cascade
15.09.07,00:01
Manželstvo sa mi nevydarilo , škoda len , že som v ňom zotrvala toľko rokov a nechala si ubližovať ... Skúšala som sa oslobodiť , ale napokon som vždy zas uverila , že bude lepšie , že sa manžel zmení a podobné hlúposti ... Poznáte to , kto ste to zažili ... Dnes som už našťastie prišla k rozumu , chcem sa rozviesť , zariadiť si život po svojom , no ( zatiaľ ešte ) manžel nechce súhlasiť s predajom rodinného domu , ktorý máme v spoločnom - bez podielovom vlastníctve . Ja sama nezvládam jeho údržbu a on na ňu neprispieva , keďže v ňom nebýva . Čo mám robiť ? Môžem ho nejako donútiť , aby súhlasil s predajom ? Nemal by hradiť režijne náklady , ako napr . údržba - vymaľovanie , opravy a pod . keďže je to nutné , aby sa mi nezrútil na hlavu ?
KEJKA
15.09.07,16:52
donútiť asi ťažko, ale ukladaj si všetky doklady o výdavkoch na dom.
Aby aspon pri konečnom účtovaní a vysporiadaní si mala dôkazy na započítanie tvojho prínosu.
a ked nevládzeš - skus prenajať a bývať inde.
cascade
15.09.07,21:50
Nemám sa kam presťahovať a aj keby som napr. šla do podnájmu , tak to by som predsa musela aj ja platiť a potom načo ?
KEJKA
16.09.07,08:01
ved hej, určite to máš ťažké. V týchto prípadoch však nezostáva iné, len sa dohodnúť. Donucovacie prostriedky neexistujú. A samozrejme urýchliť priebeh konečného riešenia.
Jolie
15.10.07,07:48
Môj príbeh je skutočný a stal sa. Kedže cítim s osobou, ktorej sa to stalo mám potrebu to zverejniť aj napriek tomu, že by si to určite neželala, ale neviem ako jej pomôcť a tým dúfam, že sa nájde niekto kto poradí. Moja kamarátka žije s priateľom v byte ktorý si kúpili spoločne a každému patrí polka bytu. Celkom sa im darilo a človek by im skoro závidel, ale kamarátka len radosť a spokojnosť predstierala, až raz ma poprosila o finančnú výpomoc nakoľko jej priateľ hral automaty a údajne prehral pár tisíc. Požičala som. Vrátili sa mi. nebrala som to vážne to sa môže stať každému. Kamarátka, ale začala chodiť ako telo bez duše a nakoniec sa zdôverila, že má nabrané pôžičky kvôli jeho dlhom za automaty a nemá to z čoho platiť. Jeho rodičom sa zdôverila a prosila ich o pomoc predsa to je ich syn, ale nepochodila. Zatiahla do toho svoju vlastnú sestru lebo jej chodili upomienky za, ktoré nemohla. Ale peniaze, ktoré jej sestra dala nepokryli dlhy, ktoré narobil jej priateľ, ktorý prišiel o prácu. Čo robiť? Ako z toho moju kamarátku dostať?! Tie dlhy, ktoré jej narobil a donútil ju k pôžičkám nemajú konca a jeho rodičia vraj nemajú z čoho, ale pritom si žijú... A on sa na celú vec pozerá asi tak, že nemala si tie pôžičky brať. Nemala, ale to, že ju donútil vyhrážaním na to zrejme zabudol! Poradí niekto ako jej pomôcť. Ja si myslím, že treba zájsť za jeho rodičmi a žiadať peniaze späť sú jeho rodičia tak keď neplatí on nech to urobia oni. Ale jasné, že nútiť ich nemôže... Čudujem sa, že sa nehambia tú holku v tom takto nechať a synáčika podporovať. Hrozné!!!
Chobot
15.10.07,08:49
Môj príbeh je skutočný a stal sa. Kedže cítim s osobou, ktorej sa to stalo mám potrebu to zverejniť aj napriek tomu, že by si to určite neželala, ale neviem ako jej pomôcť a tým dúfam, že sa nájde niekto kto poradí. Moja kamarátka žije s priateľom v byte ktorý si kúpili spoločne a každému patrí polka bytu. Celkom sa im darilo a človek by im skoro závidel, ale kamarátka len radosť a spokojnosť predstierala, až raz ma poprosila o finančnú výpomoc nakoľko jej priateľ hral automaty a údajne prehral pár tisíc. Požičala som. Vrátili sa mi. nebrala som to vážne to sa môže stať každému. Kamarátka, ale začala chodiť ako telo bez duše a nakoniec sa zdôverila, že má nabrané pôžičky kvôli jeho dlhom za automaty a nemá to z čoho platiť. Jeho rodičom sa zdôverila a prosila ich o pomoc predsa to je ich syn, ale nepochodila. Zatiahla do toho svoju vlastnú sestru lebo jej chodili upomienky za, ktoré nemohla. Ale peniaze, ktoré jej sestra dala nepokryli dlhy, ktoré narobil jej priateľ, ktorý prišiel o prácu. Čo robiť? Ako z toho moju kamarátku dostať?! Tie dlhy, ktoré jej narobil a donútil ju k pôžičkám nemajú konca a jeho rodičia vraj nemajú z čoho, ale pritom si žijú... A on sa na celú vec pozerá asi tak, že nemala si tie pôžičky brať. Nemala, ale to, že ju donútil vyhrážaním na to zrejme zabudol! Poradí niekto ako jej pomôcť. Ja si myslím, že treba zájsť za jeho rodičmi a žiadať peniaze späť sú jeho rodičia tak keď neplatí on nech to urobia oni. Ale jasné, že nútiť ich nemôže... Čudujem sa, že sa nehambia tú holku v tom takto nechať a synáčika podporovať. Hrozné!!!

