
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem?[/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.


Nevzdávaj sa. Moja polovička si 12 mesiacov nevedela nájsť prácu a to sme z BA. Potom ju prijali naraz na 2 miestach, takže mala zase dilemu, ktorú zobrať.

Ešte jednu radu - skús v texte používať menej formátovania.:rolleyes:
Halli
14.09.07,09:01
Asi by si si mala pozrieť aj to, ako vieš komunikovať a písať v porade, lebo toto som tu fakt ešte nevidela. Prepáč, ale aj takto sa človek prezentuje. Prajem ti ale aby si si tú prácu našla čo najskôr. ;)
hanelie
14.09.07,09:22
Logika: /ľavá hemi
Keď na niečo veľmi tlačíme, tak to od seba odtláčame
Intuícia: /pravá hemi/
napriek nepriazni tzv. osudu presvedčiť podvedomie o úspechu a schopnostiach:)
Chobot
14.09.07,09:26
Asi by si si mala pozrieť aj to, ako vieš komunikovať a písať v porade, lebo toto som tu fakt ešte nevidela. Prepáč, ale aj takto sa človek prezentuje. Prajem ti ale aby si si tú prácu našla čo najskôr. ;)

To sa stane, keď "zblbne" formátovanie. Aj mne sa to už stalo, a príspevok som musel ručne upraviť (vymazať tie formátovacie znaky). Tie formátovacie znaky sú v každom príspevku, ale v bežnom texte sa nezobrazujú a slúžia pre PC aby správne zobrazilo formát písma. Ak sa však niečo pokazí, tak za zviditeľnia a potom to vyzerá, ako príspevok od habibti.

Pozeral som aj iné príspevky od nej, ale tie sú formátovo v poriadku.
Leila2006
14.09.07,09:42
No neviem, v BA našli prácu aj takí, čo toho ponúkali podstatne menej ako ty. Či to nebude tým, že máš vysoké nároky a žiadaš viac, ako vieš ponúknuť. Inak si to neviem vysvetliť.
anklar
14.09.07,10:20
Ahoj, Habibti. Mám pocit, že viem, v čom je Tvoj problém. Zbierala som odvahu, aby som to sem napísala.
Habibti, Tvoj problém je veľký problém. Spočíva v tom, že SI PRÍLIŠ DOBRÁ.
Rozumej kariérne dobrá. A to je v našej spoločnosti takmer trestuhodné.
Som si na 90% istá, že som trafila klinec po hlavičke, Habibti. Máš smolu.
Tu nesmieš byť lepšia ako Tvoj budúci zamestnávateľ. Možno, keby si zatajila svoje MBA (inak, tu to ešte nie je až taká výhra ako v zahraničí) a niektoré ďalšie hviezdičky, azda by si mohla byť úspešná. Neradím, je to iba môj názor.
Fandím ti.
Bastian
14.09.07,10:20
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem?
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.

Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
Prax. obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka; nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ; Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky; vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS windows

Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema.
Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?

Zda sa mi, ze tvoj problem nie je vo vzdelani ani v tom, ze by si malo rozposielala CV a ziadosti.... Ked sa poriadne pozries na to, ako si sem zadala svoju otazku, tak zistis, ze je problem v tebe. A nemam na mysli vizualnu stranku. :confused:
anklar
14.09.07,10:28
Zda sa mi, ze tvoj problem nie je vo vzdelani ani v tom, ze by si malo rozposielala CV a ziadosti.... Ked sa poriadne pozries na to, ako si sem zadala svoju otazku, tak zistis, ze je problem v tebe. A nemam na mysli vizualnu stranku. :confused:
Bastian, zrejme si si nevšimol: Chobot bol taký láskavý a vysvetlil nám, čo sa jej stalo, prečo jej príspevok vyzerá práve takto. Habibti určite nezbadala, ako jej príspevok vyzerá.
uko
14.09.07,10:30
A keď si bola na pohovoroch neuspešná, tak ako ti zdôvodnili, že ťa neprijímajú?
Bastian
14.09.07,10:48
Bastian, zrejme si si nevšimol: Chobot bol taký láskavý a vysvetlil nám, čo sa jej stalo, prečo jej príspevok vyzerá práve takto. Habibti určite nezbadala, ako jej príspevok vyzerá.
Anklar asi sisi nevsimla, ze som napisal: "A nemam na mysli vizualnu stranku."
Mal som na mysli to, ako ju napadlo zadat otazku formou:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
Takto formuluje clovek co sa rad necha lutovat...:mee:
TinkiDinki
14.09.07,11:14
moja rada

Skús zmeniť taktiku.
- žiadosti neposielaj, ale vybranú firmu osobne navštív
- nezačínaj na personálnom ale priamo u najvyžšieho
- jeho kanceláriu a pozíciu ti prezradia vrátnici, alebo upratovačky
- nepíš si žiadosti, ale sprav si vizitky a zaveď si e-mail
keď sa šéf rozhodne meilne ti
- zisti si kedy šéf chodí na obedy a navštív ho cca 5 minút pred tým
sprevádzaj ho na obed (ak nebude chcieť nevnucuj sa)
- ešte to zdokonaľ
- zisti si čo ho baví, šport, psíkovia, kozmetika, autá, PC a priprav sa
- a poraďte aj poraďáci a nemajte len tupé poznámky

Mňa takto riaditel zaviedol na personálne a povedal im
"spravte s týmto zmluvu"
Pritom som tam ležal v šuplíku už 3 mesiace.;)
anklar
14.09.07,11:36
Anklar asi sisi nevsimla, ze som napisal: "A nemam na mysli vizualnu stranku."
Mal som na mysli to, ako ju napadlo zadat otazku formou:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
Takto formuluje clovek co sa rad necha lutovat...:mee:
Dobre, dobre Bastia, prosim Ta, nefrfli na mna aj Ty, aj tak mam taky nesikovny den. Mas pravdu. Tu Tvoju vetu som akosi prehliadla. Mas pravdu, mas pravdu, mas pravdu. Fakt som dnes nejako nepozorna. Radsej to zbalim. Pekny vikend.
hanelie
14.09.07,11:45
tinkidinki máš pravdu,
chce to drzé sebavedomie habibti s toľkými znalosťami musíš preraziť aj keby si nechcela
zdá sa mi, že sa správaš chaoticky, posielať desiatky žiadostí na rôzne miesta, mám za to, že o tých firmách si nezisťuješ ani len to, čím za zaoberajú / reálne sa to nedá zvládnuť/ a vieš presne čo chceš robiť?:)
Marti.ka
14.09.07,11:59
No, my máme opačný problém. Sme firma na východe Slovenska a nemôžeme nájsť zamestnancov. Dnes som bola na výberovom konaní na úrade práce a z 57 pozvaných nezamestnaných, prišlo 33, z tých 28 malo vážny problém prečo pracovať nemôžu. Ostalo 5, ktorí síce vážny problém nemali, no ani chuť pracovať. A to sme na východe Slovenska. Takže z toho mi vyplýva, že pracovať chcú len vzdelaní, inteligentní ľudia. Nájsť robotníkov je dosť veľký problém.
Bastian
14.09.07,12:21
Dobre, dobre Bastia, prosim Ta, nefrfli na mna aj Ty, aj tak mam taky nesikovny den. Mas pravdu. Tu Tvoju vetu som akosi prehliadla. Mas pravdu, mas pravdu, mas pravdu. Fakt som dnes nejako nepozorna. Radsej to zbalim. Pekny vikend.
Anklar tak Ti prajem aj ja pekny vikend - oddychni si! :)
anklar
14.09.07,12:27
Anklar tak Ti prajem aj ja pekny vikend - oddychni si! :)
Bastian, este som sem naposledy nazrela a kvoli Tebe som sa rychlo registrovala. Dakujem ti a aj Ty si dobre oddychni.
Ozaj, teraz vidim, ze som ti napisala BASTIA - nechtiac. Bol si v Bastii? (Korzika). Ak nie, vyber sa na ostrov. Najvacsi zazitok bol cely ostrov. Nemozem povedat, kde bolo najkrajsie. Korzika ma taku divoku krasu.
Este raz, maj sa pekne cez vikend. Taham ciaru domov.
Melnick
14.09.07,12:48
.
Este raz, maj sa pekne cez vikend. Taham ciaru domov.

Pekný výraz,:) nepočula som ho ešte,asi ho začnem používať, ak ho anklar, nemáš patentovaný.:D :D :D :D :D
Halli
14.09.07,13:08
To sa stane, keď "zblbne" formátovanie. Aj mne sa to už stalo, a príspevok som musel ručne upraviť (vymazať tie formátovacie znaky). Tie formátovacie znaky sú v každom príspevku, ale v bežnom texte sa nezobrazujú a slúžia pre PC aby správne zobrazilo formát písma. Ak sa však niečo pokazí, tak za zviditeľnia a potom to vyzerá, ako príspevok od habibti.

Pozeral som aj iné príspevky od nej, ale tie sú formátovo v poriadku.

No to je síce odborne odpovedané na moju poznámku, avšak ja vždy keď zadám tému a uložím ju, skontrolujem, čo som dala "do placu" a prípadne to upravím. Tak mi Chobotík ešte vysvetli, či je možné, že by som to nevidela ? po vložení? :eek: . Ak je to tak tak, sorry ;)
Chobot
17.09.07,05:42
No to je síce odborne odpovedané na moju poznámku, avšak ja vždy keď zadám tému a uložím ju, skontrolujem, čo som dala "do placu" a prípadne to upravím. Tak mi Chobotík ešte vysvetli, či je možné, že by som to nevidela ? po vložení? :eek: . Ak je to tak tak, sorry ;)

Keď si pisateľ po vložení pozrie príspevok, tak vidí, ak mu ho zle pridalo. Ja som tak nedokázal citovať jeden príspevok, lebo stále v citácii boli tie formátovacie znaky. Tak som radšej necitoval. Bolo to tu:

http://www.porada.sk/t58478-vypoved-63-ochranna-doba-a-ukoncenie-pp-v-zneni-zp-ucinnom-od-1-9-2007-a.html

Je to nepochybne technická chyba, ale pisateľom opraviteľná.
anklar
17.09.07,06:10
Pekný výraz,:) nepočula som ho ešte,asi ho začnem používať, ak ho anklar, nemáš patentovaný.:D :D :D :D :D
Ahoj, Melnick. Trosku som zabocila mimotemy kvoli Bastianovi.
Kludne ho pouzivaj, ak sa ti rata - rataj aj s tym, ze nie je spisovny. Tahala som ciaru svojich myslienok az domov. Piatok bol moj zly den.
Prajem Tebe a vsetkym Poradakom uspesny tyzden.
Vratme sa k teme, ak este niekomu nieco mudre napadne.
Danila
17.09.07,06:38
Ahoj, Melnick. Trosku som zabocila mimotemy kvoli Bastianovi.
Kludne ho pouzivaj, ak sa ti rata - rataj aj s tym, ze nie je spisovny. Tahala som ciaru svojich myslienok az domov. Piatok bol moj zly den.
Prajem Tebe a vsetkym Poradakom uspesny tyzden.
Vratme sa k teme, ak este niekomu nieco mudre napadne.Nič múdrejšie a žiaľ často pravdivé, čo si písala ty vo svojom príspevku ma nenapadá. Ale z toho nemaj zlú náladu. Ak máme podobný názor.. tak ve dvou se to lépe táhne...:)
LubicaN
17.09.07,06:51
Mne raz kamarátka poradila - pokiaľ píšeš žiadosť a životopis potenciálnemu zamestnávateľovi, trošku sa posnaž a zožeň si farebný kancelársky papier. Žiadosť vytlač naň. Keď majú na personálnom kopisko rovnakých bielych hárkov, ten Tvoj sa bude medzi nimi vynímať...máš väčšiu šancu, že ho aj keď náhodne vyberú... Tiež môžem len odporučiť záujem o konkrétnu firmu (trošku si ju preklepnúť čomu sa venuje a tak...) a aspoň náznakom v žiadosti spomenúť že istý "dotyk" som už s danou problematikou mala a rada by som svoj ďalší pracovný život viedla týmto smerom.

