Timka1
14.09.07,10:52
Včera mi prišiel email s názvom - Malá Julinka zomrela. Ten kto je "dobrý anjel" vie o čo a o koho ide, určite je aj na porade veľa "dobrých anjelov". Prišlo mi strašne ľúto, slzy mi začali stekať po tvári, ešte dnes na to myslím, nedá sa to vymazať len tak z mysle. My "dobrí anjeli" sme sledovali jej osud od samého začiatku a želali skoré uzdravenie. Dnes už vieme, že malá Julinka je v nebíčku a verím, že aj naďalej bude našim anjelikom.
anmary
14.09.07,08:58
:mee: Odkedy som aj ja "dobrým anjelom" je to už druhý takýto oznam. Po pár mesiacoch prispievania zomrela pani, ktorej smeroval môj prvý príspevok.
Je mi to veľmi ľúto. Avšak ten hrejivý pocit, že môžem niekomu pomôcť, aj keď len kvapkou, stojí za to.
JarkaL
14.09.07,09:30
Váš príspevok mi pripomenul, čo som už dávno chcela urobiť - tiež sa stať jedeným z dobrých anjelov. Som tiež onkologická pacientka a vidím v nemocnici veľa chorých ľudí, niektorí sa "držia", na iných aj "ťažko pozerať". Preto kým ešte vládzem a pracujem, mám možnosť prispieť tým, ktorí sú na tom horšie. Tiež mi je ľúto Julinky, so smrťou dieťaťa je asi najťažšie sa vyrovnať. Už aj sa bežím prihlásiť za anjela.
Farks
14.09.07,10:17
Práve som si prečítala stránku o dobrom anjelovi. Tiež mi pri tom článku o Julinke vošli slzy do očí :mee: Zaregistrovala som sa aj aj za dobrého anjela. Len by som sa chcela spýtať všetkých dobrých anjelov, či svoje príspevky môžem posielať aj formou poštovej poukážky?
Timka1
14.09.07,10:34
Od 1.1.2007 je možné zasielať príspevky aj formou poukážky typu U. Ako variabilný symbol sa uvádza Anjelské osobné číslo. Ak by sa chcel niekto viac dozvedieť ohľadom Julinky alebo organizácie Dobrý anjel, pripájam link www.dobryanjel.sk, kde nájdete všetky podrobné info.
durisovad
14.09.07,11:35
Pred nejakym casom som aj sem pisala o akcii DOBRY ANJEL. Aj ked sa mi na tejto stranke nedostalo takmer ziadneho ohlasu, verim, ze do akcie sa zapojilo aj vela PORADAKOV. Ja prispievam od sameho zaciatku a povazujem to za prospesnejsie ako davat par korun zobrakom na ulici alebo na kadejake ine vyberacske akcie. Jednu osobu, ktora dostava prispevky od DOBREHO ANJELA poznam a verim, ze to, co sa vyzbiera, bude pouzite pre ludi, ktori to naozaj potrebuju a ze sa im aspon trusicku pomoze v ich tazkostiach. Budme vsetci (relativne( zdravi radi, ak takuto pomoc nepotrebujeme a mozeme davat.
anmary
14.09.07,11:54
Myslím, že hoci sa často sťažujeme na nedostatok peňazí, tak pokiaľ ich môžeme v zdraví užiť, je ich dosť.
Poznám veľa ľudí, ktorí si až pri takejto príležitosti uvedomili, že hoci majú veľa peňazí, zdravie si za ne nekúpia.
durisovad
14.09.07,13:24
Veru, co by nebohy Rezes vedel dat za to, kebz mu vratili zdravie a predlzili zivot. Ale raz sviecka dohorela a nepomohli ani miliony. Uzime si teda, pokial mozeme a aj zo svojho mala pomozme tomu, kto ma este menej ako my a kto potrebuje viac ako my.
Lion Topoľčany
14.09.07,16:47
Pred chvíľou som videla v telke príspevok o malej Julinke...ako žila a ako
aj zomrela...veľmi smutný príbeh, až mi bolo do plaču, sama mám malé dieťa /chvalabohu zdravé/ a neviem si ani zďaleka predstaviť žiaľ tej matky.
Ale projekt "dobrý anjel" je zmysluplná záležitosť a vďaka patrí všetkým, čo sa zapojili, alebo sa ešte len zapoja!
Elena Navrátilová
14.09.07,16:55
Pred chvíľou som videla v telke príspevok o malej Julinke...ako žila a ako
aj zomrela...veľmi smutný príbeh, až mi bolo do plaču, sama mám malé dieťa /chvalabohu zdravé/ a neviem si ani zďaleka predstaviť žiaľ tej matky.
Ale projekt "dobrý anjel" je zmysluplná záležitosť a vďaka patrí všetkým, čo sa zapojili, alebo sa ešte len zapoja!Ja som... :mee: hrozné.
ludmilla
15.09.07,23:17
Po precitani vasich prispevkov ma hreje pocit, ze nas dobrych anjelov je stale viac. Julinkin pribeh som sledovala tiez a jej odchodom mam pocit, akoby mi odisiel niekto blizky.:mee:
Fany
16.09.07,16:32
Je veľmi šľachetné pomôcť, hoci kvapkou, tomu, kto to naozaj potrebuje. Tiež som dobrým anjelom, preto navrhujem, pripojte si toto k menu (do kolonky odkiaľ som), možno tak budete inšpirovať viacerých a bude nás viac, ktorí pomôžu. Napokon, rovnako ako majú niektorí CCCC, prečo nemať Dobrý anjel. Ja som tak teraz urobila a vyzívam aj ostatných. Verím, že nás je viac a bude ešte viac.
Ak sa chce niekto inšpirovat, tu je link na webstránku:

