Katarina5555
17.09.07,07:54
Dobré ránko,

potrebujem poradiť ohľadne zaradenia plynofikácie.

Robili sme plynofikáciu, celkové náklady napr. Sk 900 000,--zatiaľ to mám účtované na 042. Dokončené to bolo k 31.8.

Ibaže časť z tejto sumy nám SPP preplatí, zatiaľ neviem koľko a ani kedy.

A teraz neviem či to mám zaradiť v celkovej hodnote Sk 900 000,--??? Alebo počkať dokiaľ nám SPP niečo preplatí a len rozdiel zaradiť do používania???? V prípade, že budem musieť počkať na to čo nám SPP preplatí, čo v prípade, že mi to preplatí až na budúci rok, budem to mať stále ako nezaradené????
A do akej klasifikácie to zaradiť????

Ďakujem
kalkulka
20.09.07,07:23
Plynofikácia by mala byť súčasťou budovy. Predpokladám, že ste ju robili v budove. Čiže ako TZ. A čo vám chce SPP preplatiť?
betka
21.09.07,12:17
Možno k tomuto ešte dodám.
Ten kto výstavbu financoval, investor, odovzdá bezplatne pynofikáciu organizácii. ZC, resp. OC na strane odovzdávajúceho je daňovým výdavkom v plnej výške, v tom ZO, kedy dôjde k bezplatnému odovzdaniu.
Avšak závisí od zmluvných podmienok, koľko Vám SPP preplatí, ak preplatí 50%, zvyšných 50% bude vašim daňovým výdavkom. Pričom SPP bude plynofikáciu odpisovať len z ceny, kt. skutočne vynaložil na obstaranie plynofikácie.

Ak by ste robili iba preložku, náklady v súvislosti s obstaraním, budú súčasťou OC pri budovaní investície, a zahrniete ju do daňových výdvkov prostredníctvom odpiov.