dook
16.09.07,08:03
cafte ludia neviete prečo mi nechce napalovat dvdčka 16ky ked to predtym išlo bez hociakých problemov, thx co vas napadne tak piste budme rad.
tuxik senior
16.09.07,06:44
- zanesena optika
- zle dvd

vo vysledku napalovacka si povedala ze uz ju nebavia take rychlosti a zislo by sa spomalit :D

myslim ze bude stacit vlozit cistiace cd a bude to fungovat - pri vyssej rychlosti musi byt riadenie optiky presnejsie, takze je vacsia sanca vzniku chyby, tym padom staci mala necistota a uz to nemusi fungovat.
dook
16.09.07,07:23
good napd ale ide mi aj 48 cd napr a to je niewkolko krat rychlejsie aj ked to je cd a ne dvd no hmm ale skusim to ,, pls pirte dalej thx a mne to inac pise ze chybny disk ,, možno vam to pomže , už mi poradili že mam napr vypnut firewall ale nepomohlo tka pls piste thx
tuxik senior
16.09.07,08:07
:rolleyes: firewall?? to by ti neslo napalit nic keby boli zakazane systemove prostriedky.

pokial ti to robi len pri tej urcitej rychlosti je to zanesena optika.

pozor 48x cd je nieco ine ako 16x dvd.

dvd - 16 x 1350kBps = 21,09 MBps
2,16× menns rozostup medzi stopami oproti CD
2,08× mensia minimálna dlzka stopy oproti CD

cd - 48 x 150kBps = 7,2 MBps

trocha prachu -to je ako mat zaradenu 2 na skode 120 a 2 na porsche 911 gt a preletiet cez retarder :D
duves
16.09.07,10:42
good napd ale ide mi aj 48 cd napr a to je niewkolko krat rychlejsie aj ked to je cd a ne dvd no hmm ale skusim to ,, pls pirte dalej thx a mne to inac pise ze chybny disk ,, možno vam to pomže , už mi poradili že mam napr vypnut firewall ale nepomohlo tka pls piste thx
Napis, ze co si robil/a s kompom? Ci tam nebol upgrade napr. dosky, novy HDD atd. Mam tusenie na daco. Ten isty problem ako pises, som mal tiez. Ale napis na otazky.
katryb
17.09.07,20:03
Ahojte, mam preinstalovanu windows vistu na xp. Teraz sa mi neda instalovat windows media player, moja verzia totizto nie je legalna. Poradite mi?
Zoltán Kovács
17.09.07,20:05
Ahojte, mam preinstalovanu windows vistu na xp. Teraz sa mi neda instalovat windows media player, moja verzia totizto nie je legalna. Poradite mi?

Treba kúpiť legálnu verziu.;)
duves
18.09.07,04:10
Ahojte, mam preinstalovanu windows vistu na xp. Teraz sa mi neda instalovat windows media player, moja verzia totizto nie je legalna. Poradite mi?
Naco Vista?
robovi
18.09.07,04:36
Ahojte, mam preinstalovanu windows vistu na xp. Teraz sa mi neda instalovat windows media player, moja verzia totizto nie je legalna. Poradite mi?
No ked si to uz takto skvele poriesil, tak si nainstaluj iny prehravac, napr winamp, alebo BsPlayer
katryb
19.09.07,18:24
Ahojte, mam problem s kopirovanim napr. cd do pocitaca. Postup mi je uplne jasny, ale ked vyberiem cd z pocitaca, nic nie je skopirovane. Dakujem
Chobot
20.09.07,06:27
Ahojte, mam problem s kopirovanim napr. cd do pocitaca. Postup mi je uplne jasny, ale ked vyberiem cd z pocitaca, nic nie je skopirovane. Dakujem

A aké CD kopíruješ? Dátové? Hudobné?

Popíš, ako postupuješ. Niekde musíš robiť chybu. Nemáš náhodou plný disk?
katryb
20.09.07,18:45
Dik za odpoved, neviem, kde je problem s tym kopirovanim. Moze to byt windows?? Alebo mozno nejake zle nastavenie?? K.
katryb
20.09.07,18:51
Plny disk urcite nemam, postupujem cez Ctrl+c, potom sa presuniem do priecinka, kde to chcem ulozit a Ctrl+v. Alebo pravym tlacitkom - kopirovat. Zaujimave je, ze kopirovanie hudby z dvd je bezproblemove, a z cd to problem je. Nerozumiem tomu, kde je chyba. Dik...
Chobot
21.09.07,05:37
Plny disk urcite nemam, postupujem cez Ctrl+c, potom sa presuniem do priecinka, kde to chcem ulozit a Ctrl+v. Alebo pravym tlacitkom - kopirovat. Zaujimave je, ze kopirovanie hudby z dvd je bezproblemove, a z cd to problem je. Nerozumiem tomu, kde je chyba. Dik...

Nie je hudba ako hudba. Dôležité je, v akom formáte máš tú hudbu na príslušnom nosiči. Na DVD predpokladám, že je to vo formáte .mp3. NA CD to tiež môžeš uložiť ako dáta (napr. súbory s koncovkou mp3, wav, wma), ktoré sa dajú ľahko kopírovať. Ale môže to byť aj klasické audio CD, ktoré sa normálne prehráva v CD prehrávačoch. Takéto CD sa nedá kopíraovať takým spôsobom ako dátové súbory, ale treba ho "ripnúť", teda previesť ten musicCD formát do mp3 formátu.