*Ľubica
anklar
17.09.07,14:13
Nič múdrejšie a žiaľ často pravdivé, čo si písala ty vo svojom príspevku ma nenapadá. Ale z toho nemaj zlú náladu. Ak máme podobný názor.. tak ve dvou se to lépe táhne...:)
Vďaka za povzbudenie, Danila. Ďakujem až teraz, lebo som mala dnes pohon - celkom úspešný. Asi preto, lebo som "si ťa prečítala" ešte ráno.
Ešte raz Ď.:) :) :)
adi11
17.09.07,16:33
Presne tento problém má moja dcéra a nie a nie dať na moje rady...viď príspevok cinkidinki...Hovorím komu niet rady tomu niet pomoci :mee: Ja sa štyri mesiace kvôli nej zožieram, lebo viem, že písaním žiadostí a mailovaním, chodením po konkurzoch len stráca čas.Tiež si myslím, že treba byť zdravo drzím a nedať sa odbiť a chodiť po firmách osobne.
Jednoducho prosiť o robotu. Lenže to by sa asi musela znovu narodiť, pretože to ona nedokáže. A tak len sa modlím, aby sa nejaké to šťastíčko na ňu usmialo.:) To z celého srdca prajem aj Tebe
habibti
20.09.07,09:15
Anklar asi sisi nevsimla, ze som napisal: "A nemam na mysli vizualnu stranku."
Mal som na mysli to, ako ju napadlo zadat otazku formou:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
Takto formuluje clovek co sa rad necha lutovat...:mee:
Woow, na toto nemam slov...nebudem tvrda ani vulgarna ale prajem ti aby sa ti dostalo tolko pochopenia kolko davas ty...
habibti
20.09.07,09:18
Ahoj. oslovujem priamo najvyssieho alebo ludi z obchodu kedze to je mi to najblizsie, urcite nepojdem do firmy a nbudem niekoho sprevadzat na obed ...taku zdravu drzost v sebe nemam....ale dakujem za rady
habibti
20.09.07,09:29
Este by som chcela pridat temu, dakujem vsetkym co mi odpisali.Tuto temu sem zadala moja 63 rocna matka cez moje indicie. Nezazlievam, mily krok. Ked uz to sem dala tak dakujem vsetkym co prispeli. Pravda je taka, ze o firmach viem co robia, oslovujem konkretne, kde mam konkretny zaujem.
Ich odpovede boli slabe ale mozem ich napisat: Radsej absolventa...., uprednostnili sme ineho.... To je vlastne vsetko. Dopytujem a potom sa este raz pripominam, kym nenastane komunikacia ci uz tel., alebo osobne. Rada by som aj ja vedela co sa "honi" v hlavach tym ludom. Financne nemyslim ze pytam vela...Uspech som mala zatial u sefov, nepustili ma rovnako stary "buduci" veduci, alebo rovnako stari personalisti..
Dbam o spravanie, oblecenie i informacie adekvatne firme do ktorej idem.
Najviac ma vytaca to ako sa tvaria nad mojim cv, resp. ked im poviem o praxi a osebe a potom "Dakujeme".
Zabavne je, ze som lojalny tym ktory ma chut naozaj pracovat a i ked ma sudia inak, nemam chut byt na vysokom poste, len robit co ma bavi a robit to dobre.
hanelie
20.09.07,09:47
ok ja nebudem mentorovať /už som/ ale prajem ti mnoho úspechov, aby si našla to, čo hľadáš - skvelú prácuhttp://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif
habibti
20.09.07,09:59
Hanelie, naopak privitam kazdy nazor.
hanelie
20.09.07,10:14
prečo sme my ľudia takíto - najskôr odsúdime, aj keď nepoznáme súvislosti, asi to bude tým, že v určitých situáciach sa cítime, že máme navrch akokeby platilo, že mne sa to nemôže stať:)
Bastian
20.09.07,10:18
Woow, na toto nemam slov...nebudem tvrda ani vulgarna ale prajem ti aby sa ti dostalo tolko pochopenia kolko davas ty...
... myslim, ze si tu nehladala pochopenie, ale si chcela radu, nie? Nehnevaj sa, ale takto formulovana otazka:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
je minimalne divna. To predsa musis sama vediet, kde je chyba. A ta chyba asi niekde je ked rozposielas take mnozstvo ponuk a nic...
Bastian
20.09.07,10:21
prečo sme my ľudia takíto - najskôr odsúdime, aj keď nepoznáme súvislosti, asi to bude tým, že v určitých situáciach sa cítime, že máme navrch akokeby platilo, že mne sa to nemôže stať:)
Fakt neviem aku radu by si chcela pocut (citat:D ).
habibti
20.09.07,10:44
Bastian, od teba urcite ziadnu dakujem. Od tych co chcu poradit , nejaku.
Budem si vazit kazdu. To ze si myslis ze to mozem vediet sama ...je pre mna dost matuce, na co sme na Porada.sk? myslela som ze je tu interaktivna komunikacia a RADA...Eto vsjo.Bastian, nechcela som narusit tvoju psychicku pohodu, svojimi trapnymi otazkami.
Len som bola kedze som dala do studia aj kazdej prace dost a chcela som vediet ci sa toto deje aj inym.
JA OSOBNE SA NEVZDAVAM , POZERAM NA TO DOST OPTIMISTICKY, KTO HLADA NAJDE,ale radu som chcela...resp moja matka ;-)
Olgica
20.09.07,10:45
... myslim, ze si tu nehladala pochopenie, ale si chcela radu, nie? Nehnevaj sa, ale takto formulovana otazka:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
je minimalne divna. To predsa musis sama vediet, kde je chyba. A ta chyba asi niekde je ked rozposielas take mnozstvo ponuk a nic...

Tiež posielam niekoľko ponúk týždenne môjmu kamošovi na prácu vodiča alebo skladníka. No ani mu len nezavolajú. Viem, chyba je vtom, že nemá bohvieakú školu (ak dnes nemáte aspoň strednú s maturitou tak na vás skoro nikto ani nepozrie) a viem aj to, že ak Vám ponúknu 15.hrubé nie je nič moc. Ale ako hovorí môj manžel "mal(a) si sa lepšie učiť" - a to do slova.
habibti
20.09.07,10:46
hanelie, to si myslela na mna resp na ineho ucastnika?
habibti
20.09.07,10:48
Olgica, mam magistru managementu a medzinarodneho obchodu, v Belevue (USA) treba ESTE???
hanelie
20.09.07,10:50
Pôvodca textu príspevku: Bastian http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t60794-p4-poradte-mi-preco-nenachadzam-pracu.html#post533576)
Fakt neviem aku radu by si chcela pocut (citat:D ).
to je konštatovanie - to nie je žiadosť o radu /viď prechádzajúce príspevky/

http://www.sirmi.ic.cz/smajl/139.gif
hanelie
20.09.07,10:57
hanelie, to si myslela na mna resp na ineho ucastnika


prečo sme my ľudia takíto - najskôr odsúdime, aj keď nepoznáme súvislosti, asi to bude tým, že v určitých situáciach sa cítime, že máme navrch akokeby platilo, že mne sa to nemôže stať

ak myslíš toto - tak som to myslela na seba a moje prispevky k tebe

http://www.sirmi.ic.cz/smajl/74.gif
Bastian
20.09.07,10:59
Bastian, od teba urcite ziadnu dakujem. Od tych co chcu poradit , nejaku.
Budem si vazit kazdu. To ze si myslis ze to mozem vediet sama ...je pre mna dost matuce, na co sme na Porada.sk? myslela som ze je tu interaktivna komunikacia a RADA...Eto vsjo.Bastian, nechcela som narusit tvoju psychicku pohodu, svojimi trapnymi otazkami.
Len som bola kedze som dala do studia aj kazdej prace dost a chcela som vediet ci sa toto deje aj inym.
JA OSOBNE SA NEVZDAVAM , POZERAM NA TO DOST OPTIMISTICKY, KTO HLADA NAJDE,ale radu som chcela...resp moja matka ;-)
...vies mam take skusenosti, ze ten kto takto vykrikuje co vsetko robi pre to ci pre ono, tak naozaj nekona. A ked ano, tak asi bude v nom chyba.
Prepac, ze nereagujem na tvoje reakcie plne psychickej pohody.:D
habibti
20.09.07,10:59
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem
habibti
20.09.07,11:01
Bastian...vela stastia ti prajem.

Prispevok pre teba: Nic nekonam, pracovat nechcem, chcem mrhat vasim casom, bavi ma len tak tukat do klavesnice a prispievat na Poradu, ale vsetko je to loz. papa. Pekny den.

TOTO NIE JE PRISPEVOK PRE OSTATNYCH.
Zoltán Kovács
20.09.07,11:06
Olgica, mam magistru managementu a medzinarodneho obchodu, v Belevue (USA) treba ESTE???

Neviem do akých firiem posielaš svoje žiadosti o zamestnanie. Ale ak do takých stredných tak u ních práve môže byť problém tvoje vzdelanie. Oni si môžu myslieť, že nebudeme ju vedieť zaplatiť s takou školou. Možno, že pri nástupe nemáš ani prehnané nároky, ale ľudia, ktorý rozhodujú o prijatí - neprijatí teba do zamestnania môžu v tebe vidieť neskoršieho konkurenta na ich teplučké miesta.
Preto sa skús zamerať na veľké, prípadne globálne spoločnosti, ktoré majú u nás zastúpenie, tam takéto úvahy sú zriedkavejšie, a väčšinou aj ľudia na tých rozhodujúcich postoch sú zo zahraničia, a skôr by vedeli oceniť tvoje vzdelania a prax.
Bastian
20.09.07,11:07
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem
Asi prilis intenzivne myslis pri pohovore na to "co sa honi" v hlavach tym ludom.:D
Zoltán Kovács
20.09.07,11:07
Bastian...vela stastia ti prajem.

Prispevok pre teba: Nic nekonam, pracovat nechcem, chcem mrhat vasim casom, bavi ma len tak tukat do klavesnice a prispievat na Poradu, ale vsetko je to loz. papa. Pekny den.

TOTO NIE JE PRISPEVOK PRE OSTATNYCH.
mimotemy Tak si to mala poslať cez súkromnú správu.
bea
20.09.07,11:10
Podľa mňa by mohlo byť zaujímavé niečo aj z tohto článku na www. profesia.sk:
http://www.profesia.sk/cms/hladam-pracu/kde-hladat-pracu/nechcu-vas-mate-privysoku-kvalifikaciu/?cms_id=40246
hanelie
20.09.07,11:11
Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.

tak ja ešte raz, lebo som zamestnávala:
1. poslaná žiadosť nič nehovorí o človeku
2. osobný pohovor - prvý dojem - stisk ruky pri podaní!!!, nesmie byť cítiť cigaretami /to sú potom samé fajčiarske/, úprava oblečenia, vlasov
a potom rozhovor - pozerať do očí, neklopiť zrak, vo vhodných okamihoch sa usmievať , vyzdvihnúť silné stránky o slabých taktne pomlčíme
rešerš:
výzor - odev, vlasy, dych z úst, podanie ruky, úsmev, vedieť sa o sebe rozhovoriť:)
kukučka
20.09.07,11:11
"klopte a bude vám otvorené" . . .
držím ti palce, aby si zaklopala na tie správne dvere a zober si so sebou aj srdečnosť a úsmev :) :) :)


a nie tak celkom mimotemy uprav konečne ten prvý príspevok :---
habibti
20.09.07,11:20
a ako ho upravit, ved ja sa tu nejak aktivne nepohybujem...ani mi uz nejde odpovedat jednotlivcom
Bastian
20.09.07,11:20
Tiež posielam niekoľko ponúk týždenne môjmu kamošovi na prácu vodiča alebo skladníka. No ani mu len nezavolajú. Viem, chyba je vtom, že nemá bohvieakú školu (ak dnes nemáte aspoň strednú s maturitou tak na vás skoro nikto ani nepozrie) a viem aj to, že ak Vám ponúknu 15.hrubé nie je nič moc. Ale ako hovorí môj manžel "mal(a) si sa lepšie učiť" - a to do slova.
To, ze posielas ponuky za kamosa je pekne, ale v prvom rade by mal byt iniciativny on. A hlavne takato praca sa podla mna najlepsie hlada osobne. Nie cez maily... Ja ked som v zivote nieco chcel, tak som si za tym isiel. Staci sa pozriet do aviza alebo na urad prace, kolko je tam inzeratov ze "hladam pracu" a vacsina z nich caka doma, kto sa im ponukne na tacke... Skuste sa takymto hladacom ozvat a ponuknut im pracu - a budete prekvapeni ich reakciami.
Tyc 15.000 v hrubom je naozaj malo... ale pre niektorych az privela.
A s tym ucenim tiez suhlasim. Ale vzdelanie samo o sebe nestaci.
kukučka
20.09.07,11:24
a ako ho upravit, ved ja sa tu nejak aktivne nepohybujem...ani mi uz nejde odpovedat jednotlivcom


pod príspevkom stlač ikonu "uprav" a dostaneš sa späť
habibti
20.09.07,11:27
Uz som to opravila
Hanele-dakujem
a Bea- ten clovek moze byt relevantny, ale to nemeni nic na tom ze pracovat chcem a mam co ponuknut, tak co ti, kt. hovoria ze ludia na slovensku su lenivi, nie je tu kvalifik. prac. sila atd...Prisla som so zahranicia, aby som sa tu usadila a verte mi uz tri roky tu dost tvrdo bojujem...
Jano23
20.09.07,11:27
Prečo sa nedá zohnať práca?
No napríklad ako v tom vtipe že niekto v inzeráte napísal.
"Poradte čo mám robiť...?"
"Spievam ako Ivan Lendl a hrám tenis ako Karel Gott..."
habibti
20.09.07,11:28
Bea , nie clovek ale clanok, prepac
účtovník 007
20.09.07,11:28
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem

