sandra19
15.09.07,11:05
Poraďáci prosím poraďte mi. Chceli by sme na jar začať stavať RD, zatiaľ sa pracuje na projekte. Do zimy by sme ale chceli urobiť malé terénne úpravy, konkrétne výrub agátov, kosenie, odviesť z pozemku stavebný odpad, čo tam navláčili susedia a zrejme by sme aj zarovnali pozemok na budúcu +- nulu, cca o pol metra dole. Chcem sa opýtať , či treba ohlásiť mestskému uradu tieto práce? Predpokladám, že áno, keďže tam budú robené výkopové práce...- prosím, čo k tomu potrebujem - výkresovú dokumentáciu, technickú správu a pod.? A tiež ma zaujíma, či potrebujem ohlašku aj keď by sme riešili len tie agáty a odvoz odpadu /toho bude cca za tatrovku :( ? ďakujem predom za rady
wagner
15.09.07,18:39
Na výrub stromov je potrebný súhlas mesta a môže sa robiť v období vegetačného kľudu. Na MÚ Ti dajú tlačivo - žiadosť o výrub stromov. Mali by mať tlačivá aj na internete. Taktiež žiadosť o terénne úpravy -tlačivo by mali mať na internete. K tlačivám by malo byť napísané, aké doklady máš doniesť. Ku všetkému potrebuješ LV, za súhlas s výrobom stromov sa platí priamo v pokladni MÚ, bolo to 200.- Sk, ak sa medzi tým nezmenil zákon. Stavebný odpad - 2x do roka je povinné mesto od Teba odobrať po 1m3 stavebného odpadu bezplatne. Ak sa jedná o väčšie množstvo, tak si ho musíš dať zneškodniť na skládku odpadu na vlastné náklady. Informácie Ti dajú na mestskom úrade.
sandra19
16.09.07,07:34
ďakujem za info. a treba nahlasovať aj výrub agátov, ktoré sú skôr ako kríky, priemer cca 3cm? a potrebujem aj vyjadrenie susedov? viem, že mi to povedia všetko na mestskom úrade, ale dosť to súri a cchela by som byť rovno pripravená :) , so susedovcami nič moc vzťahy ... ďakujem
wagner
16.09.07,18:22
Susedia sa k výrubu stromov nevyjadrujú, ich do toho nič. Myslím si že kríky netreba nahlasovať, ale pre istotu si to treba na mestskom úrade preveriť.
sandra19
17.09.07,14:12
ďakujem za info. este by som sa opýtala jednu vec... Máme pozemok, kde chceme stavať dvojdom spolu so švagrinou, chcem sa opýtať, či môže byť problém pri hypotéke, keď zatiaľ je pozemok pol na pol. Chceme to na katastri zmeniť, aby aj v budúcnosti nenastal problém /napr. pri predaji a pod, a tiež aj pri tej hypotéke, kde by sme museli ručiť celým pozemkom, nie len našou časťou :( /. no a moja otázka, nebude to stále problém, ako treba riešiť dvojdom - bude stačiť len aby každý dom mal svoj múr? alebo musí byť medzi domami nejaká medzera? Prosím poraďte mi, ak ste sa s niečím podobným stretli, ďakujem
wegamizi
30.03.10,07:46
Poprosila by som informaciu. Mozem robit terenne upravy pozemku ( vyrovnanie a odvodnenie ) bez stavebneho povolenia? Nechcem stavat, ale predat pozemok, tak ho potrebujem upravit. Viem, ze existuje tlacivo na urade, ale nie som si ista, ci dostanem povolenie.
Palusko.sk
30.03.10,08:36
Povolenie na vyrub stromov je potrebny len ak ide o stromy od urcitej hrubky kmena (cca 20-40cm ale asi zalezi od obce a je to aj stanovene zakonom) pripadne za vecsie plochy, treba sa informovat na miestnom urade ako aj na vsetky tu spomenute otazky, je to individualne.
220870
30.03.10,12:10
Poprosila by som informaciu. Mozem robit terenne upravy pozemku ( vyrovnanie a odvodnenie ) bez stavebneho povolenia? Nechcem stavat, ale predat pozemok, tak ho potrebujem upravit. Viem, ze existuje tlacivo na urade, ale nie som si ista, ci dostanem povolenie.
Pokiaľ nič nebetónujete nepotrebujete na takéto úpravy povolenia.Max ohlasovaciu povinnosť ,na obecnom úrade.
wegamizi
30.03.10,13:59
Dakujem a mozem sa este opytat, ci si mozem v ramci tychto uprav navozit aj nejaku zeminu na zarovnavanie? ( cca 50 tatroviek? ):rolleyes:
220870
30.03.10,17:15
Áno, len svojim počínaním by ste nemali obmedziť užívateľské práva susedných pozemkov.
wegamizi
30.03.10,19:13
Dakujem
marek.kilahim
03.09.11,20:04
ako mozu terenne upravy na pozemku 5a a nasledne posadenie travy zatazit moj rozpocet?
220870
03.09.11,20:17
1 ks hrable cca 5€
1 ks lopata cca 5€
1 ks fúrik cca 30€
semeno trávy cca 10€
hlina na vyrovnanie cc 15€/m3 + dovoz.
hotový trávnik sa predáva za cca 2,5€/m2