Stále si nenapísala, čo kopíruješ. Postup je dobrý. Čo konkrétne ti neide z toho CD skopírovať? Napíš názvy súborov, alebo aspoň koncovky (to je najdôležitejšie).

Prípadne urob nalsledujúce: otvor si okno s tým CD, ktoré chceš kopírovať (tam kde máš zobrazené súbory). Stlač Ctrl+PrintScrn. Otvor si Word alebo iný textový editor a do neho vlož ten obrázok cez Ctrl+v. Tento wordovský súbor sem potom prilep ako prílohu, nech vidíme, čo sú to za súbory.
retriever007
24.09.07,23:45
1. Vista je nahouby kym neprejde nejaky cas, poradim len jedno - zalohovat si vsetky veci, potom urobit format diskov a krasne na zelenej luke nainstalovat XP. Neviem ako Ti to ide pravne v ramci zmluvy a vysporiadania a ako si to nakupil - teda zmluva o nakupe, ale stretol som sa uz s par zlymi Vistami aj Home ktore boli jednoducho vnutene, myslim ze mas pravo ak mas predinstalovanu Vistu, toto CD/DVD jednoducho vratit Mrkvosoftu a pozadovat iny produkt (XP 64 bit), uz iba z toho pravneho hladiska, ze si za neho zaplatil a nefunguje Ti!!! Mrkvo sa spolieha asi na to ze pred vianocami 007 vydá nejaky service pack, ale to je blbost, ak Vista vyslovene nejde, teda ak nemá 1 GB RAM... a medzi nami kamaratovi tiez predali notebook s 512 RAM a Vistou??? Nie je to obycajny podvod??? On na tom notebooku potrebuje robit a nie nieco riesit dalsieho pol roka!!!
POINTA - tento notebook mal od T-comu, ale servis ho odporucil na AGEM, ktory im to dodal, a akoze T-com s tym nic nema ani nic ti chlapci sa do toho velmi nerozumeju.... Pekna akcia...
Mne to pripada akokeby si si kupil auto KIA a poslali TA s reklamáciou do korei...
dook
25.09.07,04:26
ludia tak teda diki uz satu zmenila tema ale to neva , uz mi to ide len staci dat pomalejsiu rychlost pri napalovaní 16tok ale aj tak thx for all.
duves
25.09.07,08:00
Napis, ze co si robil/a s kompom? Ci tam nebol upgrade napr. dosky, novy HDD atd. Mam tusenie na daco. Ten isty problem ako pises, som mal tiez. Ale napis na otazky.

Dook, jasne, ze sme odbocili, ale mne si neodpovedal, tak ti neporadim. Az odpovies, tak poradim.
Soňula
28.09.07,06:11
aj ja som práve vyriešila problém s kopírovaním. Hodinu som hľadala chybu v PC, prečo mi nekopíruje obrázky dnes, ale včera áno. Po prečítaní tejto témy a rád od Chobota. som konečne príšla na to, že som si dnes zakúpila nesprávny zapisovateľny disk./ na DVD/. Na kopírovanie obrázkov treba CD-R. Už som múdrejšia. Dík
Chobot
28.09.07,10:39
aj ja som práve vyriešila problém s kopírovaním. Hodinu som hľadala chybu v PC, prečo mi nekopíruje obrázky dnes, ale včera áno. Po prečítaní tejto témy a rád od Chobota. som konečne príšla na to, že som si dnes zakúpila nesprávny zapisovateľny disk./ na DVD/. Na kopírovanie obrázkov treba CD-R. Už som múdrejšia. Dík

Obrázky idú zapisovať aj na DVD disk. Problém si mala asi v tom, že máš napaľovačku a chcela si to zapísať pomocou Windows Explorera. Ten dokáža pracovať len s CD diskami (CD-R, CD-RW). NA zapisovanie na DVD disky (DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM) treba použiť iný napaľovací softvér (napr. NERO, Alcohol120%,...).
robovi
28.09.07,12:18
a mozno ma napalovacku na cd. v tom pripade urcite ziadne data na dvd nevypali :---
alextv
28.09.07,14:27
neodišla ti optika na napaľovačkE?, ja som mal podobný problém, cd mi ešte číta dvd už nie - odišla optika DVD
duves
28.09.07,19:16
zapisovanie na DVD disky (DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM) treba použiť iný napaľovací softvér (napr. NERO, Alcohol120%,...).
Na prepisovatelne media, t.j. CD-RW, DVD-RW, DVD+RW a DVD-RAM sa da zapisovat aj cez prieskumnika. Treba mat nainstalovane ovladace pre paketovy zapis, napr. INCD od Ahead, na DVD-RAM aj InCD a DVD-RAM ovladace. Media musia byt naformatovane pre vybrany paketovy zapis.
KateBR
30.09.07,16:33
Spadol mi systém nechce ma pustiť do WIndowsu čo mám robiť?? pomôžte PLEASE
robovi
30.09.07,16:49
ani v nudzovom rezime?
duves
30.09.07,18:35
Spadol mi systém nechce ma pustiť do WIndowsu čo mám robiť?? pomôžte PLEASE
Co mas za OS? Windows XP?