mandula
14.09.07,16:03
Prosím poraďákov, ktorí ovládajú AJ, aby mi preložili nasledovné odvolávky ohľadom DPH:
- transition of the VAT-tax liability according to UstG (VAT Tax Act) to the receiver of the service / invoice. We are discharged from VAT liability.
- tax-free transport according to VAT-Law to or from a non-Member State.
Ďakujem.
Orsz
14.09.07,14:43
Prosím poraďákov, ktorí ovládajú AJ, aby mi preložili nasledovné odvolávky ohľadom DPH:
- transition of the VAT-tax liability according to UstG (VAT Tax Act) to the receiver of the service / invoice. We are discharged from VAT liability.
- tax-free transport according to VAT-Law to or from a non-Member State.
Ďakujem.


transition of the VAT-tax liability according to UstG (VAT Tax Act) to the receiver of the service / invoice - zmena DPH - daňová pohľadávka(záväzok), ktorá prechádza na príjemcu služieb / faktúra
We are discharged from VAT liability.- tax-free transport according to VAT-Law to or from a non-Member State. Plenenie záväzku z DPH - doprava oslobodená od dane podľa zákona o DPH do a z členských štátov EU.

približne je to takto, ide teda o oslobodené plnenie z krajiny EU - a vy to musíte samozdaniť tu V SR.
Denda
14.09.07,14:46
Prosím poraďákov, ktorí ovládajú AJ, aby mi preložili nasledovné odvolávky ohľadom DPH:
- transition of the VAT-tax liability according to UstG (VAT Tax Act) to the receiver of the service / invoice. We are discharged from VAT liability.
- tax-free transport according to VAT-Law to or from a non-Member State.
Ďakujem.

Pozrite si tento link :http://www.porada.sk/t28758-najpouzivanejsie-odvolavky-pri-fakturach-z-eu.html
mandula
14.09.07,14:54
Denda, najprv som sa pozerala na Vami uvádzaný odkaz, z toho mi žial nebolo jasné, čo presne znamená odvolávka na mojom doklade.
Erika, ďakujem veľmi pekne.
Jana Acsová
14.09.07,14:59
Každý štát má povinné odvolávky ... odkazuje sa na národný zákon, v niektorých prípadoch na Šiestu smernicu, resp. Smernicu ES 112/2006, ktorá platí od 1. januára 2007.
Texty je dobré spájať aj s príslušnými ustanoveniami národných predpisov jednotlivých členských štátov.