papulisko
14.09.07,14:28
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ze ci je niekde k dispozicii nove tlacivo DPH ale v excelovskej forme. Vsade som zohnal len pdf verziu. Vie mi niekto poradit ?
Dakujem
abel
14.09.07,12:43
Ja bohužiaľ neviem, tiež by som ho privítala editovateľné. Snáď sa dočkáme, zatiaľ pripájam aspoň novelu zákona o DPH
http://www.uctovnictvo.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=267&Itemid=191
fizzy
24.09.07,07:20
Ja by som sa chcel informovat ci je mozne podavat este nejaky cas DPH na starych tlacivach. Z dovodu neskorej implementacie noveho vzoru do nasho uctovneho programu. Alebo je nutne ho podat za 09/2007 uz na novom tlacive?

Nove tlacivo:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/dph07.zip
uko
24.09.07,07:26
na stránke www.drsr.sk píšu, že nové tlačivo sa má prvýkrát použiť za mesiac október
fizzy
24.09.07,07:49
to je jedno ci 09 alebo 10/2007, predpokladam ze u nas zareaguju na zmenu tlaciva najskor az v novom kal. roku tak ci mam vyplnat rucne alebo ho prepisovat.
Tweety
24.09.07,07:54
Veď ešte nespracúvame dph za 10/07, takže ešte máš čas dva mesiace na použitie nového tlačivka.
Zoltán Kovács
24.09.07,08:22
to je jedno ci 09 alebo 10/2007, predpokladam ze u nas zareaguju na zmenu tlaciva najskor az v novom kal. roku tak ci mam vyplnat rucne alebo ho prepisovat.

Také oneskorenie si softvérové firmy nemôžu dovoliť.
MarcelkaT
24.09.07,08:38
Nové tlačiva na DPH pre mesačných platcov platia už za október 2007, /podavajú sa do 25.novembra 2007 / a Q platcov za IV. Q 2007.Je to overené z www.drsr.sk (http://www.drsr.sk). Či sú tlačiva na DÚ to je ešte ďaleká budúcnosť. Vedia o tom ale nové tlačivá.....
mato.daco
04.10.07,06:25
Stále nikto s xls verziou tlačiva?
KEJKA
04.10.07,15:34
a čo takto FORMedik? výborný na všetky tlačivá.
Zoltán Kovács
08.10.07,18:28
Také oneskorenie si softvérové firmy nemôžu dovoliť.

Pre užívateľov MRP, v dnešnej najnovšej verzii už majú zapracované nové tlačivá DPH.
papulisko
23.10.07,10:10
este nikto s tym novym tlacivom v xls forme ? ja viem, ze este je mesiac casu, ale predsa, keby nahodou.dakujem
Rozalka
19.11.07,20:34
Dobry den,
chcel by som sa opytat, ze ci je niekde k dispozicii nove tlacivo DPH ale v excelovskej forme. Vsade som zohnal len pdf verziu. Vie mi niekto poradit ?
Dakujem

Aktuality na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk):
[19.11.2007]
Dňa 17. novembra 2007 bol v aplikácii Vyplnenie tlačív na Internete zapracovaný nový vzor tlačiva daňového priznania k dani z pridanej hodnoty (platné od 1.10.2007).
Lednikova
20.11.07,13:40
...ahoj, nedavno som davala nove tlacivo v exceli sem do prispevkov...stači sa pozrieť nižšie...pekny den :D
Lednikova
20.11.07,13:43
.....ono obcas si staci pozriet aj ine temy, nie len tie svoje...:o) pripajam do prilohy, dufam, ze pomoze
Lednikova
20.11.07,13:48
pozri v tlacivach, jednu som tam pripojila...
abel
21.11.07,13:16
.....ono obcas si staci pozriet aj ine temy, nie len tie svoje...:o) pripajam do prilohy, dufam, ze pomoze
Tieto tlačivá som používala aj v predchádzajúcej verzii, ale teraz tam nemôžem v kolónke rok na prvej strane tlačiva napísať číslo 2, pripúšťa len 0 alebo 1.
Katarína Cigánová
21.11.07,13:48
Ja mám nové tlačivo v účt. softveri aj s vyplneným podaním DP - treba pracovať s kvalitnými soft., kde autori zapracovávajú legisl. zmeny.:D:D
calawen
23.11.07,07:40
...ahoj, nedavno som davala nove tlacivo v exceli sem do prispevkov...stači sa pozrieť nižšie...pekny den :D


