nikusinka20
17.09.07,08:29
Ahojte ludia!
Nemate nahodou skusenosti s lupinami a nasledne s padanim vlasov? Moze to suvisiet? Kupila som si sampon klorane na lupiny a po umyty mi vypadali cele chumace. Aj predtym mi dost padali ale toto bolo strasne. Moze to suvisiet?
Mária27
17.09.07,08:12
Odporúčam navštíviť kožnú lekárku. Vie predpísať vhodné kvapky, mastičky ..
Šampón MEDIKET - ICTAMO v popise aj vysvetľuje príčinu a príznaky lupín, mazových fľakov, svrbenia a pod. Mala som veľké problémy a odvtedy ho používam pravidelne.
BXLmiami
17.09.07,08:58
Samozrejme,že to suvisí,beží na pokožke hlavy chronický zápal a ten postihuje aj štruktury v koži,t.j.vlasové folikuly.Je nutné liečba vhodnými liekmi/vodičky,mlieka/,špeciálne šampony a treba testy,či to nejaká látka nevyvoláva zvonka.
margot157
21.05.12,05:55
Dobrý deň,
v nedávnej dobe som podstúpila liečbu chrbtice kortikoidmi, ( cca pred 3
mesiacmi), ale už asi dva mesiace mám veľký problém s lupinami a súčasne aj s padaním vlasov, u mňa to padanie bolo v jarných a jesenných mesiacoch viacmenej normálne, ale v takomto rozsahu nikdy, to je niečo strašné, celé chumáče, hlavne pri umývaní, akokeby ani nedržali na hlave, mám dojem, že keby potiahnem, tak mi vypdne úplne každý vlas divím sa že ešte stále mám tých vlasov na hlave dosť a tie lupiny, to je tiež hotová katastrofa, potrasiem hlavou ako keby snežilo :-), to vidím u seba prvý krát v živote, skúšam všetko možné, nič zatiaľ nepomohlo a hlavne farbenie vlasov to ešte zhoršuje, čo som doteraz prečítala, ani kožný lekár veľmi nepomôže, môže to byť narušená hormonálna rovnováha? Zisťuje to kožný? Viete mi prosím poradiť? Môj príspevok vyznieva dosť pesimisticky, ale kto by bol optimista s hlavou plnou lupin, však? Vopred ďakujem, Margot.
Estetic
05.06.12,08:46
Kožný lekár robí vyšetrenia v prípade padania vlasov a je vhodné isť na kožné.Nie je dobré experimentovať,pokiaľ nevieme,čo nám chce organizmus padaním vlasov povedať.