http://www.dobryanjel.sk/?folder=1
Timka1
17.09.07,12:28
Fany, super nápad. Takže pripájam sa k tebe a tiež navrhujem, aby si "dobrí anjelovia" pridali k bydlisku tento slogan. Verím tomu, že čím ďalej , tým nás bude viac, pretože viem, že na porade sú silní a neobyčajní ľudia, ktorí zadarmo pohámajú iným.
durisovad
17.09.07,16:43
Aj ja by som si pridala DOBRY ANJEL, ale sa mi to neda doplnit.
cactus
18.09.07,05:35
Dá sa to. Vyskúšala som to, hoci to považujem za nápad nie veľmi šťastný, pretože, podľa mňa, dobrými vecami sa chváliť nemá. Ony by sa mali chváliť same. Určite je tu veľa takých Dobrých anjelov, ktorí publicitu nechcú a nepotrebujú. Je to ale iba môj názor.
Tým som chcela iba povedať to, že do miesta bydliska sa dá vpísať "Dobrý anjel".
durisovad
18.09.07,06:21
Dakujem, uz sa mi to podarilo. A co sa tyka chvaly, nemyslim, ze by to bola nejaka jesitnost, ale dobra vec sa, podla mojho nazoru, ma propagovat kazdym moznym sposobom.
jež
18.09.07,06:35
dnes som sa aj ja zaregistrovala na stránke www.dobryanjel.sk, ďakujem za tento príspevok , že ma tak trochu usmernil.
sybila3
18.09.07,06:42
Ja som prvýkrát poslala príspevok v auguste, teraz idem eštelen druhýkrát, ale ked som čítala tie príbehy na ich stránke aj som si poplakala.
Fany
18.09.07,16:07
Dá sa to. Vyskúšala som to, hoci to považujem za nápad nie veľmi šťastný, pretože, podľa mňa, dobrými vecami sa chváliť nemá. Ony by sa mali chváliť same. Určite je tu veľa takých Dobrých anjelov, ktorí publicitu nechcú a nepotrebujú. Je to ale iba môj názor.
Tým som chcela iba povedať to, že do miesta bydliska sa dá vpísať "Dobrý anjel".
Nejde tu o chválu, skôr o inšpiráciu alebo výzvu pre iných. Mnohí možno ani netušia, o čom tento projekt je. A ak budú dlho váhať s pomocou, môže byť pre mnohých už neskoro.
dobsony
18.09.07,16:56
Kamarátkin manžel mal leukémiu. Rozprávala som jej o dobrom anjelovi.Chceli sme napísať žiadosť aby aj oni mohli dostať príspevok od dobého anejla.Nemali sme nato čas.Včera prehla boj s rakovinou.Mal len 35 rokov a ostalo po neho 11 ročný chlapček a ročn dievčatko.To je strašné niečo. Veľmi ma bolí srdce.Keď na nich myslím už mi tečú slzy.Bol chorý 4 mesiace.
Fany
19.09.07,15:23
Tak toto je naozaj smutné. Úprimne s Vami cítim a idem do konta prispieť aj niečo naviac. Veď čo je pre mňa pár korún, niekomu môže veľmi pomôcť.
mirhu
19.09.07,15:58
Nejde tu o chválu, skôr o inšpiráciu alebo výzvu pre iných. Mnohí možno ani netušia, o čom tento projekt je. A ak budú dlho váhať s pomocou, môže byť pre mnohých už neskoro.

