peto_7
21.02.05,13:43
Dobry den. niesom si isty ci mam zacat podnikat neviem ci my to vyjde. Chcem si otvorit kaviaren. som zaciatocnik. Mozte mi poradit ako mam postupovat ked chcem zacat podnikat a otvorit si kaviaren, ako mam prist k peniazom aby som si ju mohol zariadit, je dobre zobrat pozicku?. Dakujem.
luebchenko
21.02.05,12:45
Peťko vitaj :p A na čo si sa chcel opýtať? :p Môžme držať palce, ale ak budeš konkrétny, tak aj poradiť.
Luckasari
22.02.05,08:26
netreba sa báť začať podnikať, ak má nápad, ako ...
čo sa týka fin. prostriedkov, treba si urobiť nejakú predbežnú kalkuláciu, koľko treba investovať, aké budú mesačné náklady, aký by mohol byť predpokladaný zisk, atď. aby sa zistilo, ako sa to oplatí a vlastne aj podľa toho treba rozmýšľať o pôžičke, prípadne úvere, lebo ten bude treba splácať, aj keď businness nepôjde, takže treba byť nejako zabezpečený aj na taký čas - hlavne začiatky v podnikaní bývajú ťažké, kým sa to všetko rozbehne ...
Evaman
22.02.05,08:52
Peto , nejaké peniažky by si mohol dostať aj z "úradu práce" len tu je tá podmienka, že musíš byť vedený v evidencii myslím , že min. 4 mesiace ale bližšie je to popísané tu : http://www.employment.gov.sk/DIS/prispevky_zakon_o_sluzbach_zamestnanosti/prispevok_na_SZCO/vseobecne.htm.
marion
26.02.05,09:51
Petko, moj znamy si teraz otvoril kaviaren a mozem povedat, ze uz zozrala stotisice a bude este dlho trvat, kym z toho aspon vyzije (keby nerobil aj ine veci, tak sa moze past). Vsak len stolicka dnes stoji okolo 1500,- Sk a to je jedna z najmensich poloziek. Takze ratat, ratat ratat a hlavne dobry napad. Kaviarni a restauracii je moc, ale skor ide o to, co navyse zakaznikom ponuknes - zaujimavy program, zaujimave napoje, nezadymene prostredie, nevtierava hudba, sutaze....