Habibti, ja pohovory nevediem, ale vidím ľudí, ktorí sa prídu pýtať na prácu do rôznych pozícii a viem hneď, kto má šancu a kto nie. Na tých ľuďoch je to vidieť. Napíšem Ti pár vecí, pre ktoré sme nádejných zamestnancov nezobrali. Nezober to na seba, chcem Ti len uviesť príklady.
-nevhodné oblečenie, radím zlatú strednú cestu
-nevhodný makeup-niekedy sa aj ja sama zľaknem
-príliš arogantné vystupovanie
-prehnané nároky, hlavne u mladších záujemcov. Reči ako ja pod 25 tis nepôjdem a podobne, sú nevhodné, hlavne ak ide o absolventa, ktorý si myslí, že pojedol múdrosť sveta
-vyjadrovanie (slovník)počas pohovoru, rozprávanie nárečím
-priveľký záujem o zamestnanecké výhody
-napríklad jeden záujemca, podotýkam nádejný, mal skúsenosti ale prvé čo vyblafol, že on hmotnú zodpovednosť nepodpíše. Tak sme sa rozlúčili.
Viac ma rýchle nenapadá. Ale niektorí ľudia fakt pôsobia príliš sebavedomo, až nezdravo a arogantne. Takí sú vyradení hneď v zárodku, lebo sú adepti na problémy v kolektíve. Práve toto býva najčastejšia príčina nezáujmu z našej strany. Ak si na niečo zmyslím, doplním.:)
Bastian
20.09.07,11:28
Habibti nehnevaj sa, ale ako si sa tu odprezentovala, tak si ukazala o sebe dost na to, aby som si o tebe vytvoril nie najlepsi nazor. Keby sa u mna uchadzal o pracu clovek ako ty, tak by neuspel.
habibti
20.09.07,11:29
Pre Jano 23- pozicie s kt. som odisla : Vypoved som davala ja, a kazdulinky krat ma ziadali aby som ostala.
wow zeby problem vo mne , ze nie som schopna na pracovisku akceptovat naozaj vsetko?
účtovník 007
20.09.07,11:37
Pre Jano 23- pozicie s kt. som odisla : Vypoved som davala ja, a kazdulinky krat ma ziadali aby som ostala.
wow zeby problem vo mne , ze nie som schopna na pracovisku akceptovat naozaj vsetko?

No ak budeš majiteľka firmy, budú musieť zamestnanci akceptovať všetko od Teba. Ale ak si zamestnanec, musíš akceptovať majiteľa a jeho rozhodnutia, alebo odísť. Veľmi jednoduchá matematika.
habibti
20.09.07,11:39
Pre Smith: Posielam aj do strednych aj do post komunistickych aj do tych so zahranicnym kapitalom ci tych vyhradne zahranicnych. Ja hladam pracu a chcem pracovat a nemam vyhranene nejake 100 perc. -"toto musim mat".
Rozmyslam formou clovek nikdy nevie, a preto by pre mna s mojim zmyslanim nebolo konstruktivne zamerat sa na par firiem.
Chcem podotknut dolezitu vec, ja nemam vobec znamosti ani ine veci, neverila som nikdy ze to bude problem lebo v pohodicke som sa dostala kam treba vlastnym usilim, ale dost kruto prichadzam na fakty tohto razu kde som vyhrala konkurz ale nevyslo to pre nejakeho znameho ci rodinu.
habibti
20.09.07,11:40
pre uctovnik 007: ano matematicky to sedi, ale nastastie matematika nie je jedina veda kt. ovplyvnuje zivot jedinca.
habibti
20.09.07,11:42
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
Bastian
20.09.07,11:43
Pre Smith: Posielam aj do strednych aj do post komunistickych aj do tych zo zahranicnym kapitalom ci tych vyhradne zahranicnych. Ja hladam pracu a chcem pracovat a nemam vyhranene nejake 100 perc. -"toto musim mat".
Rozmyslam formou clovek nikdy nevie, a preto by pre mna s mojim zmyslanim nebolo konstruktivne zamerat sa na par firiem.
Chcem podotknut dolezitu vec, ja nemam vobec znamosti ani ine veci, neverila som nikdy ze to bude problem lebo v pohodicke som sa dostala kam treba vlastnym usilim, ale dost kruto prichadzam na fakty tohto razu kde som vyhrala konkurz ale nevyslo to pre nejakeho znameho ci rodinu.
... mozno v tom je ta chyba.
:D :D :D
Bastian
20.09.07,11:44
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
no fakt mas super otazky
:D :D :D
Marti.ka
20.09.07,11:45
Ja som nedávno prebrala personálne povinnosti po kolegyni. A odkedy som na toto miesto nastúpila, stále hľadáme ľudí.Cez inzeráty, úrad práce. Niečo vyše pred rokom som sa takto zaujímala o prácu ja. Tiež som mala strach, či sa znova po šiestich rokoch materskej zamestnám. A prácu som si našla.
Z posledných získaných skúseností viem, že vzdelaní ľudia majú záujem pracovať. Takže je tam aj väčšia konkurencia. My zháňame neustále robotníkov. Ak to mám zhrnúť : väčšina ľudí z nižším vzdelaním pracovať nechce. Tí šikovní prácu majú a tí menej šikovní, alebo menej chtiví pracovať nebudú. Oni by len chceli zarábať, no najlepšie s vyloženými nohami a minimálne 20 tis. zárobkom.
Mali sme výberové konanie aj na úrade práce, čo som už vyššie spomínala. Pani z úradu práce mi potvrdila, že výberové konania ľudí s nižším vzdelaním, robotníkov končí väčšinou takýmto neúspechom. U ľudí so stredoškolským a vysokoškolským vzdelaním to je úplne inak.
A čo sa mne páči, nepáči na uchádzačov : drzosť sa mi nepáči, takisto vtieravosť, trocha odrádza prílišná tichosť a ťažkopádnosť. Takí ľudia sú málo pružní, pomalí. Treba byť tak zdravo sebavedomý, nepodceňovať sa, a ani príliš nevychvaľovať. Zatiaľ ma napadá len toľko. Fakt sme mali niektorých "unikátnych" uchádzačov.
Prajem Ti, aby si čoskoro našla vhodnú prácu a nevešaj hlavu. Určite sa Ti to podarí. To, že si sa zapojila do tejto diskusie svedčí o tom, že o prácu máš naozaj záujem. Držím palce.
habibti
20.09.07,11:46
Bastian velmi by som ocenila ak by si pochopil ze nemam zaujem o komunikaciu s tebou.
habibti
20.09.07,11:48
pre Martika: ak mas cas mohla by si spomenut nejakych unikatnych uchadzacov? mozno sa tam (dufam ze nie) najdem
Bastian
20.09.07,11:50
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?
Lenivec ci hlupak si nevyberie - dostane iba tolko kolko si zasluzi.
Sikovny si moze vybrat - pripadne sa sam do niecoho pusti a tak si zabezpeci prijem bez stropu.
:D :D :D
irma1
20.09.07,11:53
Kolko by bol podla vas akceptovatelny plat?

Na to, aby Ti na túto otázku niekto odpovedal, si poskytla veľmi málo informácií.
Skalka
20.09.07,11:55
Hanelie,
to je v poriadku...sme ludia.

Ocenila by som ak by tu napisali nazor aj ludia kt. su v poziciach ze tie pohovory vedu. Chcem vediet co sa Vam pozdava, co vas odradza...co je nepripustne.
Dakujem


Tak sa teda zapojím. Ja som aj zamestnávateľ. A keď mám byť úprimná, ak niekto ku mne príde a povie, že hľadá zamestnanie a má také a také vzdelanie a robil to a to a všade len pár mesiacov, dalo by sa povedať, že pomaly horko-ťažko vydrží v jednej firme počas skúšobnej doby a vôbec nevie čím sa zaoberám a čo by v tej mojej firme konkrétne chcel pre mňa robiť, tak by som tiež nemala záujem. A taký človek, ktorý podľa všetkého ani nevie, čo vlastne chce robiť, je pre mňa strata času. Je to kruté, ale je to tak. V prvom rade si treba ujasniť, čo chcem robiť, čo chcem dosiahnuť, čo viem - na čo moje vedomosti stačia. A niekedy to ani nie je o vzdelaní - pretože ak má niekto VŠ, MBA alebo sa honosí titulom pred menom aj za menom, nemusí to znamenať, že ten človek bude pre tú spoločnosť prínosom. Ja sa záujemcu o prácu spýtam, či by ho tá práca bavila, ale keď počujem odpoveď, že veď človek niečo robiť musí, tak sme pohovor skončili. V prvom rade si treba urobiť poriadok v sebe. Veľa by sa dalo na túto tému diskutovať. Ja som v pozícii akoby uchádzača o zamestnanie vtedy, keď ponúkam svoje služby a môžem povedať, že vždy sa snažím o osobné stretnutie a keď ho docielim, tak tú zákazku na 90 % dostanem. A to je o spôsobe komunikácie. No ja by som Vám vedela o tom urobiť celú prednášku a naučiť Vás ako na to.
A rada na záver. VŽDY A VŠADE VCHÁDZAM S ÚSMEVOM, KOMUNIKUJEM S ÚSMEVOM, AJ TELEFONUJEM S ÚSMEVOM.
Bastian
20.09.07,11:55
Na to, aby Ti na túto otázku niekto odpovedal, si poskytla veľmi málo informácií.
... podla mna dost:D
habibti
20.09.07,11:55
pre irma1:
Pytam sa z dovodu lebo hladam dovod v plate, ktory ziadam -mozno sa precenujem alebo podcenujem. Ake info by bolo este treba?
anklar
20.09.07,11:57
Ahoj, Habibti. Ako čítam Tvoje "listy", som presvedčená, že mám pravdu v tom, čo som ti písala vo svojom prispevku č. 7.
Vydrž, možno aj Tvoj problém potrebuje mať svoj čas. Držím ti palce.
habibti
20.09.07,11:59
pre Skalka: Zaujmave, je to tak suhlasim. Dovody mojich odchodov z prac hovorim az na pohovore a sudny a rozumny clovek vacsinou suhlasi s mojim konanim.(su zaujmave) Ja viem uplne presne co chcem robit, viem co im mozem ponuknut, ale tak isto potrebujem vediet od zamestnanca co potrebuju oni, resp. ine interne veci kt. sa z webu nedozviem.
habibti
20.09.07,12:01
Ozaj pre zamestnavatela mam jedno negativum, ja sa za to dost hanbim- nie som aktivny car driver
Marti.ka
20.09.07,12:02
pre Martika: ak mas cas mohla by si spomenut nejakych unikatnych uchadzacov? mozno sa tam (dufam ze nie) najdem
No, bolo ich niekoľko. To, že niektorí prišli podnapití, to už akosi ani nevnímam. Už som si myslela, že trpím paranojou, že z každého cítim alkohol. Boli aj takí, ktorí nemohli zatiaľ nastúpiť, pretože mali nejaké problémy so súdom a museli ešte vycestovať do zahraničia na súdne pojednávanie. Potom tu bol veľmi arogantný asi 18-ročný "chlapček" so svojou mamkou. Nepreriekol ani slovka, rozprávala len mamka a on sa tváril veľmi unudene. Chudáčik, mamka ho núti pracovať.
Ďalších kopec veľmi inteligentných ľudí. Človek až žasne koľko naozaj
"hlúpych" ľudí na takomto malom mieste nájdeš.
A na týchto si spomínam najlepšie. Volám ich "A je to". Prišiel koktavý,
trasľavý muž s palicou, asi 40-ročný a doprevádzal svojho tiež okolo 40-ročného hanblivého brata. A ten bol ozaj hanblivý.
Myslím si, že aj keby si veľmi chcela, na týchto nemáš.
habibti
20.09.07,12:05
pre Anklar: Lichoti mi tvoja posta, naozaj, ale viem urcite ze super nie som-nechcem uz davno byt;-) a ani to nie je zdrave. Na pohovore viem povedat aj negat. stranky a snazim sa vystupovat miernejsie, lebo bohuzial podla vzhladu mi ludia vzdy hovorili ze vyzeram arogantne a namyslene.
irma1
20.09.07,12:08
Takto. Súhlasím s príspevkom číslo 43. Tiež si myslím, že stredné podniky svojím vzdelaním môžeš zbytočne vyplašiť. Nadobudla som tento dojem aj z toho, že dostávaš odpovede, že Ťa neprijali, lebo chcú radšej absolventa. Možno v tej chvíli ani nemáš neprimerané nároky, len sa im vidíš byť neperspektívna. Možno rozmýšľajú takto:
Veď ako dlho u mňa s takým vzdelaním vydrží? Nájde si inú prácu a budem tam, kde som aj teraz. Ja jej kvalifikáciu využiť neviem. Teraz nepýta veľa, ale čo bude potom?
Alebo možno pýtaš veľa. Neviem. To záleží od pracovnej pozície, o ktorú máš záujem, od regiónu, kde bývaš, atď. Je toho viac.
hanelie
20.09.07,12:08
nie som aktivny car driver
ta sa dá ľahko zmeniť, zaplatíš si inštruktora...:)
habibti
20.09.07,12:09
Teraz ma napadlo dalsia suvisiaca vec, mam taku miernu paranoju ze kolegovia ma nebudu mat radi, sef sa bude bat o fleka a pod. ... sposobenu minulymi vecami. Moze sa to prenasat do mojho spravania? Ako?
habibti
20.09.07,12:11
pre Henelie: no ja to citim ako dost tazobu, moje zameranie je obchod, marketing apod, viac ma to taha k medzinarodnemu obchodu a tam si myslim ze je divne, ze nejazdim. Fobiu mam dost silnu po havarke, tak zatial to nejde.
účtovník 007
20.09.07,12:15
Ozaj pre zamestnavatela mam jedno negativum, ja sa za to dost hanbim- nie som aktivny car driver