Skúste sa pozrieť aj na projekt Svetielko pomoci, link nájdete v mojom verejnom profile...
...aj my sme pomáhali deťom, ktoré už medzi nami nie sú... sú už ŠTYRI....
cactus
25.08.08,05:31
Troška oživím túto tému tým, že prilepím mail, ktorý som dnes dostala.
Možnoi bude inšpiráciou pre niektorých z vás, pretože poskytovanie pomoci chorým a postihnutým a hlavne deťom nie je nikdy dosť.



Mili Dobri anjeli,

tesime sa, ze nasa rodina ma uz 40 000 Dobrych anjelov.

Keby kazdy z nas nasiel len jedneho dalsieho Dobreho anjela, bolo by nas 80 000.
Predstavte si, ze sa potom postavime jeden na druheho.
Budeme siahat do vysky 130 kilometrov.
Mozeme sa tak spolu dotknut vesmiru.

Andrej Kiska a Igor Brossmann
Bianka.S
25.08.08,13:48
Dobrý deň

Zaujala ma táto téma a o anjeloch som veľa počula,no nepoznám nikoho kto sa ním aj stal,môže mi niekto z vás poradiť ako sa do vašich radov dostať?
cactus
25.08.08,13:52
Dobrý deň

Zaujala ma táto téma a o anjeloch som veľa počula,no nepoznám nikoho kto sa ním aj stal,môže mi niekto z vás poradiť ako sa do vašich radov dostať?
ahoj, Bianka, prilepím link na Stránku dobrý anjel, tak si to tam pozri a potom napíš svoje dojmy.
betka631
25.08.08,13:58
Bianka.S
25.08.08,14:18
Tú linku si určite pozriem,viem čo je rakovina a rada by som aspoň takto pomohla
Bianka.S
25.08.08,14:49
Neznáma hrozba, neznáme zlo je vždy horšie ako to známe zlo, a preto sa treba o rakovine otvorene rozprávať. Dôležité je všímať si signály vlastného tela aj svojich blízkych, nezabúdať na prevenciu a ísť k lekárovi včas! A nezabudnite: najmocnejšou zbraňou proti chorobe je vaša vôľa žiť a vyzdravieť!

Toto ma na tej stránke zaujalo najviac a hlavne posledná veta je veľmi pravdivá a prikladám aj to čo som dostala od kamaráta,ked som sa dozvedela že aj ja musím začať bojovať.


Neprišla si na tento svet pre porážku,v tvojich žilách nekoluje neúspech,nie si ovca,čo čaká kým ju pastier poženie,si lev a tvojím osudom je víťazstvo a preto nikdy v živote sa nevzdávaj aj keď si prehrala,pretože skutočne prehráš až keď sa VZDÁŠ.


A teraz dám ešte trvalý príkaz do banky,číslo už mám.Ďakujem za pomoc veď ja tiež lietam,aj ked náš vták je z plechu.
Eulalia
25.08.08,18:08
Troška oživím túto tému tým, že prilepím mail, ktorý som dnes dostala.
Možnoi bude inšpiráciou pre niektorých z vás, pretože poskytovanie pomoci chorým a postihnutým a hlavne deťom nie je nikdy dosť.



Mili Dobri anjeli,

tesime sa, ze nasa rodina ma uz 40 000 Dobrych anjelov.

Keby kazdy z nas nasiel len jedneho dalsieho Dobreho anjela, bolo by nas 80 000.
Predstavte si, ze sa potom postavime jeden na druheho.
Budeme siahat do vysky 130 kilometrov.
Mozeme sa tak spolu dotknut vesmiru.

