Birn
14.09.07,12:33
Prosím Vás mám taký problém. Dostali sme fa na stavebné práce, ktorá je špecifikovaná na vykonané práce v našej firme a na práce, ktoré sa netýkajú našej firmy a je to iná obec, v ktorej mi nemáme nič. Čo mám urobiť s čiastkou 74 432,80 bez DPH, ktorá sa týka inej firmy, lepšie povedané je to firma konateľovej mamy.
Faktúru mi nemôžu prerobiť, lebo to musia mať všetko presne podchytené, kde na akom mieste pracovali.
Prosím poraďte Birn
Zoltán Kovács
14.09.07,10:41
Prosím Vás mám taký problém. Dostali sme fa na stavebné práce, ktorá je špecifikovaná na vykonané práce v našej firme a na práce, ktoré sa netýkajú našej firmy a je to iná obec, v ktorej mi nemáme nič. Čo mám urobiť s čiastkou 74 432,80 bez DPH, ktorá sa týka inej firmy, lepšie povedané je to firma konateľovej mamy.
Faktúru mi nemôžu prerobiť, lebo to musia mať všetko presne podchytené, kde na akom mieste pracovali.
Prosím poraďte Birn

Môžu to prerobiť, len asi sa im nechce. Rozpísať na dve faktúry. Takýto doklad by som ani do účtovníctva nezaevidoval. So sprievodným listom by som žiadal nápravu.
azla
14.09.07,10:43
v každom prípade treba trvať na prepracovaní faktúry. Nevidím problém aby svoje práce ktoré vykonali rozdelili do dvoch faktúr.
Práce ktoré sú fakturované spoločne a netýkajú sa Vašej firmy by Ste mohli refakturovať ďalšej firme, ktorej sa týkajú, avšak je to citlivé na preukazovanie .
Čistejší pre Vás je prvý spôsob. /Síce možno náročnejší pre dodávateľa, ale toto nech rieši on.
007gituska
14.09.07,10:47
nezdružovali ste prostriedky?
nejedná sa o práce na objekte, kde je viac spoluvlastníkov, resp. nájomníkov?
Birn
14.09.07,11:00
Nezdružovali sme žiadne práce. Je v tom problém, že konateľ dal jednu objednávku a tam rozpísal práce v dvoch obciach. My sme už zaplatili zálohu, kde na zálohovke boli rozpísané tiež : práce obec jedna a práce obec dva.
Asi fakt bude lepšie refakturovať druhej firme prácu na tú čiastku, čo som uviedla hore, lebo dodávateľ mi tú faktúru nechce prerobiť. A okrem toho som sa dozvedela, že tie práce zadával náš konateľ, ktorý je vlastníkom budovy - ako súkromná osoba, v ktorej je v prenájme jeho mama živnostníčka.
007gituska
14.09.07,11:07
lenže keď na objednávke boli rozpísané práce - obec 1 a práce - obec 2, vrátila by som faktúru. obec 1 predsa neobjednala práce pre obec 2. čo keď váš konateľ je konateľom aj v obci 2? čo budeš robiť, keď obec 2 ti odmietne uhradiť alikvótnu časť faktúry s odôvodnením, že práce si neobjednala a ani neprevzala? tebe bude vysieť záväzok, nie obci 2.
betka
14.09.07,11:08
Prosím Vás mám taký problém. Dostali sme fa na stavebné práce, ktorá je špecifikovaná na vykonané práce v našej firme a na práce, ktoré sa netýkajú našej firmy a je to iná obec, v ktorej mi nemáme nič. Čo mám urobiť s čiastkou 74 432,80 bez DPH, ktorá sa týka inej firmy, lepšie povedané je to firma konateľovej mamy.
Faktúru mi nemôžu prerobiť, lebo to musia mať všetko presne podchytené, kde na akom mieste pracovali.
Prosím poraďte Birn

2 FA, 2 zmluvy o dielo.
Ak vystavia 2 doklady, aj tu to budú mať podchytené, ale tak ako je to v skutočnosti.
Kde boli vykonané práce?Napísať list, vraciame Vám FA, nakoľko práce, kt. nám boli vyfakturované na firmu xy neboli u nás uskutočnené. Nech si to vysporiadajú ako chcú, vtedy budú nútení vyhotoviť i druhú FA.
Birn
14.09.07,11:16
Zatiaľ ďakujem, dúfam, že sa mi to podarí.
Birn