reozo
16.09.07,23:26
Cafte, potreboval by som zodpovedat na par otazok ohladom vyvozu alkoholu mimo EU. V podstate by som chcel sprostredkovat obchod pre vyrobcu. Urcite to nie je jednoduche:) . Ake kriteria musim splnat ( danovy sklad a pod.) Producent ma zriadeny danovy sklad. Neviem ci je lepsie tovar odkupit a fakturovat tretej strane, alebo len sprostredkovat a poslat fakturu.
Vopred dakujem.
reozo
18.09.07,06:30
Vyzera to tak, ze Excise Duty je na dovolenke:)
Excise Duty
24.09.07,15:21
Cafte, potreboval by som zodpovedat na par otazok ohladom vyvozu alkoholu mimo EU. V podstate by som chcel sprostredkovat obchod pre vyrobcu. Urcite to nie je jednoduche:) . Ake kriteria musim splnat ( danovy sklad a pod.) Producent ma zriadeny danovy sklad. Neviem ci je lepsie tovar odkupit a fakturovat tretej strane, alebo len sprostredkovat a poslat fakturu.
Vopred dakujem.

V tomto prípade lepšie sprostredkovať a poslať faktúru, pričom nie je potrebná nijaká registrácia.
reozo
29.11.07,21:41
Je nejaky sposob ako predadat SBL konecnemu zakaznikovy v Cechach ( na dobierku) ? Lebo ak som dobre cital zakon tak ani nie.:mad:
Excise Duty
30.11.07,04:59
Je nejaky sposob ako predadat SBL konecnemu zakaznikovy v Cechach ( na dobierku) ? Lebo ak som dobre cital zakon tak ani nie.:mad:

Z hľadiska legislatívy spotrebných daní ide o zásielkový obchod. Pre zásielkový obchod platí vždy a predovšetkým zákon toho členského štátu, do ktorého bude tovar podliehajúci spotrebnej dani zaslaný. Tovar podlieha spotrebnej dani v tomto inom členskom štáte, pretože ide o komerčné dodanie tovaru. Treba si pozrieť český zákon:
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/spotrebnidan/
Najmä ustanovenie § 33.
reozo
30.11.07,21:37
Dakujem ti za odpoved ( aj za predchadzajuce ), skoda ze neexistuje ziadna finta:) ( v medziach zakona ) na toto.