jamartrade
16.09.07,08:32
Chcela by som sa spýtať čo je pre mňa výhodnejšie. chcela by som prenajímať byt a nebytový priestor - garáž. Bolo by výhodnejšie začať podnikať ako živnostník alebo ako súkromná osoba iba zaregistrovať sa?
Ďakujem za odpovede.
betka
16.09.07,07:03
Ako FO, podľa 6/3. Bez živnosti a ako holý prenájom.
Ak nemáš živnosť, je potrená registrácia na DU, že začínaš prenajímať.
A ak už máš živnosť na nejaké iné činnosti, nie prenájom, je potrebné ohlásiť DU, že prenajímaš...
joevi
16.09.07,18:56
dobry den

mohli by ste mi poradit prosim????
som slovak pracujuci a zijuci v irsku vysse 3 rokov,mam na slovensku 2 byty ktore som dal do prenajmu.............a pocul som ze teraz vysiel daky novy zakon o dani z prenajimania bytov alebo nehnutelnosti.........
jedna znama mi hovorila,ze ak byty boli kupene na prenajom,alebo su zatazene hypotekarnym uverom,tak su oslobodene od dane????
nemam prehlad od kedy ten zakon plati a ani vysku dane....co vsetko si mozem odpocitat z nakladov atd....
konkretne som v severnom irsku-cize v uk.danove priznanie podavam kazdy rok,ale dane neplatim,lebo SK ma dohodu s UK o zamedzeni dvojiteho zdanenia,ale keby som na slovensku zarobil colen 1 korunu tak musim platit dan z prijmu a aj z toho co by som zarobil v UK.......???:confused:
nepoznate nahodou znenie toho zakona,alebo co by som mal spravit v mojej situacii???

prosim poradte