Andrej Kiska a Igor Brossmann

Koľko obyvateľov má Slovensko? Koľkí z nich sú zárobkovo činní a môžu si dovoliť prispieť aspoň nejakou sumou mesačne na pomoc iným? Určite je to viac ako tých 40 tisíc. Vznikla tu pred časom krásna iniciatíva na pomoc rodine, ktorej otec zomrel v zahraničí. Možno by nebolo od veci, keby sa viacerí Poraďáci - aj keď je ich už dosť - zapojili aj medzi anjelov.
Na celej tej myšlienke sa mi páči najmä to, že každý, kto prispeje, má istotu, že prispel konkrétnemu človeku a na dobrú vec. Ak dám žobrákovi na ulici peniaze, veľmi často tie peniaze skončia v alkohole alebo u "žobráckeho bossa". Takto ale viem, že moje peniaze niekomu pomôžu. A spolu s tou mesačnou sumou posielam svoju súkromnú modlitbu, aby to bolo účinnejšie.
cactus
25.08.08,18:15
ahoj, Bianka, prilepím link na Stránku dobrý anjel, tak si to tam pozri a potom napíš svoje dojmy.


http://www.dobryanjel.sk/?folder=34

Ďakujem ti betka631, že si to za mňa tam prilepila. Vôbec som si nevšimla, že sa to nezobrazilo. ešte raz dík...
cactus
25.08.08,18:17
Koľko obyvateľov má Slovensko? Koľkí z nich sú zárobkovo činní a môžu si dovoliť prispieť aspoň nejakou sumou mesačne na pomoc iným? Určite je to viac ako tých 40 tisíc. Vznikla tu pred časom krásna iniciatíva na pomoc rodine, ktorej otec zomrel v zahraničí. Možno by nebolo od veci, keby sa viacerí Poraďáci - aj keď je ich už dosť - zapojili aj medzi anjelov.
Na celej tej myšlienke sa mi páči najmä to, že každý, kto prispeje, má istotu, že prispel konkrétnemu človeku a na dobrú vec. Ak dám žobrákovi na ulici peniaze, veľmi často tie peniaze skončia v alkohole alebo u "žobráckeho bossa". Takto ale viem, že moje peniaze niekomu pomôžu. A spolu s tou mesačnou sumou posielam svoju súkromnú modlitbu, aby to bolo účinnejšie.