Platí presne príslovie: "Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, ...:rolleyes:

Ale čo robila ona doteraz? Prečo to nezastavil skôr. Prečo musela brať tie pôžičky? Tým, že ticho trpela, len zhoršovala situáciu. A prečo si ich brala na svoje meno? (z príspevku vyplýva, že ešte nie sú manželia.)

Každá rada je drahá. Najskôr by som asi inicioval predaj bytu, aby jej nezaložil aj ten a nestratila úplne všetko. Ťažko dokáže, že tie pôžičky boli pre neho, keď sú písané na ňu. Od jeho rodičov asi ťažko niečo dostane, veď oni nie sú zodpovední za jeho činy. Prečo by oni mali vrátiť peniaze, ktoré prehraje ich syn počas spolužitia s ňou?

Doporučil by som spraviť hrubú čiaru pod týmto spolužitím a čo najskôr vysporiadať to, čo im zostalo.

Mali sme tiež v rodine takéhoto hráča. Manželka mu to prestala tolerovať, tak sa rozviedli a rozdelili spoločný majetok. Ale nebolo len kvôli tomu a tie dlhy neboli také veľké. Takže nech zachráni, čo sa dá.
milagros208
15.10.07,09:01
Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom. A ešte doplním. Takéto záležitosti sa majú riešiť čím skôr, pretože potom sa do toho viac zamotávaš a viac zadlžuješ a potom je čoraz horšie sa z toho vyhrabať. Splatiť pár korún alebo neskôr niekoľko tisíc, možno aj stotisíc je veľký rozdiel. A riskovať, že prídeš o všetko? Naozaj to nestojí za to a takýto vzťah tiež.
Jolie
15.10.07,10:23
Neviem prečo si to brala na seba hovorila, že bola nútená, že z neho mala strach a zároveň mu chcela pomôcť tažko povedať. Je to na nej musí to riešiť bez ohľadu na to či ho má rada, alebo nie.
Maňaska
15.10.07,10:54
Okamžite, OKAMŽITE urobiť povestnú hrubú čiaru!!!!
Ak si sama netrúfa, alebo nevládze nech poprosí niekoho, kto by jej pomohol v papiermi a podporil ju vo vytrvaní v rozhodnutí.
Ideálne je právnik, ale asi nemá naň peniaze.
Ten chlap sa nezmení!! (miesto "chlap" som chcela použiť iné - výstižnejšie slovo, ale asi by to vyznelo vulgárne)
Jolie, súcit nestačí, postav sa za ňu - asi nemá sily.
Ak má kamarátky, teraz je dôležité aby stáli pri nej!!!!!
Jolie
17.10.07,09:46
Postavím! Ďakujem aj za ňu.
ZEvina
17.10.07,10:19
Jolie, nechcem Ťa strašiť, ale mám známeho, ktorý prehral na automatoch 1,5 mil. korún, prišiel o prácu, aj o rodinu. Súd mu síce uložil dlh splatiť, ale nemá z čoho (predtým šikovný riaditeľ prosperujúcej firmy - teraz bezdomovec, ktorý je rád, ak mu niekto zaplatí pivo). Hry na automatoch sú u nás klasifikované už ako choroba, takže keby k niečomu prišlo, Tvoja kamarátka v tých dlhoch zostane sama, lebo jej priateľovi môže súd uznať hráčsku vášeň ako chorobu. On pôjde na liečenie a Tvoja priateľka môže celý život splácať jeho dlhy.
kalkulka
17.10.07,10:38
Super zákony. Ten, kto je poriadny ešte na to doplatí!!!
Maňaska
17.10.07,10:52
Super zákony. Ten, kto je poriadny ešte na to doplatí!!!
Neide ani tak o poriadnosť.Človek v dobrej vôli chce pomôcť, dúfa, že sa situácia zmení, že ten pre ktorého niečo robí (alebo sa preňho obetuje) si to uvedomí a zmení sa. Bohužiaľ, väčšinou to dopadne zle práve pre neho.

