Zita5
15.09.07,13:01
rickman
15.09.07,12:15
Viac ako 64-tisíc nezaplatených faktúr?
Veď väčšina z nich o tom, že to majú zaplatiť, ani nebude vedieť!
Nedostali sa tam nahodou niektorí "automaticky"? :)
rickman
21.09.07,05:37
Zita? Prečo si už asi 2x zmenila svoj posledný príspevok? :)
Zita5
21.09.07,05:40
Zita? Prečo si už asi 2x zmenila svoj posledný príspevok? :)

Lebo som sa snažila tému posúvať , a nechcela som aby tam boli zbytočné príspevky ....teraz sme tému posunuli obaja :)Ten môj posun som zasa vymazala.
mysimis
21.09.07,05:44
:eek: Prezrela som si zoznam a zistila som, že aj "moji" klienti sú tam. Keď som im ukázala dlžné sumy, skoro ma ukrižovali. Jeden dlhuje až 18.000,- Sk za svoje firmy.:eek: :eek: :eek:
Zita5
21.09.07,05:47
Aj ja som veru našla v jednom prípade 2x 600,- Sk a v druhom prípade 1x 600 Sk ....;)
rickman
21.09.07,17:37
Jaj taaak, takže posúúúvame :)
Asi sa ich len niekto pri zapise do ORSR spytal, ci chcu byt aj v obchodnom vestniku alebo to niekde zaciarkli, a uz su v tom :).
Aljok
22.09.07,14:59
Jaj taaak, takže posúúúvame :)
Asi sa ich len niekto pri zapise do ORSR spytal, ci chcu byt aj v obchodnom vestniku alebo to niekde zaciarkli, a uz su v tom :).
Nikde nič nezačiarkli. Majú povinnosť zverejnenia zo zákona.;)
Pozri Zákon o účtovníctve:
§ 21
Zverejňovanie údajov

(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
rickman
23.09.07,08:04
A je to vyriesene :D.