Habibti,
napríklad toto keby si povedala môjmu šéfovi, tak si dá okuliare na koniec nosa, urobí grimasu a skončí s tebou rozhovor. Ja viem aké je Tvoje negatívum, ale požívať cudzie výrazy ako dôkaz, že som sveta znalá a scestovaná je nesprávne. Sama v ďalšom príspevku uvádzaš, že Ťa často hodnotia ako arogantnú. Postav sa pred zrkadlo a kriticky sa na saba zahľaď. Ono sebavedomie je dobrá vec, ale vždy je aj hranica. Viem, hľadá sa ťažko, ale práve toto môže byť Tvoj problém. Dúfam, že som sa Ťa nedotkla.Snažím sa Ti iba poradiť.;)
irma1
20.09.07,12:16
pre Anklar: Lichoti mi tvoja posta, naozaj, ale viem urcite ze super nie som-nechcem uz davno byt;-) a ani to nie je zdrave. Na pohovore viem povedat aj negat. stranky a snazim sa vystupovat miernejsie, lebo bohuzial podla vzhladu mi ludia vzdy hovorili ze vyzeram arogantne a namyslene.

Aj to môže byť problém. A veľký.
Mackovka
20.09.07,12:17
Habibti, maš perfektnú kvalifikáciu a prax v obchodnej činnosti. Keď si odišla z pozícií bolo to preto, že už v tejto činnosti nechceš pracovať? Akokoľvek odpovieš, nemohla si si hľadať (zaujímať sa) o inú pozíciu v rámci firmy v ktorej si pracovala (také firmy majú zastúpenia na roznych miestach), kde by si možno mala dobré referencie, keď si Ťa chceli nechať. Ak si odišla z osobných dôvodov, alebo nezhôd s kolegami a šéfmi, tak hľadaj aj v sebe. Čo keby si namiesto toho rozmýšľania o tom, že Ťa kolegovia nebudú mať radi uvažovala o tom, že im dáš najavo, že ich máš rada Ty. Čo rozdávaš, to sa Ti vráti... Želám Ti aby si bola úspešná a skoro.
habibti
20.09.07,12:20
uctovnik 007: nedotkla si sa ma, viem ze som posobila arogantne-bolo to sposobene mojou nedoverou v ludi a kolektiv, ale dost som na sebe zapracovala a som dost priatelska v praci (i ked tym ludom dalej neverim)

Kolegovia mi robili v jednej praci dost tvrdy sikan, v druhej mi prezident spolocnosti povedal ze ak sa s nim nevyspim tak sa postara aby som si pracu v nasom regione nenasla (nemusim ani pisat ze som verna a oddana svojmu snubencovi, takze s mojeje strany podnet urcite nevysiel) a dalej by sa dalo pisat a pisat...
anklar
20.09.07,12:20
... myslim, ze si tu nehladala pochopenie, ale si chcela radu, nie? Nehnevaj sa, ale takto formulovana otazka:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
je minimalne divna. To predsa musis sama vediet, kde je chyba. A ta chyba asi niekde je ked rozposielas take mnozstvo ponuk a nic...
Ahoj, Bastian. Trolilinku mimotemy : veľmi oceňujem Tvoju schopnosť vidieť samotnú podstatu veci a nerozptyľovať sa periférnym dojmom z predloženej otázky, ktorý si u žien vynucuje pridávať široký komentár k problematike.
Všetko si presne vystihol v tom, že Habibti formulovala tú svoju: Poraďte mi... , pričom je tu niekoľko príspevkov, ktorých znenie je podmienené práve tým periférnym teda širším záberom pre vyjadrenie svojho názoru či stanoviska. Nemohol by si mi poskytnúť svoju príručku ako na to? Vidieť len tú podstatu? Mnohokrát by som túto schopnosť (mužskú) veľmi potrebovala. Fakt a vážne.
hanelie
20.09.07,12:20
Pôvodca textu príspevku: irma1 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t60794-p7-poradte-mi-preco-nenachadzam-pracu.html#post533715)
Na to, aby Ti na túto otázku niekto odpovedal, si poskytla veľmi málo informácií.
... podla mna dost:D
pre bastiana
http://www.sirmi.ic.cz/smajl/106.gifhttp://www.sirmi.ic.cz/smajl/23.gif
anklar
20.09.07,12:24
pre Anklar: Lichoti mi tvoja posta, naozaj, ale viem urcite ze super nie som-nechcem uz davno byt;-) a ani to nie je zdrave. Na pohovore viem povedat aj negat. stranky a snazim sa vystupovat miernejsie, lebo bohuzial podla vzhladu mi ludia vzdy hovorili ze vyzeram arogantne a namyslene.
Ako ja. To nech ťa netrápi.
habibti
20.09.07,12:24
s tymi kolegami, vela vecerov som frajerovi preplakala, co mi vedeli robievat muzski kolegovia, stalo sa ze som prisla a nastupila som do vyssej pozicie ako oni, verim ze to bolo neprijemne ale ja som makavala a komunikovala s celym svetom a oni chatovali s babami na pokecoch .
Ano mala som vzdy problem s ludmi , kt. sa nechcelo robit-tak osm mala strategiu ze som nebola moc aktivna, ale to som mala depresie z nudy a pocitu vyuzivania zamestnavatela...takze teraz som napisala svoje najhlbsie pocity... Vela krokov som v minulosti spravila z lojalnych pohnutok voci zamestnavatelovi (nie som svetec), b;lizke okolie mi nadavalo ze je to praca, atak pre niekoho "fluktuujem" pre mna hladam len pracu kde ma neocenia len platom, kde nebude dusno tak aby mal clovek uzkostne stavy a kde budu vediet ti ludia co chcu, a nebude to zavanat tak hroznym sexizmom aky este okolo je.
habibti
20.09.07,12:28
uzasne ste mi poradili, ale musim ist ja internet doma nemam, kludne piste zas pridem zajtra posielat zivotopisy. Utekam za mojou suckou, ktora mi v tomto obdobi naozaj dost pomaha...Ste uzasni vsetci, okrem jednej osoby....ale vlastne musi byt zatrpknute chuda, tak aj tak vela stastia...Aj pre mho
hanelie
20.09.07,12:30
takze teraz som napisala svoje najhlbsie pocity
http://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif http://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif http://www.sirmi.ic.cz/smajl/26.gif
možno aj prídeme na kĺbik
Bastian
20.09.07,12:33
Bastian, od teba urcite ziadnu dakujem. Od tych co chcu poradit , nejaku.
Budem si vazit kazdu. To ze si myslis ze to mozem vediet sama ...je pre mna dost matuce, na co sme na Porada.sk? myslela som ze je tu interaktivna komunikacia a RADA...Eto vsjo.Bastian, nechcela som narusit tvoju psychicku pohodu, svojimi trapnymi otazkami.
Len som bola kedze som dala do studia aj kazdej prace dost a chcela som vediet ci sa toto deje aj inym.
JA OSOBNE SA NEVZDAVAM , POZERAM NA TO DOST OPTIMISTICKY, KTO HLADA NAJDE,ale radu som chcela...resp moja matka ;-)
Velakrat sa mi v zivote stalo, ze prave rada cloveka, na ktoreho som sa hneval kvoli jeho otvorenej kritike, mi otvorila oci. Len to chvilu trva, kym to clovek prehltne...
A k tomu ci to mozes vediet sama - urcite ano ked vies byt sama sebe zrkadlom. Ale nie kazdy to dokaze. Ty mozno potrebujes to zrkadlo. Ale musi byt k tebe velmi opatrne a nemoze ti povedat vsetko na rovinu, lebo sa hned certis.
Si asi fakt tak troska prilis hrda.
A casto pouzivas slovo "veci", aj keby sa to dalo povedat inak.
:D
anklar
20.09.07,12:37
uzasne ste mi poradili, ale musim ist ja internet doma nemam, kludne piste zas pridem zajtra posielat zivotopisy. Utekam za mojou suckou, ktora mi v tomto obdobi naozaj dost pomaha...
To je milé. Vydrž, Habibti. Musíš predsa vedieť, ako to v živote chodí.
Nejakú dobu máme dobré a úspešné obdobie, nasleduje doba neúspešná, znova dobré obdobie, znova... To je normálne. Máš teraz nešikovné obdobie a musíš vyčkať, kým prejde. Verím, že nemáš finančné problémy na preklenutie. Vydrž, všetko má svoj čas.
Bastian
20.09.07,12:37
Ahoj, Bastian. Trolilinku mimotemy : veľmi oceňujem Tvoju schopnosť vidieť samotnú podstatu veci a nerozptyľovať sa periférnym dojmom z predloženej otázky, ktorý si u žien vynucuje pridávať široký komentár k problematike.
Všetko si presne vystihol v tom, že Habibti formulovala tú svoju: Poraďte mi... , pričom je tu niekoľko príspevkov, ktorých znenie je podmienené práve tým periférnym teda širším záberom pre vyjadrenie svojho názoru či stanoviska. Nemohol by si mi poskytnúť svoju príručku ako na to? Vidieť len tú podstatu? Mnohokrát by som túto schopnosť (mužskú) veľmi potrebovala. Fakt a vážne.
zial to ne neide...:D
anklar
20.09.07,12:41
Velakrat sa mi v zivote stalo, ze prave rada cloveka, na ktoreho som sa hneval kvoli jeho otvorenej kritike, mi otvorila oci. Len to chvilu trva, kym to clovek prehltne...
A k tomu ci to mozes vediet sama - urcite ano ked vies byt sama sebe zrkadlom. Ale nie kazdy to dokaze. Ty mozno potrebujes to zrkadlo. Ale musi byt k tebe velmi opatrne a nemoze ti povedat vsetko na rovinu, lebo sa hned certis.
Si asi fakt tak troska prilis hrda.
A casto pouzivas slovo "veci", aj keby sa to dalo povedat inak.
:D
Opäť tvrdím, že si potrebujem osvojiť Tvoj spôsob nazerania.
irma1
20.09.07,12:44
uctovnik 007: nedotkla si sa ma, viem ze som posobila arogantne-bolo to sposobene mojou nedoverou v ludi a kolektiv, ale dost som na sebe zapracovala a som dost priatelska v praci (i ked tym ludom dalej neverim)

Kolegovia mi robili v jednej praci dost tvrdy sikan, v druhej mi prezident spolocnosti povedal ze ak sa s nim nevyspim tak sa postara aby som si pracu v nasom regione nenasla (nemusim ani pisat ze som verna a oddana svojmu snubencovi, takze s mojeje strany podnet urcite nevysiel) a dalej by sa dalo pisat a pisat...