Evka a ešte doplním, že tí obdarovaní vôbec nie sú anonymní, každý sa môže pozrieť komu konkrétne a koľko prispel a to každý mesiac. a dá sa využiť aj možnosť, samozrejme kto to chce a má silu, sa s nimi skontaktovať.
Bianka.S
25.08.08,18:37
Len ľudia majú väčšinou zvláštny názor,vraj chceme prispievať a peniaze aj ked si to môžeme skontrolovať idú bohvie kam. Je veľa ľudí čo tomu nedvôverujú,bohužiaľ,no možno ak budú takú pomoc potrebovať pochopia.
Eulalia
25.08.08,19:16
Len ľudia majú väčšinou zvláštny názor,vraj chceme prispievať a peniaze aj ked si to môžeme skontrolovať idú bohvie kam. Je veľa ľudí čo tomu nedvôverujú,bohužiaľ,no možno ak budú takú pomoc potrebovať pochopia.
K tomuto systému mám dôveru, neobávam sa, že by mohli byť peniaze zneužité. Vždy dostanem info aj s adresou, komu moje peniaze išli.
cactus
25.08.08,19:19
K tomuto systému mám dôveru, neobávam sa, že by mohli byť peniaze zneužité. Vždy dostanem info aj s adresou, komu moje peniaze išli.
Presne tak, aj ja si to môžem pozrieť a všetky peniaze a každý mesiac.
Je to vierohodná organizácia a dobrý systém pomoci http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
ErikaDP
26.08.08,05:54
Aj ja napriek averzii voči verejným zbierkam tomuto systemu uplne dôverujem. Ked si vyberiete, ze chcete aby Vaša pomoc bola somerovaná konkretnej rodine, máte o prijmatelovi zakladne info ( adresa, telefonny kontakt) t.j. ak chcete, možte si overit, ci pomoc naozaj dostal. Verim, ze pri takejto možnej kontrole by si organizatori nedovolili robit podvody.A prijmatelov vyberaju lekari, kotri poznaju konkretnu rodinu, jej situaciu. Zaujal ma aj jeden z dvoch zakladateľov tohto sytemu, kotrého pred časom mala Alena Heribanová vo svojej relácii Anjeli strážni. Hovoril o svojom podnete na založenie tohto systemu. Mala som pocit, že je to človek, kotrý govorí úprimne.
Viem ze ludia su uz rezignovaní na podobne systemy zbierok, ale skuste si na stranke Dobreho anjela pozrieť popis fungovania, možno Vas to presvedčí. A myslim si aj to, že celkove žijeme v dosť zlej dobe vzhľadom na nevravižovosť medzi ľuďmi, na negatívne prejavy. Ale nastačí nadávať vo všeobecnosti na zlý svet, zlý systém, verím že každý musí začať sám od seba a okolo seba. A toto je jeden zo spôsobov, ako sa bez veľkých rečí, dá urobiť to moje niečo malé, alé dobré, podľa mojich možností. A myslím si aj, že napr. 100,- SK hocikedy vyhodíme za blbosti ( noviny, kotre už zajtra vyhodime, cigarety a podobne), ale pre ineho je to neocenitelna pomoc, najmä keď sa nas nazbiera zopár takých 100-korunových prispievateľov.
diabol4
26.08.08,06:11
Ahojte Anjeliky, počula som reklamu v telke, v rádiu. Moje detičky tú reklamu zbožňujú, a myslím že práve hlások Ninky pritiahne viac DOBRÝCH ANJELOV. Včera som sa zaregistrovala, dnes zadala trvalý príkaz v banke. A práve idem rozposlať linky v našej firme. A mám z toho veeeeľmi dobrý pocit. Je to fakt úžasný pocit, že aj ja môžem niečím prispiesť ...
Každý z nás sa raz môže ocitnúť v podobnej situácii, a potom bude vedieť že nie je na svete sám, ale stoja pri ňom "Dobrí anjeli"
plavčík
26.08.08,06:20
Veľa som o tom počula, ale ako tu už bolo povedané - po rôznych podvodoch som tomu nedôverovala i keď som mala túžbu pomôcť / moja maminka umrela na onkol.ochorenie a mne teraz tiež preletela ponad hlavou hrozba/ a tak sa idem pripojiť medzí Vás...príkaz v banke už ide.
cactus
26.08.08,07:50
Poraďáci veľmi ma teší a hreje pocit, že ste zareagovali a tým správnym smerom.
Ďakujem, ža všetkých, ktorí ozaj túto našu (hoci niekedy aj malú) pomoc potrebujú.
cloe
26.08.08,08:38
Poraďáci veľmi ma teší a hreje pocit, že ste zareagovali a tým správnym smerom.
Ďakujem, ža všetkých, ktorí ozaj túto našu (hoci niekedy aj malú) pomoc potrebujú.

Ja už som tiež nejaký čas medzi "anjelikmi", prispievam prostredníctvom telefónneho účtu za mobil. Môžem povedať, že tú sumu častokrát ani nespoznám. Som rada, že som to urobila.
cactus
26.08.08,08:47
Je veľmi šľachetné pomôcť, hoci kvapkou, tomu, kto to naozaj potrebuje. Tiež som dobrým anjelom, preto navrhujem, pripojte si toto k menu (do kolonky odkiaľ som), možno tak budete inšpirovať viacerých a bude nás viac, ktorí pomôžu. Napokon, rovnako ako majú niektorí CCCC, prečo nemať Dobrý anjel. Ja som tak teraz urobila a vyzívam aj ostatných. Verím, že nás je viac a bude ešte viac.
Ak sa chce niekto inšpirovat, tu je link na webstránku:

http://www.dobryanjel.sk/?folder=1

Tento nápad padol v príspevku od Fany.
Myslí sa tým doplniť svoj profil.
hanelie
26.08.08,08:53
ak je ozaj záujem pomáhať nemusí to byť formou zasielania peňazí - ak má niekto pochybnosti o tom načo sú tieto peniažky použité - môže to byť aj prostredníctvom konkrétneho určenia / pre choré detičky : hračky, zdravotný materiál, ap
Zita5
26.08.08,08:57
Veľa krát som bola na stránke Dobrý anjel , prečítala som si aj diskusiu na internete , či už pozitívnu , alebo negatívnu . Pohrávala som sa s myšlienkami ,ísť do toho - áno ,nie ..... bude pomoc poskytnutá tým pravým smerom ?

