Jana 55
17.09.07,08:19
Môže si dať živnostník do nákladov novú kuchyňu ktorú kúpil 9.000 Sk? Ak áno ako je správne zaučtovať v JU.? Ďakujem
AHA
17.09.07,06:22
Nepíšete v čom dotyčný podniká, či má zamestnancov a to je dosť dôležité.
karpis
17.09.07,06:22
Podľa toho či túto kuchyňu bude využívať pri podnikaní a bude to vedieť zdôvodniť pri kontrole DU. Ak túto kuchyňu kúpil preto, lebo tá čo má doma mu už doslúžila tak bohužiaľ do nákladov nie
Johanka
17.09.07,06:27
Môže si dať živnostník do nákladov novú kuchyňu ktorú kúpil 9.000 Sk? Ak áno ako je správne zaučtovať v JU.? Ďakujem
§ 2 Zákona o dani z príjmov
i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, ak tento zákon neustanovuje inak,
.....
Jana 55
17.09.07,06:49
Nepíšete v čom dotyčný podniká, či má zamestnancov a to je dosť dôležité.

Zamestnacov má aj zopár na DoVP, kuchyňu potrebuje keď niekedy treba zohriať niečo, alebo uvariť.
Danila
17.09.07,06:56
Zamestnacov má aj zopár na DoVP, kuchyňu potrebuje keď niekedy treba zohriať niečo, alebo uvariť.Je to absolútne štandardná súčasť pracoviska. A nepochybne obhájiteľná. Vo faktúre to nazvali kuchyňa. Nábytok, ako každý druhý. Aj chladničku, aj varič, aj umývadlo treba niekde umiestniť. A celkom určite to nemusí byť v rokovacej miestnosti šéfa.
Jana 55
17.09.07,07:04
Ďakujem
Tomáško
17.09.07,09:08
A čo krovinorez? Potrebujeme ho na úpravu okolia firmy,kedže veľká časť pozemku je zarastená trávou? Môže ísť do nákladov?
Zoltán Kovács
17.09.07,09:10
A čo krovinorez? Potrebujeme ho na úpravu okolia firmy,kedže veľká časť pozemku je zarastená trávou? Môže ísť do nákladov?

Áno, môže. Ja mám napr. zahrnutý do majetku zavlahový systém, ktorý polieva parčík na dvore firmy.
berry
17.09.07,09:23
A čo štvorkolka? Dalo by sa to obhájiť, napríklad , že cez zimu s ňou odhrňam sneh? Samozrejme ak má zakúpený ten odhňač alebo ako sa tomu povie.
Zoltán Kovács
17.09.07,09:35
A čo štvorkolka? Dalo by sa to obhájiť, napríklad , že cez zimu s ňou odhrňam sneh? Samozrejme ak má zakúpený ten odhňač alebo ako sa tomu povie.

Ak máš pluh na odhrňovanie snehu, tak by sa to dalo.
Johanka
17.09.07,10:13
A čo štvorkolka? Dalo by sa to obhájiť, napríklad , že cez zimu s ňou odhrňam sneh? Samozrejme ak má zakúpený ten odhňač alebo ako sa tomu povie.
http://www.porada.sk/t60426-stvorkolka.html
evka-janekova
28.01.09,12:05
Ja by som sa spytala k tomu krovinorezu:
Zivnostnik ma predmet podnikania uprava zelene. Môze si dat do nákladov aj spotrebu benzínu toho krovinorezu? Informáciu o spotrebe sme nenašli. Da sa niekde najst nejaká všeobecná informácia o spotrebe?
Diky
Tweety
28.01.09,12:06
Ja by som sa spytala k tomu krovinorezu:
Zivnostnik ma predmet podnikania uprava zelene. Môze si dat do nákladov aj spotrebu benzínu toho krovinorezu? Informáciu o spotrebe sme nenašli. Da sa niekde najst nejaká všeobecná informácia o spotrebe?
Diky
Áno, môže, benzín používa v súvislosti s podnikaním.
evka-janekova
28.01.09,16:58
no ja viem, ide mi o odpisovanie benzinu do krovinorezu
Dav
28.01.09,17:21
no ja viem, ide mi o odpisovanie benzinu do krovinorezu
Nemá krovinorez udané v návode, koľko napr. hodín sa dá urobiť s naplnenou nádržou?
Ak taký údaj nie je, doporučujem internú smernicu , v ktorej bude stanovená norma spotreby.
Preukázaná spotreba benzínu je výdavok, ovplyvňujúci základ dane.