tanaca
21.02.05,14:29
Ahojte, neviete my niekto poradiť ako to je keď zamestnanec ma zmluvu na dobu určitú a momentálne je na rizikovom tehotenstve čiže na PN a zamestnávateľ mu dá výpoveď ku dňu skončenia doby určitej. Ja si myslím že nemôže. Ale chcela by som vašu radu. ďakujem :o
tibor
21.02.05,13:45
akože mu dáva výpoveď? veď jej skončil kontrakt...§59 ods. 2
anny
21.02.05,16:35
Prečítaj Zákonník práce, kedy nemôže dať zamestnávateľ výpoveď. PN je jeden z dôvodov.
vladan
22.02.05,05:20
Ahojte, neviete my niekto poradiť ako to je keď zamestnanec ma zmluvu na dobu určitú a momentálne je na rizikovom tehotenstve čiže na PN a zamestnávateľ mu dá výpoveď ku dňu skončenia doby určitej.
tanaca, neviem, či sa tá "výpoveď" už udiala, alebo sa ide iba udiať. Možno si sa zle vyjadrila, že "zamestnávateľ mu dá výpoveď ku dňu skončenia doby určitej", podľa mňa by to malo byť, že "zamestnávateľ ukončí pracovný pomer so zamestnancom, ktorý mal dohodnutý pracovný pomer na dobu určitú". Ako správne tvrdí Tibor, je to v znení § 59 ods. 2 Zákonníka práce: pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby. Pri pracovnom pomere dohodnutom na dobu určitú neexistuje žiadny dôvod "zákazu výpovede", takýto pracovný pomer skončí dňom uvedeným v pracovnej zmluve.
Prue
22.02.05,21:28
Vladan, rozhodne máš pravdu. Veď prac. pomer na dobu určitú musí byť presne ohraničený a to v pracovnej zmluve.
Ide však o to či bola dodržaná zmluvná doba, lebo z tanacinho textu mi to nevyznieva až tak jednoznačne.
tibor
23.02.05,06:02
anny - a Ty si ho čítala?

Prue - veď práveže to tanaca jasne napísala, že chce s ňou skončiť pracovný pomer ku dnu skončenia doby určitej!

písal som o tom, že netreba žiadnu výpoveď dávať. Pomer pracovný končí automaticky.
Mimmi
23.02.05,06:29
" Zákonník práce § 59 ods.2) Pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú sa skončí uplynutím dohodnutej doby."
Na školení, ktorého som sa zúčastnila práve k takejto téme, právnička z praxe doporučovala len pre poriadok poslať oznámenie ( upozornenie, nie výpoveď !), že dňom .... skončí pracovný pomer na základe pracovnej zmluvy uzavretej ...... ( dátum). :)