Toto, a ani nič podobné, by som ja na vstupnom rozhovore ako dôvod, prečo som sama z práce odišla, nikdy nepovedala. Človek, ktorý ma prijíma, ma vidí prvý krát v živote. Vôbec ma nepozná. Môže si myslieť čokoľvek. Za päť minút ho asi nepresvedčím, že chyba nie je vo mne. A problémového človeka v kolektíve nikto nechce.
Bastian
20.09.07,12:56
Opäť tvrdím, že si potrebujem osvojiť Tvoj spôsob nazerania.
moj sposob nazerania? Hladim vacsinou priamo pred seba, sem tam sa postavim aj na spicky (to aby som videl aj co ma caka a co je za kopeckom), ale raz za cas sa obzriem do stran a aj dozadu (je dobre vidiet kto je vedla teba a kto za tebou...). Ked je treba nasadit okuliare tak si ich nahodim (ci uz slnecne alebo ruzove). Dobre je ale mat po ruke aj dalekohlad (zide sa to hlavne vtedy, ked uz clovek straca nadej, ale v dalekohlade uvidi aj vychadzajuce slnko...). No a tiez je potrebne si tak 1x v tyzdni sadnut do pohodlnej fotelky, zavriet oci a nazriet aj do seba... :D
Mária hrušková
20.09.07,13:01
poznám to, mám VSE-hospodárska ekonomia, 15 rokov aktívne účtujem,mzdy ovládam,dph tiež,stak sa DU, SP, ZP na jednotku, aktívna nemčina, VP 600 tis. bez nehody, flexibilná,organizačné schopnosti na jednotku a práca ???
Bastian
20.09.07,13:07
poznám to, mám VSE-hospodárska ekonomia, 15 rokov aktívne účtujem,mzdy ovládam,dph tiež,stak sa DU, SP, ZP na jednotku, aktívna nemčina, VP 600 tis. bez nehody, flexibilná,organizačné schopnosti na jednotku a práca ???
To poznam aj ja:
mam SOU bez maturity, firmu, 20 zamestnancov, slusny obrat...:D
Bastian
20.09.07,13:09
poznám to, mám VSE-hospodárska ekonomia, 15 rokov aktívne účtujem,mzdy ovládam,dph tiež,stak sa DU, SP, ZP na jednotku, aktívna nemčina, VP 600 tis. bez nehody, flexibilná,organizačné schopnosti na jednotku a práca ???
... no toto:D
cloe
20.09.07,13:35
To poznam aj ja:
mam SOU bez maturity, firmu, 20 zamestnancov, slusny obrat...:D

...no toto?:D
Pepa
20.09.07,13:44
:D:D:D
Bastian
20.09.07,14:12
poznám to, mám VSE-hospodárska ekonomia, 15 rokov aktívne účtujem,mzdy ovládam,dph tiež,stak sa DU, SP, ZP na jednotku, aktívna nemčina, VP 600 tis. bez nehody, flexibilná,organizačné schopnosti na jednotku a práca ???
...a praca?
danushka
20.09.07,22:32
To poznam aj ja:
mam SOU bez maturity, firmu, 20 zamestnancov, slusny obrat...:D

Toto sa mi páči...naozaj...vždy som zastávala názor, že študovaný nie vždy znamená inteligentný...a nevzdelaný nemusí znamenať hlúpy...Poznám veru takých, čo priveľmi vynikali v učení, ale v bežnom živote sa nechytili...

Odkaz pre Habibti - treba si veriť, mať jasný cieľ, čerpať z toho v čom som dobrý, resp. v čom sa viem zdokonaliť, nepreceňovať sa , ani sa nepodceňovať, nebyť vzťahovačný, usmievať sa, neodoberať - lež rozdávať energiu - práca vtedy padá z nebies. Nemať prácu 4 mesiace nie je pohroma...
habibti
21.09.07,05:00
Dobre ráno. Som napojená cez mobil tak dúfam že to neovplyvní vizuálnu stránku veci.ďakujem za podporu,neviem ako to vyznelo,ale ja sa nevzdávam a práve naopak-okoliu je to až divne-sa pozerám na veci dosť optimisticky. Inak by som nezvládala toľko žiadosti a pohovorov. Z včerajších príspevkov som si vzala že sa budem stale usmievať:) nechcela som to preháňať lebo som chcela byť sama sebou...keď
habibti
21.09.07,05:06
Dobre ráno. Som napojená cez mobil tak dúfam že to neovplyvní vizuálnu stránku veci.ďakujem za podporu,neviem ako to vyznelo,ale ja sa nevzdávam a práve naopak-okoliu je to až divne-sa pozerám na veci dosť optimisticky. Inak by som nezvládala toľko žiadosti a pohovorov. Z včerajších príspevkov som si vzala že sa budem stale usmievať:) nechcela som to preháňať lebo som chcela byť sama sebou...keď
Leila2006
21.09.07,06:10
habibti, a čo tak rozbehnúť nejaký vlastný biznis? Tam nebudeš mať nad sebou hlúpejších šéfov ako si ty, budeš sa môcť realizovať, nebudeš mať pocit, že si nedocenená, že ťa niekto využíva, zneužíva. Čo keby si svoje vedomosti a schopnosti využila týmto smerom?
sta
21.09.07,06:12
habibti a skúšala si už osloviť aj personálne agentúry? Treba k nim prísť, vyplniť dotazníky, zaradia si Ťa do databázy a budú kontaktovať, ak sa vyskytne nejaká vhodná pozícia.

Inak ja som sa po skončení VŠ chcela zamestnať vo firme, kde som počas školy brigádovala. Hlásila som sa na miesto, ktoré som poznala, robievala som tú prácu brigádne a napriek tomu ma nevzali. Dôvod bol, že pre tú pozíciu som mala príliš vysoké vzdelanie. No a ja som chcela len niekde začať a postupne sa prepracovať ďalej, získať skúsenosti...bola to firma, kde sa dalo "kolovať" po jednotlivých pracoviskách, vždy keď sa na niektorom oddelení uvoľnilo miesto, mohol sa ktorýkoľvek zamestnanec prihlásiť a absolvovať výberové konanie na toto miesto.
habibti
21.09.07,11:04
Ahoj.áno máš pravdu,tie ma záujmali ako prvoradé,ale ťažko sa tam dostalo na pohovor,ked už tak personalisti ma nepustili,alebo vzali s menšou praxou i finančnými nárokmi.
Skalka
21.09.07,11:11
Čo rozdávaš, to sa Ti vráti... Želám Ti aby si bola úspešná a skoro.[/quote]


Tiež tie odchody zo zamestnania. Vieš, keď sa zveríš kamarátke alebo niekom známemu prečo si odišla zo zamestnania, každý Ti asi dá za pravdu, že si dobre urobila. Veď čo sa bude do toho miešať. Možno by ten ich postoj bol nakoniec úplne iný, keby si vypočuli aj protistranu. Každá minca má strany dve. A že by všade a všetci boli takí zlí ?
habibti
21.09.07,16:11
K mojím odchodom zo zamestnania-spomenula som dôvody,ak niekto uvažuje či sexuálne obťažovanie prezidenta,alebo šikan kolegov,ktorý postrehol aj majiteľ nie je dôvod...tak myslím že to je problém toho človeka,ktorý by si to nechal. Všetci nie sú zlí,ľudí ako aj zvierata ľúbim-a snažím sa to dávať najavo.kto nepozná nech nesúdi. Problém môže byť že vyzerám ako fluktuant.úplnú pravdu na pohovore
habibti
21.09.07,16:53
Nemôžem vždy alebo skôr nikdy povedať.toto je to v com potrebujem poradiť.co teda povedať?ako presvedcit že najradsej by som bola v jednej firme na stalo a prínosom. Skúšala som hovoriť aj nepravdivé dôvody a podľa reči tela som videla že mi prišli na to že klamem.to je este horšie...aké dôvody teda udať? Minulosť nevymazem,klamať dobre neviem.
Danila
21.09.07,17:05
Olgica, mam magistru managementu a medzinarodneho obchodu, v Belevue (USA) treba ESTE???Ku všetkej úcte voči práve menovaným inštitúciam - po prečítaní všetkých Tvojích príspevkov si alebo veľmi často chýbala, alebo sny vydávaš za skutočnosti. Už len čítať, a nie to ešte na pohovore počúvať je hrdinsto vydržať do konca. Tak aj napriek Tvojej veľmi zvláštne položenej úvodnej otázke moja rada by znela - skús pýtať to, na čo máš, nie to, na čo by si chcela mať.
Ildigo
21.09.07,17:11
Ku všetkej úcte voči práve menovaným inštitúciam - po prečítaní všetkých Tvojích príspevkov si alebo veľmi často chýbala, alebo sny vydávaš za skutočnosti. Už len čítať, a nie to ešte na pohovore počúvať je hrdinsto vydržať do konca. Tak aj napriek Tvojej veľmi zvláštne položenej úvodnej otázke moja rada by znela - skús pýtať to, na čo máš, nie to, na čo by si chcela mať.
Danila hovoríš presne to, čo som ja chcela povedať, len som to tak trefne nevedela napísať
habibti
21.09.07,19:10
Pokúšam sa prispieť 2x,dúfam že to vyjde. Na dva roky štúdia v usa,som zarábala tri roky v zahraničí. Moja dochádzka bola viac ako sto percentná.pekný večer. K tým školám,zárobkom a pod. V niekt. Príspevkoch.moja sestra má učňovku,firmu o 130 ľuďoch a ??ja som určite nepísala,že hľadám kariéru peniaze a pod.priority mám upravené inak.
habibti
21.09.07,19:17
Este raz poprosim o radu k tým pohovorom a mojej tzv. Fluktuacii,z čoho zamestnávateľ uverí že to myslím vazne a pod.
wagner
21.09.07,19:56
Myslím si, že sa s tými žiadosťami priveľmi zaťažuješ. Zváž si dobre, kde pošleš žiadosť. Vopred si premysli, či sa na to miesto hodíš, snaž sa ohodnotiť z pohľadu budúceho zamestnávateľa. Pokiaľ pošleš žiadosť, nechaj si ju apoň 3 dni odležať v počítači. Potom si najprv prečítaj požiadavky potencionálneho zamestnávateľa a potom Tvoju žiadosť. Vieš, dnes sa skôr uplatnia tí menej schopní. Pri vstupnom pohovore odpovedaj len na to, čo sa Ťa pýtajú.Akonáhle zistia, že si múdrejšia, ako sú oni, tak máš smolu. Jednoznačne Ťa nezamestnajú. Nestrpia niekoho múdrejšieho, aby neprišli o svoje fleky. Preto zvažuj čo povieš a neukazuj, že si schopnejšia ako oni. Skús požiadať svojich známich, či by Ti mohli pomôcť s nejakým zamestnaním. Žiaľ, múdry ľudia si nájdu robotu len vtedy, keď sa za nich niekto prihovorí. Nikdy nesmieš povedať, že si odišla pre nejaké vzťahy z bývalého zamestnania. Radšej povedz, že si sa tam cítila nedocenená alebo podceňovaná. V globále je to pravda, podcenili Ťa, mysleli si že to budeš trpieť. Nedocenili Ťa, že si schopná odísť. Takže neklameš a máš čisté svedomie. Keď sa Ťa budú na pohovore pýtať ako to myslíš, povieš jednoducho pracovne a nerada by si to rozmazávala. A tým bude informácia podaná pravdivo.
fimka
21.09.07,20:40
Musím súhlasiť s Danilou - tvoje príspevky sa čítajú naozaj ťažko.
Pôsobia dojmom odfláknutosti. Máš v nich kopec preklepov, nemajú formu a nejasne formuluješ svoje myšlienky.
Tebe to nevadí?
Ale poďme k veci:
1. Na pohovoroch nie si na spovedi, preto nemusíš hovoriť žiadne detaily o dôvodoch, prečo si odišla z predchádzajúceho zamestnania. A neočierňuj svojho predchádzajúceho zamestnávateľa - to určite nepôsobí dobre.
2. Buď sama sebou, ale na vstupnom pohovore nezaťažuj nikoho svojimi problémami. Smelo prezentuj svoje pozitíva, ale spomeň aj nejaký ten nedostatoček - budeš hneď pôsobiť sympatickejšie.
3. Fluktuáciu premeň na cnosť - napríklad, že bolo tvojim zámerom vystriedať na začiatku kariéry viacero zamestnávateľov, cestovať - všetko v záujme získania čo najširších praktických vedomostí, zahraničných kontaktov. Teraz sa chceš usadiť a všetko, čo si sa naučila, zúročiť.
danushka
22.09.07,10:51
K mojím odchodom zo zamestnania-spomenula som dôvody,ak niekto uvažuje či sexuálne obťažovanie prezidenta,alebo šikan kolegov,ktorý postrehol aj majiteľ nie je dôvod...tak myslím že to je problém toho človeka,ktorý by si to nechal. Všetci nie sú zlí,ľudí ako aj zvierata ľúbim-a snažím sa to dávať najavo.kto nepozná nech nesúdi. Problém môže byť že vyzerám ako fluktuant.úplnú pravdu na pohovore
Habibti, zvyčajne v našej Porade jasne definujeme otázku a kolegovia jasne odpovedia a svoje tvrdenie potvrdia konkrétnym zákonom atď. S tebou to je ťažké... Tu na Slovensku pravdepodobne sexuálne obťažovanie ponímame inak ako v Amerike, tým nespochybňujem to čo si nám tu napísala. Ale z toho všetkého, čo tu bolo popísané mi vychádza, že očakávaš na Slovensku, že sa Európa aj so Slovenskom bude chovať ako Amerika. A tu je Tvoj problém, nevieš si zvyknúť na Slovenské maniere a tu Ti ťažko niekto pomôže.Vravíš, že nevieš dobre klamať na pohovoroch a tvoje neverbálne signály druhá strana odhalí...A čo tak poštudovať trošku o verbálnej a neverbálnej komunikácii a použiť svoju ženskosť a sebavedomosť so vzdelaním nilen na to, aby Ťa muži nevnímali ako peknú schránku, ale ako komplexnú osobnosť, ku ktorej si nemôžu dovoľovať. My tu vyjadrujeme svoje názory a inteligenčné povedomie tejto komunity je vysoké - trúfam si povedať . Možno by bolo dobré zdeliť sa so svojimi pocitmi špecialistovi, ktorý nemá tak jasno v ekonomike, ale v psychológii. Možno problémy, ktoré riešiš tkvú niekde v detstve alebo si niečím zablokovaná, čo odhalí odborník.
Prajem Ti veľa zdaru a ver, že niet ničoho, čo by sa nedalo vyriešiť.
Danila
22.09.07,11:48
Milá, alebo milý habibti. Dnes som sama doma. Veľmi sa nudím. Mám už vyvesené prádlo, čosi aj ožehlené, a medzi tým občas sadnem k PC a listujem v tom, čo si tu popísala. Založila si témy, z ktorých som vyčítala, že si znudený človek, ktorý sem občas príde, napíše sumár hlúpostí a ochotní ľudia nepamätajúc si kravinky, ktoré si založila v inej téme sa Ti snažia poradiť. Študovať podľa príspevkov si musela začať v materskej škole, teda ak si až po jej ukončení začala pracovať.Ameriku si možno videla vo filme, možno si sa do nej zatúlala, ale určite si z nej už veľa nepamätáš. Tvoja prax spočíva v predaji nášho kvalitného dreva, predpokladám na kúrenie, pre našich zámožných susedov. To tu robia s prehľadom ľudia so základným vzdelaním. A darí sa im. Ak budeš mať skutočne nejaký problém, každý Ti rád a ochotne poradí. Ale napriek tomu, že si skrytá, ý za nickom vedz, že aj za ním by si si mala uchovať akú-takú dôstojnosť. A ak už naozaj nenájdeš niečo plodné, tak skús zabíjať čas štúdiom, čo s tvojou sučkou. Ak to tá sučka pri tebe vôbec prežije. A je mi šumafuk, aké táraniny mi sem popíšeš, ak nájdeš mobil, cez ktorý sa sem pripojíš.:)
danushka
22.09.07,13:07
Možno si Habibti z nás na Porade strieľa...skúša komu tu skôr prasknú nervy a zabudne na etiku...po nahliadnutí do jej predch. príspevkov úplne súhlasím s Danila...
Ľudia...zaregistrujte tu prosím odborníka z iného súdka..., nech Habibti dohovorí...
Heni
22.09.07,13:22
Pokúšam sa prispieť 2x,dúfam že to vyjde. Na dva roky štúdia v usa,som zarábala tri roky v zahraničí. Moja dochádzka bola viac ako sto percentná.pekný večer. K tým školám,zárobkom a pod. V niekt. Príspevkoch.moja sestra má učňovku,firmu o 130 ľuďoch a ??ja som určite nepísala,že hľadám kariéru peniaze a pod.priority mám upravené inak.
takže tam sa treba popozerať po know-how... :)
habibti
23.09.07,08:21
Ani moc nerozumiem čo máš na mysli. Traja psychológovia Zmonitorovali túto debatu a ver mi,riadne sa zabávali. Pred usa som žila v PRAHE,VIEDNI A ZURICHU,aj tam si nemysleli že mám tzv. Kultúrny šok -odborný výraz,na to čo myslíš že mám ja.
habibti
23.09.07,08:24
Vzhľadom na tvoj príspevok som usúdila,že by si mala byť menej často sama doma a ked máš potrebu takto reagovať,skús si zabehať na 40 minút,pomáha to.
Danila
23.09.07,08:27
Vzhľadom na tvoj príspevok som usúdila,že by si mala byť menej často sama doma a ked máš potrebu takto reagovať,skús si zabehať na 40 minút,pomáha to.No tak toto patrí mne. Milá moja, behávam asi 60 minút denne, chodím do fitka, hrávam futbal, trénujem s dorastom basketbal, večer brušné tance, a doma som sama len vtedy, keď ostatní trávia dovolenku na ceste okolo sveta.:) :) :)
habibti
23.09.07,08:29
Pre DANUSHKA,na tvojom príspevku sa zabavili najviac-odborníci- odporúčam šport.pomáha to aj pri nenávisti a apatii
cloe
23.09.07,08:48
Ani moc nerozumiem čo máš na mysli. Traja psychológovia Zmonitorovali túto debatu a ver mi,riadne sa zabávali. Pred usa som žila v PRAHE,VIEDNI A ZURICHU,aj tam si nemysleli že mám tzv. Kultúrny šok -odborný výraz,na to čo myslíš že mám ja.