Dnes ma podporili Vaše príspevky a preto ďakujem ,že ste ma posunuli, už som sa rozhodla .
Dav
26.08.08,09:16
Veľa krát som bola na stránke Dobrý anjel , prečítala som si aj diskusiu na internete , či už pozitívnu , alebo negatívnu . Pohrávala som sa s myšlienkami ,ísť do toho - áno ,nie ..... bude pomoc poskytnutá tým pravým smerom ?

Dnes ma podporili Vaše príspevky a preto ďakujem ,že ste ma posunuli, už som sa rozhodla .
Presne tak aj ja.
ludmila12
26.08.08,09:53
Veľa krát som bola na stránke Dobrý anjel , prečítala som si aj diskusiu na internete , či už pozitívnu , alebo negatívnu . Pohrávala som sa s myšlienkami ,ísť do toho - áno ,nie ..... bude pomoc poskytnutá tým pravým smerom ?

Dnes ma podporili Vaše príspevky a preto ďakujem ,že ste ma posunuli, už som sa rozhodla .

Aj ja Vám všetkým chcem poďakovať ešte dnes sa zaregistrujem a zadám trvalý príkaz. Je to úžasná myšlienka a vždy som si bola istá, že spolu dobrí ľudia dokáže neskutočne veľa. Zúčastňovala som sa rôznych zbierok ale tiež som ostala trochu zatrpknutá voči nim, ale dnes som si pri čítaní vašich príspevkov spomenula na jedného prekladateľa z ruštiny ktorý nám vždy priniesol do kancelárie úžasné množstvo pozitívnej energie. Po porážke mu nikto nedával nádej na to,že ešte bude rozprávať, chodiť a nie ešte pracovať.Všetko sa učil odznovu. Teraz tvrdí, že on je neskutočne bohatý aj keď má len 5.-sk vo vrecku pretože má ešte šancu žiť a pracovať má opäť zdravie. Je vďačný za každý deň ktorý ešte môže prežiť. Z neho to presvedčenie naozaj srší a rozdáva radosť zo života. Naozaj najväčšie naše bohatstvo aké môžeme v živote mať je zdravie a preto skúsme prispieť tou trochou ktorú môžeme poskytnúť a dať šancu aby bolo bohatých=zdravých ľudí :)čo najviac. Ludka
Barbara
26.08.08,10:25
síce dobrý anjel nie som, ale ja som prispela sem .....chorím detičkám:mee:

http://www.svetielkopomoci.sk/viewpage.php?page_id=9
VladoaKatka
26.08.08,10:30
Tweety
26.08.08,10:35
...tu dobrý anjel nepomohol, ...

http://www.24hod.sk/clanok-59734-Michal-Docolomansky-dnes-podlahol-rakovine.html
Odišiel ďalší skvelý herec. Bude mi za ním ľúto, bol jedným z obľúbených. Česť jeho pamiatke.
Barbara
26.08.08,10:46
nemôžem si pomôcť, ale s tou zubatou tuším nebudem nikdy kamarátka:mee:

aj ja som HO mala rada,

Česť jeho pamiatke!
Tweety
26.08.08,10:51
nemôžem si pomôcť, ale s tou zubatou tuším nebudem nikdy kamarátka:mee:

aj ja som HO mala rada,

Česť jeho pamiatke!
Keď odšla Vilma Jamnická, Zvarík , a kedže sa hovorí, že všetko aj dobré aj zlé ide do tretice, až mi vyšli zimomriavky pri pomyslení na neho,( aj bývala manželka v článku písala, že mu ide o posledné chvíle života), ale že to bude už len pár dni, to som naozaj zaskočená.:mee:
Barbara
26.08.08,11:03
ja som už mala to tušenie keď doteraz o ňom nepísali a naraz sa mi zdá týždeň dozadu začali o ňom vyťahovať, že ...... no ale z úcty k Nemu ani nenapíšem, že čo. to bolo fakt od nich nechutné a hyenické.
to si ani nechcem predstaviť čo všetko budú o ňom vypisovať
ešte som si v duchu myslela, že akí sú tí novinári bezcitní, že o ňom píšu takéto veci, no ale čo už, hyény sú hyény aj nimi ostanú.
Eulalia
26.08.08,12:32
síce dobrý anjel nie som, ale ja som prispela sem .....chorím detičkám:mee:

