*monika*
16.09.07,13:56
Dobry den, uz som to pisala na jedno forum, ale potrebujem radu aj od nejakych odbornikov.
V pripade ak mame potvrdenie od bytoveho podniku a elektrarni, ze suhlasia s urobenim novych rozvodov v byte, kvoli tomu, ze potrebujeme napatie 380, aby sa tam mohla napojit sklokeramicka doska, je potrebne mat suhlas susedov alebo ich informovat?
Za cely cas (od januara!!!) sme vrtali asi 3x, z toho 2x k nam prisiel cholericky neprijemny sused s tym, ze VKUSE trieskame. (Vcera prisiel asi o stvrtej poobede - manzel zatial stihol zasekat kabel asi na 15 cm.) A ze sme si nesplnili ZAKLADNU povinnost, dat dolu na branu oznam. Viete mi povedat ci podla zakona tam ten oznam je potrebny?

Nechceli sme ho tam davat lebo by sa stalo to co minule, ze stavebny odpad vedla smetiakov sa zniesol na nasu hlavu, napriek tomu, ze sme ho tam nedali my. My sme oznamili a niekto rekonstruoval tiez a samozrejme vsetci vedeli, ze prerabame my a bolo zle.

Dakujem.
sarkanymario
16.09.07,12:08
Ahoj! Aj ja som mal taký istí problém ako ty, ale nám búchali stenami susedia... :) Podľa mňa, aj keď niekedy mám zlú náladu a začnem kričať aby som sa ukludnil, neoznamujem svojim susedom, že budem mať zlú náladu. Ak sa rozhodneš zrekonštruovať byt, a robíš s tím hluk, opítaj sa na Bytovom podniku, že v takomto prípade máš alebo nemáš oznámiť susedom o tvojom pláne. Tvojmu susedovi by som odporučil, aby navštívil psychiatra alebo nech si napíše na A4 papiera svoje problémy a nech ti to dá do poštovej schránky a po 15 dňoch sa mu ozveš listom. :) Dovtedy budeš aj ty po prestavbe . Ahoj! A veľa šťastia s prestavbou !
veronikasad
16.09.07,12:35
Neviem citovať zákon, ale nás domový dôverník na schôdzi upozornil, že táto povinnosť voči ostatným obyvateľom bloku pri rekonštrukcii bytu je - na viditelné miesto /nástenku/ treba oznámiť odkedy -dokedy bude prebiehať, príp. aj priložiť súhlas byt.podniku.

----------
Veronika
007gituska
16.09.07,16:29
pri bývaní v bytovom dome je každý bývajúci /alebo aspoň by mal/ zachovávať "dobré mravy" - upravuje to aj OZ. súčasťou týchto mravov je aj dodržiavanie nočného kľudu, t.j. v zime od 21.00 a v lete od 22.00 do 06.00 hod. zachovávať v byte kľud. korektný nájomca, ktorý vie, že v dome bývajú aj malé deti nemá problém s tým, že začne hlučnejšie práce vykonávať po ôsmej hodine rannej, v čase poobedňajšieho spánku cca medzi 13.00 - 15.00 hod. nevŕta a hlučné práce ukončí okolo 20.00 hod. proti takémuto postupu nemôže mať nik výhrady.
povinnosť písomne oznámiť všetkým susedom, že v byte vykonávam úpravy, neupravuje žiaden zákon. túto povinnosť ste si však mohli dohodnúť - pozri interné smernice správcu bytového domu. ak ste si túto povinnosť dohodli, potom je tvojou povinnosťou oznámiť susedom, že v byte budeš vykonávať hlučnejšie práce.
gabikao
18.09.07,14:32
Toto sme dali na schranky my:
Milí susedia,
nakoľko budeme v mesiacoch september – október prerábať byt, prosíme Vás o trpezlivosť. Budeme sa snažiť rušiť čo najmenej. Ďakujeme za pochopenie.
rodina XY
Dudo
20.09.07,08:00
K tomu odpadu asi toľko - že keď odvezieš odpad do zberných surovín, mala by si si pýtať potvrdenie o prevzatí odpadu. Minulý mesiac som vybavoval potvrdenie na rekonštrukciu okien (mestský magistrát Košice) a v povolení, ktoré som dostal sa písalo, že po rekonštrukcii sa mám preukázať týmto potvrdením. (U nás v KE má občan nárok ročne vyniesť bezplatne 1tonu odpadu na zberný dvor...).

Ak teda budeš mať potvrdenie, môžu si susedia hovoriť čo chcú o odpade pri smetiaku ;)