habibti, veľmi by ma zaujímalo /bez urážky/, v čom oni vidia príčinu tvojho neúspechu pri hľadaní zamestnania. Z tvojho príspevku vyplýva, že sú to tvoji priatelia a mohli by ti v tom pomôcť. Pretože prijímací pohovor je psychologická záležitosť.
Marianna01
23.09.07,11:32
Musím súhlasiť s Danilou - tvoje príspevky sa čítajú naozaj ťažko.
Pôsobia dojmom odfláknutosti. Máš v nich kopec preklepov, nemajú formu a nejasne formuluješ svoje myšlienky.
Tebe to nevadí?
Ale poďme k veci:
1. Na pohovoroch nie si na spovedi, preto nemusíš hovoriť žiadne detaily o dôvodoch, prečo si odišla z predchádzajúceho zamestnania. A neočierňuj svojho predchádzajúceho zamestnávateľa - to určite nepôsobí dobre.
2. Buď sama sebou, ale na vstupnom pohovore nezaťažuj nikoho svojimi problémami. Smelo prezentuj svoje pozitíva, ale spomeň aj nejaký ten nedostatoček - budeš hneď pôsobiť sympatickejšie.
3. Fluktuáciu premeň na cnosť - napríklad, že bolo tvojim zámerom vystriedať na začiatku kariéry viacero zamestnávateľov, cestovať - všetko v záujme získania čo najširších praktických vedomostí, zahraničných kontaktov. Teraz sa chceš usadiť a všetko, čo si sa naučila, zúročiť.


podľa mňa takmer do čierneho...

ináč, veľmi som sa čudovala pri čítaní tejto témy, že podobne reaguje len Bastian. Až kým sa to na tej 12tej strane pretrhlo...:D . Túto tému som vôbec nesledovala, dnes som si ju so záujmom prečítala. Veľmi ma však zarážalo, že nikomu nevadí, ako sa Habibti pri takom skvelom vzdelaní vyjadruje, nemá vôbec stavbu svojho príspevku, pripadá mi to, že píše "odbuka-dobuka". Nevšimli ste si, že z tej kopy príspevkov sa jej "zadarilo" správne použiť predložku pádu genitív a inštrumentál len raz? Nehovoriac o skladbe vety, nepoužívaní interpunkčných znamienok - preklepy sa podaria aj iným, najmä keď píšu cez mobil ;), ale v takomto rozsahu?
A odvolávať sa na 63 ročnú matku, ktorá za mňa založila tému :eek:?
Zo začiatku som sa vážne zamýšľala, že prispejem aj ja svojimi skúsenosťami z vlastných výberových konaní, prípadne z konaní pre zamestnávateľa, keď som hľadala pre neho zamestnancov, ale po tom všetkom to považujem za mrhanie času. Doporučujem si kúpiť literatúru - niečo v duchu -ako sa tváriť pri pracovnom pohovore, či niečo podobné. Pretože niekto s takýmto vzdelaním musí vedieť, ako sa v spoločnosti právať, hlavne ak má také skúsenosti pri jednaní s rôznymi klientmi. Veď predsa s nimi nejednala cez tretiu osobu... to na klientov s úspechom vedela aplikovať svoju osobnosť a predať im kvantum tovaru, ale sama seba predať potenciálnemu zamestnávateľovi nevie?! :eek:
Danila
23.09.07,12:07
Marianka, občas prísť na to, čo sa skrýva za nickom, je len vecou náhody. Začínam veriť v reinkarnáciu. Minimálne u nás na Porade.:)
Monika Kováčová
23.09.07,12:11
Pokúšam sa prispieť 2x,dúfam že to vyjde. Na dva roky štúdia v usa,som zarábala tri roky v zahraničí. Moja dochádzka bola viac ako sto percentná.pekný večer. K tým školám,zárobkom a pod. V niekt. Príspevkoch.moja sestra má učňovku,firmu o 130 ľuďoch a ??ja som určite nepísala,že hľadám kariéru peniaze a pod.priority mám upravené inak.


Po prečítaní celej debaty a tvojich problémoch : Odporúčam ti materskú... a myslím to smrteľne vážne... ! :) Vykašli sa na odosielanie žiadosti a začni pracovať na niečom zmysluplnejšom... ;)
Danila
23.09.07,12:17
Po prečítaní celej debaty a tvojich problémoch : Odporúčam ti materskú... a myslím to smrteľne vážne... ! :) Vykašli sa na odosielanie žiadosti a začni pracovať na niečom zmysluplnejšom... ;)Moni, no len či má maternicu...:)
Marianna01
23.09.07,12:18
Marianka, občas prísť na to, čo sa skrýva za nickom, je len vecou náhody. Začínam veriť v reinkarnáciu. Minimálne u nás na Porade.:)

Už mi to v SS aj iní naznačili, ale nejako som tomu nechcela uveriť, lebo z tejto reinkarnácie veru veľa nevyťažila. Ale keď tak nad tým uvažujem, asi máte pravdu... len sa mi to naozaj nechcelo veriť, že takýmto - nechcem sa nikoho dotknúť- spôsobom sa bude prezentovať, ak myslíme na ten istý nick...
Danila
23.09.07,12:23
Už mi to v SS aj iní naznačili, ale nejako som tomu nechcela uveriť, lebo z tejto reinkarnácie veru veľa nevyťažila. Ale keď tak nad tým uvažujem, asi máte pravdu... len sa mi to naozaj nechcelo veriť, že takýmto - nechcem sa nikoho dotknúť- spôsobom sa bude prezentovať, ak myslíme na ten istý nick...Neviem, ktorý by to mohol byť nick. Viem ale jedno. Že také kraviny sem nepríde písať naša krvná poraďácka skupina, ktorá sa tu cíti dobre. Ale len niekto v minulosti neuspokojený. Juj skoro som napísala, že neu.... Ale veď nech sa vyzúri. My sme tu tolerantný národ.:)
Monika Kováčová
23.09.07,12:24
Ahááá, tak to som mimo obraz....
Marianna01
23.09.07,12:31
mne sa to dáva akosi samé dokopy s jednou "skupinkou" okolo určitého veľmi zadrapovačného, nevychovaného člena, ktorí sa tiež vystatovali svojím skvelým vzdelaním a tým, čo všetko môžu. Len neplakali, že nemôžu nájsť robotu, naopak, pôsobili, že bez nich ráno slnko nevstane...:D
Danila
23.09.07,12:33
mne sa to dáva akosi samé dokopy s jednou "skupinkou" okolo určitého veľmi zadrapovačného, nevychovaného člena, ktorí sa tiež vystatovali svojím skvelým vzdelaním a tým, čo všetko môžu. Len neplakali, že nemôžu nájsť robotu, naopak, pôsobili, že bez nich ráno slnko nevstane...:DJáááááj Marianka, ani nezapadne...:D Ale mne sa táto téma veľmi páčila. Nikdy som neverila, že by niekto tromfol noriku...:)
Danila
23.09.07,12:52
habibti sa vracia...:)
Bibika22
23.09.07,12:58
To, ze posielas ponuky za kamosa je pekne, ale v prvom rade by mal byt iniciativny on. A hlavne takato praca sa podla mna najlepsie hlada osobne. Nie cez maily... Ja ked som v zivote nieco chcel, tak som si za tym isiel. Staci sa pozriet do aviza alebo na urad prace, kolko je tam inzeratov ze "hladam pracu" a vacsina z nich caka doma, kto sa im ponukne na tacke... Skuste sa takymto hladacom ozvat a ponuknut im pracu - a budete prekvapeni ich reakciami.
Tyc 15.000 v hrubom je naozaj malo... ale pre niektorych az privela.
A s tym ucenim tiez suhlasim. Ale vzdelanie samo o sebe nestaci.