Príslovie v ktorom je múdrosť a pravda: "za dobrotu - na žobrotu".
katarina.j
17.10.07,14:12
Jolie, nechcem Ťa strašiť, ale mám známeho, ktorý prehral na automatoch 1,5 mil. korún, prišiel o prácu, aj o rodinu. Súd mu síce uložil dlh splatiť, ale nemá z čoho (predtým šikovný riaditeľ prosperujúcej firmy - teraz bezdomovec, ktorý je rád, ak mu niekto zaplatí pivo). Hry na automatoch sú u nás klasifikované už ako choroba, takže keby k niečomu prišlo, Tvoja kamarátka v tých dlhoch zostane sama, lebo jej priateľovi môže súd uznať hráčsku vášeň ako chorobu. On pôjde na liečenie a Tvoja priateľka môže celý život splácať jeho dlhy.
Neviem, ale aj štát je na vine trochu, všade vo vyspelej europe sú tzv. ""výherne"" automaty zakázané, totiž to sú tak výherné automaty, asi ako že slnko je zelené- ale štátu plynú z nich pekné dane, takže ich podporuje ale moj názor je - VÝHERNĚ AUTOMATY ZAKÁZAŤ- je to mor, pliaga dneška...
patricia3
17.10.07,15:03
Ahoj, ja som mala presne ten istý problém, len s tým,že som to nezvladala, a isla som s detmi do uplne cudzieho mesta do prenajmu a pretlkali sme sa...A az teraz, po troch rokoch, konečne (este stále manžel) súhlasí s predajom domu...Ale asi mam oproti tebe inú výhodu, ze sme zostali priatelia...Takze ak sa dá, skús byt priatelka, a prived ho na cestu, o ktorej si presvedčená, ze je správna...Bud predaj domu, alebo prispievanie...Viem, je to velmi ťažké, moj muz tie prvé týždne a mesiace bezprostredne po rozchode, kedy som si povedala DOST, bol nepríjemný a tvrdý...Držím ti palce.P.
elli
19.10.07,17:37
Platí presne príslovie: "Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, ...:rolleyes:

Ale čo robila ona doteraz? Prečo to nezastavil skôr. Prečo musela brať tie pôžičky? Tým, že ticho trpela, len zhoršovala situáciu. A prečo si ich brala na svoje meno? (z príspevku vyplýva, že ešte nie sú manželia.)

Každá rada je drahá. Najskôr by som asi inicioval predaj bytu, aby jej nezaložil aj ten a nestratila úplne všetko. Ťažko dokáže, že tie pôžičky boli pre neho, keď sú písané na ňu. Od jeho rodičov asi ťažko niečo dostane, veď oni nie sú zodpovední za jeho činy. Prečo by oni mali vrátiť peniaze, ktoré prehraje ich syn počas spolužitia s ňou?

Doporučil by som spraviť hrubú čiaru pod týmto spolužitím a čo najskôr vysporiadať to, čo im zostalo.

Mali sme tiež v rodine takéhoto hráča. Manželka mu to prestala tolerovať, tak sa rozviedli a rozdelili spoločný majetok. Ale nebolo len kvôli tomu a tie dlhy neboli také veľké. Takže nech zachráni, čo sa dá.

alebo slovami klasika - "polovica mudrosti spociva v tom byt mudry vcas" :-(
Maňaska
19.10.07,18:19
alebo slovami klasika - "polovica mudrosti spociva v tom byt mudry vcas" :-(
...keby sa toto dalo naučiť - študujem, študujem, študujem....
Danila
19.10.07,18:27
...keby sa toto dalo naučiť - študujem, študujem, študujem....Ani by si veľmi nemusela. To by totiž neboli závislí ľudia...:)
elli
20.10.07,07:32
...keby sa toto dalo naučiť - študujem, študujem, študujem....

ver, ze aj ja :)