http://www.svetielkopomoci.sk/viewpage.php?page_id=9

Akože by si nebola dobrý anjel? Každý, kto niekomu pomôže, ním je.
Aljok
26.08.08,12:42
Veľa krát som bola na stránke Dobrý anjel , prečítala som si aj diskusiu na internete , či už pozitívnu , alebo negatívnu . Pohrávala som sa s myšlienkami ,ísť do toho - áno ,nie ..... bude pomoc poskytnutá tým pravým smerom ?

Dnes ma podporili Vaše príspevky a preto ďakujem ,že ste ma posunuli, už som sa rozhodla .
Ako keby som to písala ja.
Vďaka za Vaše príspevky, ktoré ma inšpirovali. Dnes som sa prihlásila aj ja a mám z toho fantastický pocit...:)
Eulalia
26.08.08,12:45
Len si niekde poznačte svoje anjelské číslo, ktoré Vám bude pridelené. Slúži ako heslo, aby ste sa dostali na svoje konto, kde sú práve informácie o tom, komu Vaše peniaze pomohli. Ja, hlava deravá, vždy ho niekam zastrčím a aj dva mesiace sa tam nedostanem:eek:
ludmila12
26.08.08,12:56
:) A u som aj ja dobrý anjel ešte raz vďaka vám za informácie Ludka
Zita5
26.08.08,14:05
Práve mi bolo oznámené , že som Dobrým anjelom .
Eulalia
26.08.08,16:18
Dievčatá, vitajte vo veľkej anjelskej rodinehttp://www.beruska8.cz/andilci/ostatni1/40.gif

Gabika, urobila si záslužný čin, že si tému oprášila;)
cactus
27.08.08,03:32
Dievčatá, vitajte vo veľkej anjelskej rodinehttp://www.beruska8.cz/andilci/ostatni1/40.gif

Gabika, urobila si záslužný čin, že si tému oprášila;)

Evka, som rada, že aspoň pár ľudí pochopí o čom to je.
LukyŠ
24.10.08,08:59
Prispievajte na Dobrého anjela cez T-Mobile Club
Na systém DOBRÉHO ANJELA môžete prispievať sumou 50 Sk (1,66 €),100 Sk (3,32 €)alebo 500 Sk (16,60 €)mesačne.
Sumou 50 korún mesačne budete prispievať, ak budete zasielať mesačne 500 klubových bodov.
Sumou 100 korún mesačne budete prispievať, ak budete zasielať mesačne 1000 klubových bodov.
Sumou 500 korún mesačne budete prispievať, ak budete zasielať mesačne 5000 klubových bodov.
Pravidelné mesačné zasielanie klubových bodov si môžete aktivovať SMS správou. Jej znenie závisí od množstva klubových bodov, ktoré chcete mesačne posielať. Stačí, ak pošlete jednu SMS-ku s textom „ANJEL 500“, „ANJEL 1000“ alebo „ANJEL 5000“ na krátke číslo 840.

Od nasledujúceho mesiaca prispejete každý mesiac zvolenou sumou a odráta sa vám príslušný počet klubových bodov. Ak už nebudete mať dostatok klubových bodov, pravidelné prispievanie sa automaticky preruší. Obnoví sa automaticky v momente, keď budete mať opäť dostatok klubových bodov. Deaktivácia služby prispievania do systému DOBRÉHO ANJELA prebieha cez poslanie SMS správy s textom „ANJEL KLUB D“ na krátke číslo 840.