My sme celkom maličká firma v Blave. Už 2mesiace nemôžeme zohnať predavačku, hoci aj dôchodkyňu. Je to len malý obchodík na predaj sirupov.
Žiadna drina. Nemusí byť ani veľmi vzdelaná, len nech je normálna. Koľko som už dala inzerátov. Absolútne žiadna odozva. V Bratislave je asi 100%-ná zamestnanosť. Ozvala som sa aj hladačkám ale nikdy neprišli, aj keď sľúbili.
Možno sa im málilo, koľko sme im ponúkli. Každý by nedbal brať 20 000 a nohy mať vyložené na stole.
Bibika22
23.09.07,13:16
Ja som nedávno prebrala personálne povinnosti po kolegyni. A odkedy som na toto miesto nastúpila, stále hľadáme ľudí.Cez inzeráty, úrad práce. Niečo vyše pred rokom som sa takto zaujímala o prácu ja. Tiež som mala strach, či sa znova po šiestich rokoch materskej zamestnám. A prácu som si našla.
Z posledných získaných skúseností viem, že vzdelaní ľudia majú záujem pracovať. Takže je tam aj väčšia konkurencia. My zháňame neustále robotníkov. Ak to mám zhrnúť : väčšina ľudí z nižším vzdelaním pracovať nechce. Tí šikovní prácu majú a tí menej šikovní, alebo menej chtiví pracovať nebudú. Oni by len chceli zarábať, no najlepšie s vyloženými nohami a minimálne 20 tis. zárobkom.
Mali sme výberové konanie aj na úrade práce, čo som už vyššie spomínala. Pani z úradu práce mi potvrdila, že výberové konania ľudí s nižším vzdelaním, robotníkov končí väčšinou takýmto neúspechom. U ľudí so stredoškolským a vysokoškolským vzdelaním to je úplne inak.
A čo sa mne páči, nepáči na uchádzačov : drzosť sa mi nepáči, takisto vtieravosť, trocha odrádza prílišná tichosť a ťažkopádnosť. Takí ľudia sú málo pružní, pomalí. Treba byť tak zdravo sebavedomý, nepodceňovať sa, a ani príliš nevychvaľovať. Zatiaľ ma napadá len toľko. Fakt sme mali niektorých "unikátnych" uchádzačov.
Prajem Ti, aby si čoskoro našla vhodnú prácu a nevešaj hlavu. Určite sa Ti to podarí. To, že si sa zapojila do tejto diskusie svedčí o tom, že o prácu máš naozaj záujem. Držím palce.

Nečítala som úplne všetko,kým som dala prvý príspevok, Marti.ka máš teda také isté skúsenosti a s tými vyloženými nohami aj rovnaký názor.
Prajem všetkým príjemný deň
habibti
23.09.07,13:48
Tak je to tu radosť čítať. A nielen pre mňa.ďakujem tým čo naozaj poradili a aj tým čo cez súkromné správy poslali pár dobrých tipov. Ľudia ste úžasní. Ja som bola úprimná,ale na niektorých správach,juj-fakt že sme sa zabavili tuna pri monitore na ľudskej...mám vás rada ;-D
Bastian
24.09.07,06:23
Tak je to tu radosť čítať. A nielen pre mňa.ďakujem tým čo naozaj poradili a aj tým čo cez súkromné správy poslali pár dobrých tipov. Ľudia ste úžasní. Ja som bola úprimná,ale na niektorých správach,juj-fakt že sme sa zabavili tuna pri monitore na ľudskej...mám vás rada ;-D
...za par dobrych tipov
napisala si nam dost vtipov
vy ste sa tuna zabavili?
tak preco ste skoro aj nadavali?
myslim ze ste chceli radu
no s takym problemom nechod na poradu
chod ty radsej k trom znamym
no ja ti to tu aj tak teraz oznamim:
"zda sa mi ze robit naozaj nechces
a preto este dlho dlho hladat budes"
:D :D :D :D :D :D :D
rohff1
24.09.07,08:18
skus profesiu:)alebo moju stranku:)
habibti
24.09.07,08:39
Ahoj Cloe.nuž,keby to boli moji známy tak by boli zaujatí.prizvala som 3 psychológov z 3 rôznych okresov,aby sledovali túto debatu. Dostali sme sa aj k môjmu problému. Oni si myslia že som prekvalifikovaná. Mám sa vraj hlásiť na vyššie pozície...tie ja robiť nechcem,mám rada pohodu s priateľom,rodinou, našimi zvieratami.ale od štvrtka robím vedúcu predaja tak uvidíme. Vďaka.
habibti
24.09.07,08:41
Ahoj Cloe.nuž,keby to boli moji známy tak by boli zaujatí.prizvala som 3 psychológov z 3 rôznych okresov,aby sledovali túto debatu. Dostali sme sa aj k môjmu problému. Oni si myslia že som prekvalifikovaná. Mám sa vraj hlásiť na vyššie pozície...tie ja robiť nechcem,mám rada pohodu s priateľom,rodinou, našimi zvieratami.ale niečo som si vzala z tejto debaty tak uvidíme čo sa zmení.
habibti
24.09.07,10:54
Ahoj, Habibti. Ako čítam Tvoje "listy", som presvedčená, že mám pravdu v tom, čo som ti písala vo svojom prispevku č. 7.
Vydrž, možno aj Tvoj problém potrebuje mať svoj čas. Držím ti palce.
Dakujem, mas pravdu. uz mi to povedali na dvoch pohovoroch odvtedy co vedieme tuto debatu. Este aj priatel, co je obch. riaditel povedal, ze by ma nezamestnal, lebo by sa bal o fleka....To je absolutne smutne a ubohe.
sta
24.09.07,11:16
Ahoj Cloe.nuž,keby to boli moji známy tak by boli zaujatí.prizvala som 3 psychológov z 3 rôznych okresov,aby sledovali túto debatu. Dostali sme sa aj k môjmu problému. Oni si myslia že som prekvalifikovaná. Mám sa vraj hlásiť na vyššie pozície...tie ja robiť nechcem,mám rada pohodu s priateľom,rodinou, našimi zvieratami.ale od štvrtka robím vedúcu predaja tak uvidíme. Vďaka.

tak keď nechceš robiť na vyšších pozíciách, napíš si do životopisu, že máš ukončenú ZŠ a SŠ, potom Ti určite nebudú ponúkať vyššie pozície....
habibti
24.09.07,11:23
know how čoho?
Heni
24.09.07,11:29
know how čoho?
know-how toho,ako mať s učňovkou úspešnú firmu... (hm, sestra pre teba nemá voľné pracovné miesto?)
a, ked si sem už prizvala 3 psychológov, tak by ste asi mali mať na programe "rozbor" iných vecí ako tejto debaty...
habibti
24.09.07,11:30
Po prečítaní celej debaty a tvojich problémoch : Odporúčam ti materskú... a myslím to smrteľne vážne... ! :) Vykašli sa na odosielanie žiadosti a začni pracovať na niečom zmysluplnejšom... ;)

Vdaka bohu, ze nie si moj chlap.:rolleyes:
Marti.ka
24.09.07,11:32
Zo začiatku som sa so všetkou vierou zapojila do tejto debaty, aby som trošku prispela, pomohla. Niektoré príspevky ma zarážali, hlavne tie od Bastiana, zdali sa mi dosť tvrdé. Teraz po prečítaní niektorých Tvojich príspevkov, habibti, naozaj neviem čo si mám myslieť. Asi musím uznať, že "tá druhá strana" mala v niečom pravdu.
habibti
24.09.07,11:33
Neviem, ktorý by to mohol byť nick. Viem ale jedno. Že také kraviny sem nepríde písať naša krvná poraďácka skupina, ktorá sa tu cíti dobre. Ale len niekto v minulosti neuspokojený. Juj skoro som napísala, že neu.... Ale veď nech sa vyzúri. My sme tu tolerantný národ.:)

-tazka paranoja, co dodat-:cool:
habibti
24.09.07,11:38
skus profesiu:)alebo moju stranku:)

sikovne, velmi...nieco ma tam aj zaujalo.;)
habibti
24.09.07,11:40
Zo začiatku som sa so všetkou vierou zapojila do tejto debaty, aby som trošku prispela, pomohla. Niektoré príspevky ma zarážali, hlavne tie od Bastiana, zdali sa mi dosť tvrdé. Teraz po prečítaní niektorých Tvojich príspevkov, habibti, naozaj neviem čo si mám myslieť. Asi musím uznať, že "tá druhá strana" mala v niečom pravdu.

To je v poriadku. Nemylila si sa. Ale ako sa do hory vola, tak sa ozyva...
habibti
24.09.07,11:52
know-how toho,ako mať s učňovkou úspešnú firmu... (hm, sestra pre teba nemá voľné pracovné miesto?)
a, ked si sem už prizvala 3 psychológov, tak by ste asi mali mať na programe "rozbor" iných vecí ako tejto debaty...
[
danushka
24.09.07,14:23
-tazka paranoja, co dodat-:cool:

Myslím Habibti, že si už Tvoju tému poniektorí otvárame vyslovene plní zvedavosti, čo to tu zase napíšeš... Neznižuj sa k osobným invektívam na členov Porady, to tu naozaj nepatrí, zatiaľ si sa držala. Tá ťažká paranoja ako Ty píšeš, vôbec nehovorí o Danile, naopak - súdiac podľa jej príspevkov je v úplnom poriadku a vyjadruje sa jasne k veci.... Si tu Habibti málo, aby si vedela čo sa skrýva medzi riadkami príspevkov niektorých poraďákov. Jednoducho tým starším pravdepodobne pripomínaš nejakého exota, ktorý sa tu zrejme v minulosti prezentoval tak, že rozbúril inak kľudnú hladinu poraďáckych vôd. Tešíme sa s Tebou, že Ty aj Tvoji 3 psychológovia z 3 okresov ste sa bobre pobavili. Považuj to ako skupinovú terapiu - toľko ľudí, s toľkými psychológmi a toľko názorov...
Ja som si vzala tvoje rady k srdcu, zabehala som si, už necítim nenávisť ani apatiu. A daj nám vedieť, ako dopadneš vo štvrtok, tuším si písala, že ťa prijali ako predajcu. Tak držím palce...
anklar
24.09.07,14:38
Dakujem, mas pravdu. uz mi to povedali na dvoch pohovoroch odvtedy co vedieme tuto debatu. Este aj priatel, co je obch. riaditel povedal, ze by ma nezamestnal, lebo by sa bal o fleka....
Nuž, asi som vedela, prečo som to tvrdila.
To je absolutne smutne a ubohe. - vieš čo? myslím si, že toto nepatrí do kategórie smutného a úbohého. Je to jednoducho ako fakt, skutočnosť, žiadna tragédia. Riešila som to tak, že som si vybavila živnosť.
A teraz ťa ubezpečujem, že nie som v o nič lepšej situácii, len tie ťažkosti spočívajú v inom.
Olice
24.09.07,14:39
Myslím Habibti, že si už Tvoju tému poniektorí otvárame vyslovene plní zvedavosti, čo to tu zase napíšeš... Neznižuj sa k osobným invektívam na členov Porady, to tu naozaj nepatrí, zatiaľ si sa držala. Tá ťažká paranoja ako Ty píšeš, vôbec nehovorí o Danile, naopak - súdiac podľa jej príspevkov je v úplnom poriadku a vyjadruje sa jasne k veci.... Si tu Habibti málo, aby si vedela čo sa skrýva medzi riadkami príspevkov niektorých poraďákov. Jednoducho tým starším pravdepodobne pripomínaš nejakého exota, ktorý sa tu zrejme v minulosti prezentoval tak, že rozbúril inak kľudnú hladinu poraďáckych vôd. Tešíme sa s Tebou, že Ty aj Tvoji 3 psychológovia z 3 okresov ste sa bobre pobavili. Považuj to ako skupinovú terapiu - toľko ľudí, s toľkými psychológmi a toľko názorov...
Ja som si vzala tvoje rady k srdcu, zabehala som si, už necítim nenávisť ani apatiu. A daj nám vedieť, ako dopadneš vo štvrtok, tuším si písala, že ťa prijali ako predajcu. Tak držím palce...
Absolutne súhlasím s celým príspevkom. A to, čo je červeným, tak s tým súhlasím minimálne dvakrát.
Bastian
24.09.07,15:37
Mozes si ist spokojne lahnut... nakoniec si si nasla Habibti dovody preco nenachadzas pracu.
1. Si prekvalifikovana = vies prilis vela ale na vyššie pozicie ist robit
nechces
2. Sefovia sa trasu o svoje miesta
3. Chcu od teba nieco, co ty nie si ochotna robit
4. Mozno sa precenujes alebo podcenujes
5. Lebo... "nie som aktivny car driver"
6. Lebo mas... "miernu paranoju ze kolegovia ma nebudu mat radi"
7. Mas... "strach a vselijake fobie."
a) "kolegovia mi robili v jednej praci dost tvrdy sikan"
b) "v druhej mi prezident spolocnosti povedal ze ak sa s nim
nevyspim tak sa postara aby som si pracu v nasom regione
nenasla"
c) "s tymi kolegami, vela vecerov som frajerovi preplakala, co mi
vedeli robievat muzski kolegovia, stalo sa ze som prisla a nastupila
som do vyssej pozicie ako oni, verim ze to bolo neprijemne ale ja
som makavala a komunikovala s celym svetom a oni chatovali
s babami na pokecoch". ???
8. ... "mala som vzdy problem s ludmi , kt. sa nechcelo robit-tak osm mala strategiu ze som nebola moc aktivna"
9. Lebo to vsade... "zavana hroznym sexizmom"
10. Lebo..."personalisti ma nepustili"
11. Lebo ..."vzali s menšou praxou i finančnými nárokmi"
12. ..."obťažovanie prezidenta"
13. Dokonca ... "Skúšala som hovoriť aj nepravdivé dôvody"
14. Pritom v skole tvoja ... "dochádzka bola viac ako sto percentná"
15. Uz si prizvala aj odbornikov... (len by sa mali zaoberat tebou) "Traja psychológovia Zmonitorovali túto debatu a ver mi,riadne sa zabávali. Pred usa som žila v PRAHE,VIEDNI A ZURICHU,aj tam si nemysleli že mám tzv. Kultúrny šok -odborný výraz,na to čo myslíš že mám ja."
16. A asi aj ta zaskolili, lebo si zacala radit... "Pre DANUSHKA,na tvojom príspevku sa zabavili najviac-odborníci- odporúčam šport.pomáha to aj pri nenávisti a apatii."
17. Na chvilu si naznacila ze ti ide o zabavu... "Tak je to tu radosť čítať. A nielen pre mňa. Na niektorých správach,juj-fakt že sme sa zabavili tuna pri monitore na ľudskej..."
...a dalej by sa dalo pisat a pisat...
TOTO VSETKO SU TVOJE SLOVA!
Sice sa tu snazis posobit miernym a skromnym dojmom, ale z teba to priam krici... :eek: :eek: :eek:
adi11
24.09.07,16:20
Bastian vystihol si tento prípad na jednotku s hviezdičkou ...
Danila
24.09.07,17:57
Absolutne súhlasím s celým príspevkom. A to, čo je červeným, tak s tým súhlasím minimálne dvakrát.Vďaka.:)
Eulalia
24.09.07,18:17
Marek a Bastian - chlapci, je mi ľúto, že v tejto téme Vám nemôžem udeliť bod. Preto Vám ako svoje uznanie posielam :)
Priznávam, že ja som tvor veľmi naivný - aj napriek tomu, že už mám 17 - a keď čítam nejakú otázku, začnem rozmýšľať, ako by sa dalo pomôcť. Dosť často to však skončí tak, ako sa po slovensky povie: Urob niekomu dobre, o....e ti plot. A mám pocit, že táto téma je toho príkladom.
Ale predsa len, mám dobré srdce, tak dám Habibti jednu radu - počas tých rokov v zahraničí si sa možno zdokonalila v kadejakej zručnosti. Možno by nezaškodilo, keby si si teraz pre zmenu doplnila znalosti z materského jazyka, pravopisu, ešte nejaký ten kurz slušnosti a možno aj nejaké to miesto nájdeš. Nevzdávaj sa, veď si ešte mladá:---
cloe
24.09.07,18:22
Marek a Bastian - chlapci, je mi ľúto, že v tejto téme Vám nemôžem udeliť bod. Preto Vám ako svoje uznanie posielam :)
Priznávam, že ja som tvor veľmi naivný - aj napriek tomu, že už mám 17 - a keď čítam nejakú otázku, začnem rozmýšľať, ako by sa dalo pomôcť. Dosť často to však skončí tak, ako sa po slovensky povie: Urob niekomu dobre, o....e ti plot. A mám pocit, že táto téma je toho príkladom.
Ale predsa len, mám dobré srdce, tak dám Habibti jednu radu - počas tých rokov v zahraničí si sa možno zdokonalila v kadejakej zručnosti. Možno by nezaškodilo, keby si si teraz pre zmenu doplnila znalosti z materského jazyka, pravopisu, ešte nejaký ten kurz slušnosti a možno aj nejaké to miesto nájdeš. Nevzdávaj sa, veď si ešte mladá:---