Pozor! skusila som vyplniť toto tlačivo a verzia pre tlač mi ráta 10% dphčku tam kde má byť 19%!!!:eek::eek::eek:

Preto žiadam tlačivo opraviť! Podotýkam, že som neprepisovala žiadnu zo žltých buniek...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Natallka
13.01.08,14:24
Ahojte chcela by som sa opytat ze ci danove urady beru aj vyplnene tlacivo DPH co si vytlacim z pocitacoveho programu?Ci musi byt oroginal tlacivo a to vyplnene.Dakujem.
KvetkaK
13.01.08,14:27
Ak to tlačivo má všetky náležitosti ako predpísané tlačivo, samozrejme môžeš ho vytlačiť aj zo svojho účtovného programu.
Natallka
13.01.08,15:32
Ak to tlačivo má všetky náležitosti ako predpísané tlačivo, samozrejme môžeš ho vytlačiť aj zo svojho účtovného programu.

Kvetka dakujem, ano ma vsetko co potrebuje mat.Robim v programe pohoda a uz mam aj zaktualizovane nove tlacivo DPH.Som nevedela tak som doteraz mala kupene tlaciva, len teraz to nove nemam tak preto by mi bolo jednoduchsie vytlacit z programu.
Natallka
13.01.08,15:37
Hm akurat som si tlacivo vytlacila a po vyplneni som si vsimla ze tam mam vsetko vyplnene len mi tam chyba DIC a nazov danoveho uradu, myslite ze to mozem dopisat aj rukou aj ked ostatne je napisane na pc?Totizto neviem kde to mam napisat aby mi to tam vypisovalo automaticky ako ostatne udaje.
Dakujem.
cloe
13.01.08,15:39
V akom programe pracuješ? Určite sa nájde niekto, kto ti poradí, aby sa tam vypisovalo aj DIČ a sídlo DU.
KEJKA
13.01.08,15:44
Kvetka dakujem, ano ma vsetko co potrebuje mat.Robim v programe pohoda a uz mam aj zaktualizovane nove tlacivo DPH.Som nevedela tak som doteraz mala kupene tlaciva, len teraz to nove nemam tak preto by mi bolo jednoduchsie vytlacit z programu.


Hm akurat som si tlacivo vytlacila a po vyplneni som si vsimla ze tam mam vsetko vyplnene len mi tam chyba DIC a nazov danoveho uradu, myslite ze to mozem dopisat aj rukou aj ked ostatne je napisane na pc?Totizto neviem kde to mam napisat aby mi to tam vypisovalo automaticky ako ostatne udaje.
Dakujem.


V akom programe pracuješ? Určite sa nájde niekto, kto ti poradí, aby sa tam vypisovalo aj DIČ a sídlo DU.

:---:) ja myslím, že robí v POHODA programe....:)
cloe
13.01.08,15:48
Natalka, ja tiež robím v Pohode, tak ti s tým viem poradiť. Ak máš u firmy vypísané všetky údaje, tak sa ti to tam určite ukáže.
lenkak
13.01.08,16:13
Ahojte chcela by som sa opytat ze ci danove urady beru aj vyplnene tlacivo DPH co si vytlacim z pocitacoveho programu?Ci musi byt oroginal tlacivo a to vyplnene.Dakujem.

Záleží aj od DU, napr. v NZ, v NMnV mi vytlačené zo softu nezoberú, v KN bez problémov.
Natallka
13.01.08,16:39
Natalka, ja tiež robím v Pohode, tak ti s tým viem poradiť. Ak máš u firmy vypísané všetky údaje, tak sa ti to tam určite ukáže.

