sarkanymario
14.09.07,15:09
Mám pre Vás jednu otázku. Mám s r.o.-čku ktorá sa zaoberá so všeličím možným.

Vo svojej živnosti mám aj toto povolenie:

sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

Teraz som si zakúpil čisto nový počítač s originálnymi programamy aj na tvorbu webu v jazyku HTML a chcem vyrábať webové stránky pre mojich známych. Ale nie zadarmo.

Potrebujem vybavyť k tomu nejaké povolenie ešte ?

Prosím o radu !

Ďakujem!
Zoltán Kovács
14.09.07,13:38
Mal by si mať v živn.liste:
tvorba internetovej prezentácie (web stránok)
sarkanymario
14.09.07,15:03
A keď toto nemám, bez toho sa nedá ?
Zoltán Kovács
14.09.07,17:06
Bolo by to neoprávnené podnikanie
sarkanymario
15.09.07,05:19
A aké činnosti patria pod toto povolenie:

sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

??? Výroba webstránky nie je v tomto povolení ???
Zoltán Kovács
15.09.07,06:08
A aké činnosti patria pod toto povolenie:

sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

??? Výroba webstránky nie je v tomto povolení ???

Veru nie je. Sprostredkovanie je niečo iné ako výroba web stranky.
biaaa
17.09.07,07:41
Totoje dost zaujimave. Keby mam napr. reklamnne cinnsti neda sa www chapat ako nejaka reklama ktoru som robil pre klienta? Lebo ved je to urcita forma jeho prezentacie.
profesional
28.09.07,21:32
To co ti tu radili, ze to musis mat v zivnosti zapisane je volovina.
Ten kto ti to poradil nech si najprv precita zivnostensky zakon.
Ten jasne definuje ake formy podnikania musis mat zapisane v zivnostenskom liste.

Tvorba webstranok je tvorba diela a preto sa riadi autorskym zakonom. Pre ucely tvorby diela sa postupuje podla autorskeho zakona a v tejto veci zivnostensky zakon ako aj prislusne vykonavacie vyhlasy hovoria jasne.
A to ze takato cinnost sa do zivnostenskeho opravnenia nezapisuje.

Takze ak mas len zivnost, kludne to mozes robit a mal by si to robit pre klientov na zaklade zmluvy o dielo.

Ak by si mal s.t.o., vtedy si to musis dat zapisat do obchodneho registra ako predmet cinnosti, avsak staci ti na to obycajna ziadost, ktoru nemusis a dokonca nemozes dokladovat kopiou zivnostenskeho listu, kedze takato cinnost sa do zivnostenskeho listu nezapisuje.
Connemara
19.10.07,19:42
Ahoj!
Tiez by som potrebovala poradit. Som studentka ktora rada vytvara webove stranky. Mozem aj ja vytvorit stranku pre nejaku firmu? Mozem ako studentka uzavret s firmou zmluvu o brigadnickej cinnosti?
Dakujem :)
biaaa
21.10.07,18:11
Ano- urcite mozes,

a odporucam dat si mensi rozsah hodin a vacsiu sumu za hodinu. Zmluva je tusim obmedzena na 300 hodin rocne - a je asi jedno ci konecnu sumu za dielo rozratas na menej hodin s vyssou sadzbou/h ako keby si si napisala viac hodin s nejakou nizsou sumou.
emik
31.10.07,12:58
zdravim,

pokial sa nemylim, tak vytvorenie web stranky nemoze byt predmetom zmluvy o brigadnickej cinnosti. Tato cinnost spada pod autorsky zakon.
seeky
27.11.07,19:19
To co ti tu radili, ze to musis mat v zivnosti zapisane je volovina.
Ten kto ti to poradil nech si najprv precita zivnostensky zakon.
Ten jasne definuje ake formy podnikania musis mat zapisane v zivnostenskom liste.

Tvorba webstranok je tvorba diela a preto sa riadi autorskym zakonom. Pre ucely tvorby diela sa postupuje podla autorskeho zakona a v tejto veci zivnostensky zakon ako aj prislusne vykonavacie vyhlasy hovoria jasne.
A to ze takato cinnost sa do zivnostenskeho opravnenia nezapisuje.

Takze ak mas len zivnost, kludne to mozes robit a mal by si to robit pre klientov na zaklade zmluvy o dielo.

