Martina12345
14.09.07,12:11
Mzdárka predo mňou zabudla jednej pracovníčke, ktorá odišla od nás 31.01.2007 preplatiť 4 dni dovolenky. Pracovníčka ju chce zaplatiť. Môžem jej ju teraz preplatiť ? Ale program mi berie aj odvody+ zp.
Orsz
14.09.07,10:13
Mzdárka predo mňou zabudla jednej pracovníčke, ktorá odišla od nás 31.01.2007 preplatiť 4 dni dovolenky. Pracovníčka ju chce zaplatiť. Môžem jej ju teraz preplatiť ? Ale program mi berie aj odvody+ zp.

Môžeš, ba musíš jej ju preplatiť. Odvody aj daň sa z preplatenej dovolenky platia, takže je to v poriadku.
Martina12345
14.09.07,10:17
ďakujem, nebola som si istá na 100%.
blondy
14.09.07,10:46
Odvody sa neplatia, keď sa jedná o plnenie ktoré je poskytnuté až po skončení pracovného pomeru.
* 1. viď par 138ods 2 Zákona o sociálnom poistení :
(2) Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa nezahŕňa ...... a plnenia poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru a náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.
a
* 2.viď par 13 ods 4 písmeno h Zákona o zdravotnom poistení:
4) Do vymeriavacieho základu podľa odsekov 1 až 3 sa nezapočítava
h) plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru alebo štátnozamestnaneckého pomeru,
jankasm
14.09.07,10:59
Z preplatenej dovolenky, ktorá sa prepláca až po skončení pracovného pomeru, sa odvody neplatia. Len daň. ;)
Martina12345
14.09.07,11:29
Ďakujem všetkým !
Orsz
14.09.07,14:30
Odvody sa neplatia, keď sa jedná o plnenie ktoré je poskytnuté až po skončení pracovného pomeru.
* 1. viď par 138ods 2 Zákona o sociálnom poistení :
(2) Do vymeriavacieho základu zamestnanca sa nezahŕňa ...... a plnenia poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru a náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca.
a
* 2.viď par 13 ods 4 písmeno h Zákona o zdravotnom poistení:
4) Do vymeriavacieho základu podľa odsekov 1 až 3 sa nezapočítava
h) plnenie poskytnuté zamestnávateľom po skončení pracovného pomeru, služobného pomeru alebo štátnozamestnaneckého pomeru,

Trošku by som tu váhala, pretože myslím, že tu ide o doplatenie mzdy, a vlastne plnenie, ktoré malo byť vysporiadané ešte v januári. Nejde celkom o plnenie po skončení PP - ako sú napr. dodatočné odmeny atď., ide o opravu mzdy. Takže :rolleyes: nesúhlasím.
Denda
14.09.07,14:50
Trošku by som tu váhala, pretože myslím, že tu ide o doplatenie mzdy, a vlastne plnenie, ktoré malo byť vysporiadané ešte v januári. Nejde celkom o plnenie po skončení PP - ako sú napr. dodatočné odmeny atď., ide o opravu mzdy. Takže :rolleyes: nesúhlasím.

Ale k plneniu nedošlo a nastalo až teraz, keď v pracovnom pomere už nie je. Nie všetko sa rieši opravami miezd.
Typickými príkladmi sú napríklad rozhodnutia súdov v pracovno právnych sporoch, ktoré trvajú napr. aj 2-3 roky.
Pozor však vždy na daň z príjmu.