Po prijatí vášho prvého príspevku vám bude do dvoch mesiacov zriadený na www.dobryanjel.sk váš Osobný účet Dobrého anjela, na ktorom si môžete kontrolovať komu a kedy je zasielaných vašich 50 Sk (1,66 €),100 Sk (3,32 €)alebo 500 Sk (16,60 €) každý mesiac. Uvidíte tam aj mená, adresy a príbehy rodín, ktorým pomáhate.
brezňanka
30.10.08,17:46
Dobrý deň Dobrí anjeli, ja som prostredníctvom ORANGE prispievala po 100 SKK. Pred dvoma mesiacmi som k tomu pridala ďalšie korunky prostredníctvom trvalého príkazu. Prečo? Mám vo svojom okolí ľudí, ktorí prostredníctvom Dobrého anjela majú svoj život omnoho ľahší ak sa to vôbec dá povedať pri diagnózach, ktoré majú. Nedávno mi prišla správa o ukončení prispievania pre malú Ninku, lebo je v poriadku. Pre mňa neznáme dievčatko, ktoré si získalo srdiečka všetkých dobrých anjelov a prostredníctvom TV aj ľudí na Slovensku je zdravé a mňa táto správa v tej chvíli dojala k slzám.Takže, každý Dobrý anjel, ktorý pošle čo len pár korún bude mať určite dobrý pocit.

Elena
Halli
16.08.09,10:12
Obnovujem túto tému, lebo si zaslúži určite oveľa viacej pozornosti ako nejaký L.yoness......
Ak už chcete využívať platobné karty -tak nie je nič krajšie a užitočnejšie ako na tento účel.;)
veronikasad
16.08.09,10:28
Obnovujem túto tému, lebo si zaslúži určite oveľa viacej pozornosti ako nejaký L.yoness......
Ak už chcete využívať platobné karty -tak nie je nič krajšie a užitočnejšie ako na tento účel.;)
podrobnejšie informácie o využívaní platobných kariet nájdete tu :

http://www.vub.sk/osobne-financie/ucty-platby/debetne-platobne-karty/maestro-dobry-anjel/
cactus
07.10.09,08:41
Pred chvíľou mi prišiel tento mail:

Mili Dobri anjeli,

2. oktobra to boli presne 3 roky odvtedy, ako System DOBRY ANJEL poslal rodinam chorych prve prispevky Dobrych anjelov. V septembri 2006 bolo na Slovensku len niekolko desiatok Dobrych anjelov. Dnes je nas viac ako 61 000.

Pred troma rokmi sme rozdelili prvym 16-tim rodinam necelych 80 tisic korun. Dnes rozdelujeme vyse 2250 rodinam viac ako 7 milionov korun kazdy mesiac. Za tri roky fungovania Systemu DOBRY ANJEL ste spolocne poslali na pomoc rodinam s detmi uz viac ako 162 milionov korun.

Radi by sme sa podakovali vsetkym, bez ktorych by tato pomoc nebola mozna. Dobrym anjelom za Vase pravidelne financne prispevky. Dakujeme aj firmam a spolocnostiam, ktore podporuju System DOBRY ANJEL a rovnako tak mediam, ktore nam celkom zadarmo alebo len za zlomok cien poskytuju priestor pre nase kampane.

Vsetko najlepsie k narodeninam, Dobri anjeli! :)

Andrej Kiska, Igor Brossmann,
zakladatelia Systemu DOBRY ANJEL

PS 1: Od oktobra sa budu moct Dobrymi anjelmi stat aj ludia, ktori maju predplatenu kartu Orange alebo T-Mobile. Staci, ak poslu 1 SMS v tvare ANJEL A na cislo 840 a mozu kazdy mesiac pomahat rodinam s detmi sumou 1 euro. Budeme radi, ak o tejto moznosti poviete svojim znamym, aby nas, Dobrych anjelov, bolo este viac. Viac info najdete na www.dobryanjel.sk (http://www.dobryanjel.sk/). Dakujeme.

PS2: V roku 2008 nam dobri ludia a firmy poslali v 2 % z danovych priznani
17 396 568,00 Sk. Od 1. 9. 2008 do 30. 9. 2009 sme ich do posledneho haliera mesiac co mesiac postupne rozdelovali medzi prijemcov pomoci. Presne cisla najdete na http://www.dobryanjel.sk/?folder=126
Halli
07.10.09,09:36
posúvam ;)
Timka1
07.02.10,13:54
takže už máme aj na Fecebooku Dobrého anjela ......... kto chce môže sa pridať ......

http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=search&gid=43617105425