Ak by si mal s.t.o., vtedy si to musis dat zapisat do obchodneho registra ako predmet cinnosti, avsak staci ti na to obycajna ziadost, ktoru nemusis a dokonca nemozes dokladovat kopiou zivnostenskeho listu, kedze takato cinnost sa do zivnostenskeho listu nezapisuje.

vypis z orsr:
predmet cinnosti: zhotovovanie web stránok v rozsahu voľnej živnosti
...takze sa to asi da

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=39504&SID=2&P=1
seeky
27.11.07,19:27
Ano- urcite mozes,

a odporucam dat si mensi rozsah hodin a vacsiu sumu za hodinu. Zmluva je tusim obmedzena na 300 hodin rocne - a je asi jedno ci konecnu sumu za dielo rozratas na menej hodin s vyssou sadzbou/h ako keby si si napisala viac hodin s nejakou nizsou sumou.

dohoda o vykonani prace je obmedzena na 300 hod ale dohoda o brigadnickej praci studentov nie je.

...ak sa to teda da robit na dohodu, ale v autorskom zakone som nasla len programovanie, takze by to mohlo byt ok
j.s
28.11.07,11:05
Na tvorbu web stranok stacia v ZL - reklamne cinnosti.
Tuto odpoved som dostal na ziv.urade. Ale kolko ludi tolko chuti, resp. kolko uradov, tolko odpovedi
tozi
31.01.08,10:30
Mam tiež malú otázočku.Pokiaľ mám v ŽL zapísané Tvorba www stránok,môžem prevádzať aj ich aktualizácie, resp.môžem napísať na faktúru aktualizácia stránky? Ďakujem za odpoveď.
jess
31.01.08,10:46
Po novom, teda podľa odporúčaných druhov živností zo dňa 3.1.2008 zo stránky http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm

spadá tvorba www stránok do druhu živnosti "počítačové služby"

Odporúčané označenie:23.1 Počítačové služby -
Obsahové vymedzenie:

* hardvérové poradenstvo
-poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia
* softvérové poradenstvo a dodávka softvéru
-poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
-tvorba webových stránok a ich aktualizácia
*služby pri údržbe systémov (softvéru)
-poskytovanie pomoci s cieľom udržať softvér v optimálnom funkčnom stave, poskytovanie odborných služieb súvisiacich s počítačom – obnova systému po havárii.......
tozi
31.01.08,11:06
čiže musím mať zapísane v ŽL tvorba webových stránok a ich aktualizácia? alebo postačuje to čo mám Tvorba ww stránok a teda môžem aj vystavovať faktúry ohľadom ich aktualizácie? prepáčte ale musím to mať polopate,mám v tom trochu bordel :)
tozi
05.02.08,23:36
poprosím o odpoveď. ďakujem
33andrea
18.02.08,20:31
Mám pre Vás jednu otázku. Mám s r.o.-čku ktorá sa zaoberá so všeličím možným.

Vo svojej živnosti mám aj toto povolenie:

sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

Teraz som si zakúpil čisto nový počítač s originálnymi programamy aj na tvorbu webu v jazyku HTML a chcem vyrábať webové stránky pre mojich známych. Ale nie zadarmo.

Potrebujem vybavyť k tomu nejaké povolenie ešte ?

Prosím o radu !

Ďakujem!

Ahoj, ja suhlasim s poradakom SMITHom, ze na tvorbu web. stranok Ti nestaci - vseobecne -sprostredkovanie obchodu a sluzieb....potrebujes mat tvorba internetovej prezentacie. Sam vsak vidis, ze su tu protichodne odpovede na Tvoju otazku :confused:, tak na Tvojom mieste by som zasla na prislusny danovy urad...to aj koli buducej danovej kontrola...:eek:aby si tam nemal nejaky problem..tak radsej zbehni na danovy urad !!! v mieste bydliska, pretoze niekedy sa mozu rady jednotlivych DU lisit. Tak,tak:)
trisestri
28.02.08,20:41
aka je značka toho pc a kolko stal?nechcem tvorit web stranky,ale keby bol pc s takymy programamy cenovo pristupny,bol by to darček pre osobu ktora si robi vlastnu stranku,poprosim odpoved na email
Evanka
28.02.08,20:50
Mám pre Vás jednu otázku. Mám s r.o.-čku ktorá sa zaoberá so všeličím možným.

Vo svojej živnosti mám aj toto povolenie:

sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností

Teraz som si zakúpil čisto nový počítač s originálnymi programamy aj na tvorbu webu v jazyku HTML a chcem vyrábať webové stránky pre mojich známych. Ale nie zadarmo.

Potrebujem vybavyť k tomu nejaké povolenie ešte ?

Prosím o radu !

Ďakujem!
Web stránky môžeš vytvárať na základe Autorskej zmluvy. Nemusíš mať v ŽL. Príjmy z tvorby web stránok budeš daniť podľa §6 ods 2 pism a).