Eulália, toto presne vystihuje to, ako sa pozerám na veci ja. Najskôr idem pomáhať, až potom sa zamýšľam, či ma chce niekto o.....ť;)
Eulalia
24.09.07,18:32
Eulália, toto presne vystihuje to, ako sa pozerám na veci ja. Najskôr idem pomáhať, až potom sa zamýšľam, či ma chce niekto o.....ť;)

Nevadí, na jednu Habibti je tu našťastie aspoň niekoľkotisíc normálnych:---
Gabi03
24.09.07,19:35
No, zaujímavá téma :rolleyes: .
Okrem toho, že habibti sama napísala niekoľko problémov, prečo sa nevie zamestnať, stále mám silný pocit, že nevie, čo chce. Píše (a zrejme nielen sem), aké má skvelé vzdelanie, aké úžasné pracovné skúsenosti, ako veľmi jej bývalí ZLia nechceli pustiť preč a napriek tomu si nevie nájsť zamestnanie. Vie vôbec, čo chce robiť? Predsa ak chcem robiť obchodnú riaditeľku, treba mať na to kvalifikáciu. Ak ma zaujíma až chorobná čistota a mojim snom je stať sa upratovačkou, tak nebudem do životopisov uvádzať všetky vysoké školy a univerzity, aj keby to boli tie najlepšie na svete.
Tiež som sa istý čas považovala za fluktuanta (počas 12 mesiacov 5 zamestnaní vrátane nezamestnanosti), ale vedela som, prečo som odišla. A "nádejnému" ZĽovi som nevešala na nos nič viac, ako bolo potrebné povedať pre danú pozíciu.
Ergo, ak si niekto nevie nájsť zamestnanie, niekde bude chyba. Okrem toho ešte tu nepadla otázka ohľadne regiónu.
habibti
25.09.07,04:26
Môj materinský jazyk je francúzština :-D, prácu už mám ako som uviedla...ale ďakujem aj tak :-x
habibti
25.09.07,04:43
Tak super. Vždy rada pomôžem ;-) na margo etiky a invektív.....jedna zo základných danosti inteligentných ľudí je schopnosť komunikovať na úrovni a v slovníku človeka,ktorý danú informáciu príjma ;-)
Paula
25.09.07,04:53
.jedna zo základných danosti inteligentných ľudí je schopnosť komunikovať na úrovni a v slovníku človeka,ktorý danú informáciu príjma ;-)


Bisťu!!!! Poraďáci to asi s inteligenciou v príspevkoch prehnali teda riadne a písali málo primitívne :cool:
habibti
25.09.07,05:01
Môj život bol prázdny informačne dezorientovaný kým si do neho nevstúpil ty s tvojími príspevkami. Ty si úžasný.si vôbec pozemská bytosť?
Zita5
25.09.07,05:05
Môj život bol prázdny informačne dezorientovaný kým si do neho nevstúpil ty s tvojími príspevkami. Ty si úžasný.si vôbec pozemská bytosť?

To ako že on?:eek:
sta
25.09.07,05:06
To ako že on?:eek:

Ja si tiež myslím, že "on" :D Možno dokonca ten najvyšší :D :D :D
Paula
25.09.07,05:11
prácu už mám ako som uviedla

asi s náplňou práce "visieť na Porade" ...a koľkože za to šéfovia platia? :confused:
habibti
25.09.07,05:28
65 brutto
Gabi03
25.09.07,05:32
Habibti, tak prečo nenavrhneš uzavrieť túto tému, keď pre teba je bezpredmetná?
Paula
25.09.07,05:34
Habibti, tak prečo nenavrhneš uzavrieť túto tému, keď pre teba je bezpredmetná?


Vedved ju za to platia - a brutálne :rolleyes:
Leila2006
25.09.07,05:41
Tak táto téma skutočne nemá chybu. Habibti, dostala si ma s tou francúzštinou...To tu asi nikto nečakal...Ale lepšiu analýzu ako od Bastiána, prečo nenachádzaš prácu, by si asi inde nedostala.
Lion Topoľčany
25.09.07,05:45
65 brutto

Málo!!!
Paula
25.09.07,05:46
Málo!!!


:D :D :D .
Bastian
25.09.07,05:57
65 brutto
... to je pre teba vela - ja by som ti dal 50 brutto (pravdaze na hod.)
:D :D :D
Bastian
25.09.07,06:00
Môj materinský jazyk je francúzština :-D, prácu už mám ako som uviedla...ale ďakujem aj tak :-x
Nieze by som ti neveril, bozechran. Ale bol by som zvedavy, ci by si s tou francustinou bola na tom lepsie. :rolleyes:
seda
25.09.07,06:12
Dobrý deň, myslela som, že sa k tejto téme nebudem vyjadrovať, že ju tým nebudem podporovať, no nedá mi to. Posledné dni, keď otvorím Poradu a vidím tému: Poradte mi preco nenachadzam pracu? ma dvíha zo stoličky. Myslela som, že po vyliatí sa dojmov a pojmov autora témy to skončí. Táto téma, je pre mňa ako zlá telenovela, aj keď Vám nič nedáva, stále si ju pozriete. Takže jediné, čo ostáva si ten televízor vôbec nezapnúť. Porada bola pre mňa stále o pohode a bola by som rada, keby to aj ostalo.
Danila
25.09.07,07:48
Dobrý deň, myslela som, že sa k tejto téme nebudem vyjadrovať, že ju tým nebudem podporovať, no nedá mi to. Posledné dni, keď otvorím Poradu a vidím tému: Poradte mi preco nenachadzam pracu? ma dvíha zo stoličky. Myslela som, že po vyliatí sa dojmov a pojmov autora témy to skončí. Táto téma, je pre mňa ako zlá telenovela, aj keď Vám nič nedáva, stále si ju pozriete. Takže jediné, čo ostáva si ten televízor vôbec nezapnúť. Porada bola pre mňa stále o pohode a bola by som rada, keby to aj ostalo.Tiež prajem dobrý deň. Zastavila som sa len na skok. A to len do Tebou vyznačenej témy. Vieš, osobne si myslím, že aj ľudia na druhom brehu by mali s istou toleranciou rešpektovať iné názory, iné záujmy, inú filozofiu. S možnosťou súhlasiť, nesúhlasiť, či vyjadriť k týmto postojom svoj vlastný názor. Prídeme na Poradu nezištne pomôcť, a tak si vyinkasujeme z našej pokladne možnosť výberu oddychu, relaxu, zábavy. Nielen prácou je človek živý. Čo ja osobne nechápem, zavrhnúť niektorú tému len preto, že sa mi nepáči, že ma zdvíha zo stoličky. Mne osobne neprekáža žiadna téma. Mne prekáža spôsob správania istých nickov, ktorý nepotrebujú radu, ale čľapkanie v kalnej vode. Žiadna skúsenosť nie je na zahodenie. A v prípade, že ma niečo evokuje k zvýšeniu krvného tlaku, či zdvihu zo stličky, mám jediný spôsob. Zďaleka sa takej téme vyhnúť. Nekliknúť. A basta. Aj to je o vyjadrení názoru. A prečo by si aj habibti neprečítala, že ani jej podobní Poradu nerozhodia. Pre ňu žiaľ už neplatí: ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, keď ja budem habibti, neohneš ma mamo. A tak už aj ja považujem pre mňa tému za uzatvorenú.:)
Zita5
25.09.07,08:01
Ja začínam mať pocit , že témy ako je táto.... a jej podobné , sa v poslednej dobe na Porade veľmi množia . Vyvolávajú len zbytočné nedorozumenia medzi poraďákmi .:rolleyes: Zo začiatku sa javia nevinné a potom akoby mali byť účelové . Alebo sa mýlim?


Navrhovala by som skutočne tému uzavrieť .
Bastian
25.09.07,08:12
Tiež prajem dobrý deň. Zastavila som sa len na skok. A to len do Tebou vyznačenej témy. Vieš, osobne si myslím, že aj ľudia na druhom brehu by mali s istou toleranciou rešpektovať iné názory, iné záujmy, inú filozofiu. S možnosťou súhlasiť, nesúhlasiť, či vyjadriť k týmto postojom svoj vlastný názor. Prídeme na Poradu nezištne pomôcť, a tak si vyinkasujeme z našej pokladne možnosť výberu oddychu, relaxu, zábavy. Nielen prácou je človek živý. Čo ja osobne nechápem, zavrhnúť niektorú tému len preto, že sa mi nepáči, že ma zdvíha zo stoličky. Mne osobne neprekáža žiadna téma. Mne prekáža spôsob správania istých nickov, ktorý nepotrebujú radu, ale čľapkanie v kalnej vode. Žiadna skúsenosť nie je na zahodenie. A v prípade, že ma niečo evokuje k zvýšeniu krvného tlaku, či zdvihu zo stličky, mám jediný spôsob. Zďaleka sa takej téme vyhnúť. Nekliknúť. A basta. Aj to je o vyjadrení názoru. A prečo by si aj habibti neprečítala, že ani jej podobní Poradu nerozhodia. Pre ňu žiaľ už neplatí: ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko, keď ja budem habibti, neohneš ma mamo. A tak už aj ja považujem pre mňa tému za uzatvorenú.:)
... dievka moja z duse mi hovoris.:)
anklar
25.09.07,09:31
Ja začínam mať pocit , že témy ako je táto.... a jej podobné , sa v poslednej dobe na Porade veľmi množia . Vyvolávajú len zbytočné nedorozumenia medzi poraďákmi .:rolleyes: Zo začiatku sa javia nevinné a potom akoby mali byť účelové . Alebo sa mýlim?
Navrhovala by som skutočne tému uzavrieť .
No a ja asi zomriem na naivitu. Jeden múdry povedal, že nie každému treba pomáhať. Mala by som na to myslieť častejšie.