Coosom
15.09.07,13:00
Ahojte,
predpokladam, že každí z Vás sa dostal do situácie, keď dostal rôzne odpovede od rôznych pracovníčiek úradu.

Osobne podnikám s informačnou technikou, programovanie, predaj a pod.
Do teraz som na to vyúžíval kanceláriu - kancelársky priestor.
Presťahoval som sa inde (Podnikateľské centrum) a s tým nastalo vybavovanie zmien údajov.

Zmluvu o nájme som mal ako kancelársky priestor, na živnostenskom úrade mi tvrdili, že pokiaľ mi do priestoru budu chodiť zákazníci, prípadne si tam budu preberať tovar, musím priestor ohlásiť ako prevádzku a tým aj zmeniť účel zmluvy.
Pracovníčka ešte pred ňou mi povedala, že mi stači kancelária.
Samozrejme, dal som na radu poslednej, vybavil som si zmenu zmluvy za účelom prevádzky, a ohlásil priestor ako prevádzku.
Vybavil som si inšpekčnú knihu, ktorú od októbra 2007 aj tak nebude treba. Priestor som si riadne označil a vypracoval reklamačný poriadok.

Neviem prečo, ale stále mam pocit, že je to zlé ako prevádzka.
Veď vlastne priestor mam zariadený ako kanceláriu, ale ohlásený ako prevádzku. V priestore nemam tovar, len priebežne podľa záujmu zákazníkov ho tam nosím a ďalej predávam.

Čo vy ostatní ?
Máte ohlásení priestor ako prevádzku len preto, že Vám tam sem tam chodia zákazníci a nosia napr. počítače na opravu ?

Čo som čítal na porade, tak teraz musim na priestor 18m2 ktorý mam označený ako prevádzku zavolať higienika ?

Neviem, poraďte, či mám zrušiť prevádzku, opäť zmeniť zmluvu, isť račšej k tej prvej pracovníčke na úrade a uhlasiť priestor ako kanceláriu , alebo nechať všetko tak ako je..

K otváracím hodinám sa mi pracovníčka nevedela vyjadriť, či ich potrebujem z úradu. Teraz nastávajú od 1.10 rôzne zmeny a živnostenský by mal zase patriť pod obvodný a pod.
Ja som si na prevádzke označil otváracie hodiny " po telefonickóm kontakte, podľa požiadaviek zákazníkov".
Veď 70% času som v teréne u zákazníkov a nemám žiadných zamestnancov.
Danila
15.09.07,11:34
Podľa mňa prevádzka a ešte prikladám:

www.porada.sk/t30254-p2-zriadenie-prevadzky.html (http://www.porada.sk/t30254-p2-zriadenie-prevadzky.html)