Cloe robim v pohode a neviem kde to tam mam vpisat no musim na to kuknut podrobnejsie, podcim by som to tam nasla?
A ak sa mi to nezadari tak myslite ze to tam mozem dopisat rukou?A neviete v BA na dan. urade IV beru take tlaciva vytlacene z uctovneho programu?
Dik este raz.
KvetkaK
13.01.08,16:41
Nerobím síce v pohode, ale niekde kde zadávaš údaje o firme by to malo byť.
Natallka
13.01.08,16:52
Hura tak som si to nasla, mam tam vsetky udaje okrem adresy DU a som si to tam dopisala tak sa mi to zobrazuje aj na tlacive.
Len nechapem ze ked mam vypisane v udajoch v programe aj ICO aj IC DPH tak preco mi na tlacive DPH vypisuje len to IC DPH a nie aj ICO?
Myslite ze to tam nemusi byt na tlacive DPH?Ale kolonka tam je.Preco mi to teda program do tlaciva DPH nedava?
Cloe tebe to tam program pise?
A neviete teda ci v BA DU IV berie take tlaciva?
Dakujem este raz.
KvetkaK
13.01.08,16:55
ICO??..Ved to predsa nejde na tlačivo DPH. Iba IČ DPH a DIČ.
Natallka
13.01.08,17:02
No som to tam zle asi napisala vypisuje mi to na tlacivo DPH iba Identifikacne cislo pre dan z pridanej hodnoty co zacina ako SK............
A pod tym by malo byt danove identifikacne cislo/rodne cislo a tam mi program nic nevypisuje,to mam chapat akoze to je vlastne to iste nie?Tak preto mi tam program nic nedava.Myslim si to spravne?
KvetkaK
13.01.08,17:04
Ale to by Ti tam mal program písať. Máš DIČ vypísané vo firemných iniciáloch?
Natallka
13.01.08,17:25
Vo firemnych inicialoch sa ma program pohoda pyta len na IC DPH a ICO nic viac ved to DIC je to iste ako IC DPH len bez SK nie?A to sa ma program nepyta.
CLOE a ty vies dat do toho programu aj DIC?A zobrazuje sa ti to na vykaze o DPH?A este jedna otazocka ked tam chcem dat telefon tak mi to tam nejde dat tak ako to ma byt do toho tlaciva, v programe ho mam normalne napisane a v tlacive nie ako to mam dat do programu nech sa mi to mobilne cislo aj na tlacive DPH zobrazi tak ako ma?
DAKUJEM.
Rozalka
13.01.08,20:25
No som to tam zle asi napisala vypisuje mi to na tlacivo DPH iba Identifikacne cislo pre dan z pridanej hodnoty co zacina ako SK............
A pod tym by malo byt danove identifikacne cislo/rodne cislo a tam mi program nic nevypisuje,to mam chapat akoze to je vlastne to iste nie?Tak preto mi tam program nic nedava.Myslim si to spravne?

Natallka, neboj sa, máš to dobre,
v poučení pre vyplnenie Priznania k dani z pridanej hodnoty sa píše:


K prvej strane tlačiva
9. V kolónke „Identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty“ s prefixom SK vypĺňa osoba registrovaná pre daň podľa § 4 až 7 zákona identifikačné číslo pre daň pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii. Platiteľ dane, ktorý je daňovým zástupcom pri dovoze tovaru podľa § 69a zákona, vypĺňa osobitné identifikačné číslo pre daň pridelené Daňovým úradom Bratislava I.

V kolónke „Daňové identifikačné číslo/Rodné číslo“ vypĺňa osoba, ktorá je registrovaná podľa zákona SNR č. 511/92 Zb. v znení neskorších predpisov a nie je registrovaná pre daň podľa § 4 až 7 zákona, daňové identifikačné číslo pridelené daňovým úradom na vydanom osvedčení o registrácii a pridelení DIČ. Občan vypĺňa rodné číslo, ak podáva daňové priznanie podľa bodu 5 (= o nadobudnutí nového dopravného prostriedku z iČŠ)
alebo 6 poučenia (= príležitostný predaj nového dopravného prostriedku do iČŠ)
Natallka
14.01.08,07:38
Rozalka dakujem.A este jedna vec aby som to mohla vytlacit to t.c mi tam nejde tak ako ma to tam byt jedno cislo mi neberie kedze tam davam mobil a pevnu linku nemam,uz som skusala vselijako to tam dat a nic ak niekto vie ako sa dava v pohode mobilne cislo tak aby mi vyslo do tlaciva DPH tak prosim napiste mi.
Alebo myslite ze t.c. by som tam dat nemusela?Ved ho maju aj inde na mojich predoslych tlacivach atd.....
Dakujem vopred.