JR s.r.o
16.09.07,16:42
Krasny den Vam prajem. Dva dni som tu na porade hladal vsetko mozne o odvodoch do ZP. Som studentom SS a (o par dni) zaroven konatelom a spolocnikom v s.r.o. (jedinym). Chcem sa s Vami poradit ci som vsetkemu spravne pochopil, o tom co som sa tu docital. Ako student a zaroven SZCO budem platit preddavok do ZP vo vyske 1064,-SK. Ak moj prijem bude vo vyske mensej ako je polovicny uhrn minimalnych miezd za dane obdobie. Bude za mna ZP platit stat, teda budem mat od tej doby preddavky 0,-SK a preplatok mi vratia. Prosim opravte ma ak sa mylim. Dakujem :)
KEJKA
16.09.07,15:13
ak si iba konatelom a spoločníkom, nie si SZČO......
JR s.r.o
16.09.07,15:26
ak si iba konatelom a spoločníkom, nie si SZČO......

cize toto je potom neaktualne??? http://mihal.blog.sme.sk/c/824/Konatelia-sro-mate-problemdiel-II.html
staci precitat prvy odstavec

lebo ja som teraz z toho uplne mimo :confused: ake to je teda s platenim odvodov do ZP v mojom pripade?
KEJKA
16.09.07,15:36
cize toto je potom neaktualne??? http://mihal.blog.sme.sk/c/824/Konatelia-sro-mate-problemdiel-II.html
staci precitat prvy odstavec

lebo ja som teraz z toho uplne mimo :confused: ake to je teda s platenim odvodov do ZP v mojom pripade?

:D :D bez urážky
Nový zákon č.580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení v znení zákona č.718/2004 Z.z. bol zrušený ešte k 31.8.2005
takže nie, neplatí. Ak si študent, tak sa nemusíš nikde hlásiť.
JR s.r.o
16.09.07,15:46
:D :D bez urážky
Nový zákon č.580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení v znení zákona č.718/2004 Z.z. bol zrušený ešte k 31.8.2005
takže nie, neplatí. Ak si študent, tak sa nemusíš nikde hlásiť.

Kludne sa smej :D ja si priznavam ze viem o tomto zatial velke nic a preto som aj tu, ale vazne aktualnost je niekedy problem, ako som si vsimol... OK Ako je to potom s odvodmi ? Ak budem poberat nulove zisky z cinnosti konatela a nebudem mat ani podiel na zisku ako spolocnik, mam platit nejake odvody?
KEJKA
16.09.07,15:51
nesmejem sa... len som sa pousmiala.... nejako sa zo mna stáva mamička začínajúcich šikovných podnikateľov, nabíjajú ma energiou a vytešujem sa, ked sa im darí.
Ako konateľ môžeš a nemusíš poberať príjmy - zamestnáš sa podla vlastného rozhodnutia. To nie sú zisky.
Výsledkom tvojho snaženia je zisk sro ako takej, zhruba výnosy mínus náklady, z toho odvedie daň sro. A zisk po zdanení si na jar 2008 pridelíš bez dalsieho zdanovania a platenia odvodov.
Až dostuduješ, tak sa zamestnáš.....
JR s.r.o
16.09.07,15:58
ahaaaa tak teraz je mi to uz vsetko jasne :) . Velmi pekne dakujem uz som to dufam vsetko pochopil. Prajem pekny zvysok dna ;)
dopravca
14.11.07,14:14
Dobrý deň, prosím Vás, kto platí odvody do ZP za študenta/SR/, ktorý študuje v ČR?