duficek
14.09.07,12:58
Ked sa v Money S3 pre JU (posledna verzia 10,082) snazim tlacit mesacne vykazy do poistovni, po vybere konkretneho tlaciva
mzszpOT.frm pre Spolocnu ZP
mzunion.frm pre ZP Union
mzucndp.frm pre Socialnu poistovnu
mi program hodi chybovu hlasku "V priebehu tlace doslo k chybe" po odkliknuti chyboveho okna vyskoci dalsie okno "Pocas spracovania programu doslo k chybe: Printer is not currently printing"

Pritom ked vyberiem na tlac "vseobecne" tlaciva
socpoj06.frm pre SP
mzuczdp.frm
tak tlac prebehne v poriadku.

Mate tiez takyto problem? Predpokladam ze "originalne" tlaciva nemaju standardne rozmery a je ich treba asi upravit....
neznama22
14.09.07,12:15
Ahoj, ak ti mozem poradit, tak pouzivaj tlacivo MZUCZDP.frm. Toto je vseobecne tlacivo. Tie tlaciva, ktore su pre konkretnu poistovnu su uz stare, takze sa vraj nepouzivaju. Toto vseobecne ti pojde pre vsetky poistovne, len si vzdy na zaciatku pred tlacou zvol, ktoru poistovnu chces tlacit - vzdy len jednu.
duficek
14.09.07,12:43
ano doteraz som tie vseobecne tlaciva pouzival, asi aj budem.
neviem teraz v ktorej aktualizacii bolo pridane originalne tlacivo do socialnej poistovne, ale uz v zaklade tam boli zle nastavene okraje tlace a bolo to treba upravovat - navod bol aj v papierovom letaku pribalenom k aktualizacnemu CD.
avsak teraz posledna aktualizacia 10,082 ma v popise zmien pri mzdach uvedene:
"Boli pridané originálne formuláre výkazov zdravotného poistenia pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu, Spoločnú zdravotnú poisťovňu, Union, Apollo a Dôveru." - tak som to chcel vyskusat a usetrit si pracu....
ani jedno originalne tlacivo nepracuje
Ľuba
14.09.07,13:03
Skúšala som napr. mzapollo, alebo mzdovera a idú mi vytlačiť bez problémov. Len tie, ktoré majú na konci názvu OT už nefungujú.
duficek
14.09.07,17:54
skusal som teraz tlacivo do unionu, ale nie tlac ale urobit nahlad. vyskocila mi chybova hlaska "chybna dlzka stranky alebo zle navrhnuty formular"

skusim si to tlacivo otvorit v editore a nejak upravit....

mam klasicku tlaciaren na A4, vsetko ostatne sa mi tlaci v poriadku.
Pru
28.09.07,06:12
Chcem sa opýtať možno blbosť, originálne tlačivá mzdový výkaz a príloha do SP si kupujete alebo tlačíte?
duficek
28.09.07,08:47
tlacim v externom programe aj s nahodenymi hodnotami. chcel som sa "usetrit" nahadzovania hodnot a tlacit rovno z money, zatial mi to nejde :(
Ľuba
28.09.07,10:37
Chcem sa opýtať možno blbosť, originálne tlačivá mzdový výkaz a príloha do SP si kupujete alebo tlačíte?

Ja tlačím priamo z programu - zatiaľ mi to všade zobrali. Treba zvoliť formulár MZUCNDP.FRM.
Ľuba
28.09.07,10:40
skusal som teraz tlacivo do unionu, ale nie tlac ale urobit nahlad. vyskocila mi chybova hlaska "chybna dlzka stranky alebo zle navrhnuty formular"

skusim si to tlacivo otvorit v editore a nejak upravit....

mam klasicku tlaciaren na A4, vsetko ostatne sa mi tlaci v poriadku.

Mne ide aj union. V prílohe je použitý formulár MZUNION.
duficek
28.09.07,11:27
zaujimave, teraz som skusal otvorit ten formular union v editore formularov a dal z neho tlacit, tlac prebehla bez problemov.
skusil som dat vytlacit formular priamo z programu, tlac prebehla bez chybovej hlasky, ale formular sa "nezmestil" na stranku po sirke na pravej strane asi cca 2cm...ak by bol papier sirsi o 2cm, tak sa mi to tam vytlacilo cele.
daju sa niekde v editore upravit okraje?
Ľuba
28.09.07,13:02
V editore by som v tomto prípade neodporúčala, nastav si okraje v nastavení formulárov. (mesačné vyúčtovanie zdravotného poistenia - všetky okraje na nulu.)
duficek
28.09.07,13:15
aha, myslel som ze okraje formularov sa nastavuju v editore. v nastrojoch ma nenapadlo hladat :)
dik

EDIT - tlacivo do Spolocnej ZP mi stale nejde. chybova hlaska : "pocas spracovania programu doslo k chybe : Division by zero"
Union aj SP mi uz tlaci bez problemov
Ľuba
28.09.07,13:38
Na 99% si asi vyberáš to staré tlačivo mzszpOT, či ako sa to volalo. Vyber si mzszp.frm.
duficek
28.09.07,13:44
OT ma naozaj zmiatlo, este som upravil okraje z nuly na 3mm (pri nule to bolo zase moc nalavo) a uz to tlaci vsetky tlaciva ako ma.
tonkat
18.10.07,13:32
Mne tlačí všetky tlačivá správne, až na Dôveru. Teda tlačím nie na originálne tlačivá, ale na čistý papier. No a pri dôvere mi vytlačí logo poisťovne vľavo hore naopak - hore nohami. Pritom v náhľade to vidím dobre. Tlačila som to už na dvoch tlačiarňach, ale je to rovnaké. Neviete niečo poradiť?
sybila3
15.11.07,07:45
Ahojte, môže mi niekto poradiť vôbec nemôžem vytlačiť mesačný výkaz do zdravotnej poisťovne konkrétne do všeobecnej ale ked som skúšala ostatné ani tie mi nejdú, stále mi vyhadzuje, že počas spracovania sa vyskytla chyba a ani na obrazovke sa mi nezobrazí.
sybila3
15.11.07,07:49
Teraz mi to zas vypisuje, že chybná dlžka stránky alebo zle navrhnutý formulár. Môžete mi poradiť, dík.
duficek
15.11.07,07:58
cela tato tema je o tej chybe, precitaj si ju a postupuj ako som pisal, mne to uz tlaci v poriadku
sybila3
15.11.07,08:13
dík, už som nato došla, ale potom načo sú tam tie originálne tlačivá?
Ľuba
16.11.07,04:38
Žeby na opravu predchádzajúcich období ?
sybila3
16.11.07,06:13
No keby sa mi dali vytlačiť by som pochopila, že na opravu, ale ani sa mi nezobrazia, aj keby som chcela opravovať.