mambi
17.09.07,09:07
Ahoj poraďáci.

naskytol sa mi takýto problém - asi som to dobre nedomyslela. Zapojila som sa do jednej súťaže na 3 mená, resp. adresy. Na mňa, sestru a švagrinú. Vyžrebovali práve spomínanú švagrinú no a ona si teraz nárokuje na cenu. Čo robiť? Je to spravodlivé? Ona tvrdí, že keď vyžrebovali jej meno automaticky to vyhrala ona. Dokonca je na to aj hrdá. Tak neviem. Asi som schybyla v tom, že som jej mala povedať dopredu. Bohužial som sa prerátala. Čo vy na to. Ako to od nej "vydrankať".:(
Danila
17.09.07,07:14
Ahoj poraďáci.

naskytol sa mi takýto problém - asi som to dobre nedomyslela. Zapojila som sa do jednej súťaže na 3 mená, resp. adresy. Na mňa, sestru a švagrinú. Vyžrebovali práve spomínanú švagrinú no a ona si teraz nárokuje na cenu. Čo robiť? Je to spravodlivé? Ona tvrdí, že keď vyžrebovali jej meno automaticky to vyhrala ona. Dokonca je na to aj hrdá. Tak neviem. Asi som schybyla v tom, že som jej mala povedať dopredu. Bohužial som sa prerátala. Čo vy na to. Ako to od nej "vydrankať".:(Tá švagrinina výhra by bola pre mňa zlatou cenou. Konečne poznáš, kto je vlastne švagriná. To nie je zase až tak na zahodenie.
Zita5
17.09.07,07:18
Ahoj poraďáci.

naskytol sa mi takýto problém - asi som to dobre nedomyslela. Zapojila som sa do jednej súťaže na 3 mená, resp. adresy. Na mňa, sestru a švagrinú. Vyžrebovali práve spomínanú švagrinú no a ona si teraz nárokuje na cenu. Čo robiť? Je to spravodlivé? Ona tvrdí, že keď vyžrebovali jej meno automaticky to vyhrala ona. Dokonca je na to aj hrdá. Tak neviem. Asi som schybyla v tom, že som jej mala povedať dopredu. Bohužial som sa prerátala. Čo vy na to. Ako to od nej "vydrankať".:(


Povedz prečo si to robila tak , ako si to robila . Keby k niečomu prišlo , právne je výhra švagrinej .To máš ponaučenie do budúcna .;) :)
Paula
17.09.07,07:18
Ahoj poraďáci.

naskytol sa mi takýto problém - asi som to dobre nedomyslela. Zapojila som sa do jednej súťaže na 3 mená, resp. adresy. Na mňa, sestru a švagrinú. Vyžrebovali práve spomínanú švagrinú no a ona si teraz nárokuje na cenu. Čo robiť? Je to spravodlivé? Ona tvrdí, že keď vyžrebovali jej meno automaticky to vyhrala ona. Dokonca je na to aj hrdá. Tak neviem. Asi som schybyla v tom, že som jej mala povedať dopredu. Bohužial som sa prerátala. Čo vy na to. Ako to od nej "vydrankať".:(


Takéto ťahy so zneužívaním mena iných som kedysi zažila a poriadne som sa nasrdila......"vyhrala" som, dodatočne som bola upozornená, že mi výhra nepatrí, mám ju doručiť zneužívateľovi môjho mena... o takú výhru som ani nebojovala a po pravde, celá situácia ma k smrti rozčúlila.
Chobot
17.09.07,07:37
Ahoj poraďáci.

naskytol sa mi takýto problém - asi som to dobre nedomyslela. Zapojila som sa do jednej súťaže na 3 mená, resp. adresy. Na mňa, sestru a švagrinú. Vyžrebovali práve spomínanú švagrinú no a ona si teraz nárokuje na cenu. Čo robiť? Je to spravodlivé? Ona tvrdí, že keď vyžrebovali jej meno automaticky to vyhrala ona. Dokonca je na to aj hrdá. Tak neviem. Asi som schybyla v tom, že som jej mala povedať dopredu. Bohužial som sa prerátala. Čo vy na to. Ako to od nej "vydrankať".:(

A len tak pre zaujímavosť: Čo vyhrala? :rolleyes:
Leila2006
17.09.07,11:53
A len tak pre zaujímavosť: Čo vyhrala? :rolleyes:

Aj mňa by to zaujímalo.
Ja by som to riešila tak, že keď už som tú švagrinú tak "zneužila", asi by som sa s ňou nejako vysporiadala, dala jej nejaké prachy, povedzme 10%? Aj keby nešlo o peňažnú výhru, predsa len, vyhrala som to aj vďaka nej. Dohodnúť sa, aby bol aj vlk sýty, aj ovca celá.
lorelei
01.10.07,20:33
Tak uz s tym prestanem aj ja.....Nenapadlo by ma, ze sa niekto z rodiny ku mne tak zachova, ale vidis, deje sa to...bohuzial.
Ale keby si na mna niekto nieco napisal, nemala by som to srdce mu tu vyhru nedat, aj keby to bola mozno aj pre mna zaujimava vyhra. Ved ako mozem k niecomu prist, ked nic nepodam , alebo nehram. Ako v Lote, ako mozem snivat o vyhre, ked v zivote nepodam....to bol len ako priklad
Orsz
01.10.07,20:38
Asi sme predsa len ľudia.......a v niektorých situáciách sa sami NEPOZNÁME, preto je otázne ako by sa zachoval ktokoľvek iný v tejto situácii, keby sa do nej dostal - až vtedy to vie posúdiť. A nemyslím, že by ten človek, ktorý by takto "šikovne" vyhral, musel byť vyslovene zlý a sebecký, možno mu osud inak nepraje, a ten pocit niečo vyhrať je tak úžasný :rolleyes:.
lorelei
01.10.07,20:46
Asi sme predsa len ľudia.......a v niektorých situáciách sa sami NEPOZNÁME, preto je otázne ako by sa zachoval ktokoľvek iný v tejto situácii, keby sa do nej dostal - až vtedy to vie posúdiť. A nemyslím, že by ten človek, ktorý by takto "šikovne" vyhral, musel byť vyslovene zlý a sebecký, možno mu osud inak nepraje, a ten pocit niečo vyhrať je tak úžasný :rolleyes:.

S tym suhlasim, ale bez vetra sa ani listok nepohne.....
A ten co hra, chce tiez vyhrat, prave preto hra....Netvrdim,ze ten "sikovny" vyherca musi byt sebecky, ale prajny asi tiez nie a spravodlivost ....? Nie urcite nie.
Bastian
02.10.07,05:39
Ja som mal raz tiez podobny "zazitok". Este pred 10 rokmi som mal na predaj dost zaujimavy tovar. Svagrova baba sa ponukla, ze skusi predat nieco, tak som jej priniesol 1 karton, vysvetlil ceny... Ked som sa ohlasil cca o 1 mesiac, tak mi povedala, ze co jej zostal tovar (asi polovica), tak ho rozdala kamoskam. Vysvetlila mi, ze ked som sa nehlasil taky dlhy cas, tak si myslela, ze to uz nechcem. Ci to rozdala alebo rozpredala kamoskam som uz neriesil. Aspon som si od nej kupil skusenost - nakoniec to ani nevyslo tak draho. Je jedno ci je niekto cudzi alebo rodina - medzi vsetkymi sa najdu taky. Viem je to nieco ine, ale podla mna je to o tom istom. O ludskej hluposti a chamtivosti.:)
JAJA11
02.10.07,07:02
A čo ak sa aj švagriná zúčastnila súťaže a vyhrala ona sama za seba? :rolleyes:
lorelei
02.10.07,18:00
Z vlastnej skusenosti to beriem ako samozrejmost, dat vyhru hracovi. Kamaratka tiez posielala a aj na moje meno, ani som o tom nevedela, az ked som to vyhrala, co som samozrejme tiez nevedela, lebo som netusila ze ona nieco hrala a vyhrala. Potom mi to oznamila a tesila som sa s nou, a uplne s kludom anglicana som jej to doniesla.... Asi preto mi je to samozrejme, ako koname sami, tak aj rozmyslame....pri inych, hlavne v situaciach ako je tato....takze to nie je o tom, ci uz niekto skusenost mal, alebo nie a teraz tu nieco tvrdi...je to o nasom charaktere....
judita1971
02.10.07,19:44
Milá Mamba, skús zmeniť uhol pohľadu, pozri sa cez pohľad švagrinej? Kde je pravda ? Schybila si ? áno.Nehľadaj vinu v švagrinej. Pozri sa do zrkadla. Patrilo sa, povedať jej, že "využívaš" jej meno, adresu, na prípadné tvoje výhry.Nie povedať, ale poprosiť o súhlas. Koľkokrát si to spravila bez jej vedomia ? Ber to ako skúsenosť, že sa to jednoducho nepatrí. Ani rodine. Vydrankať výhru ? Rozumne sa porozprávať, priznať si chybu, s tým že viackrát to poza jej chrbát nebudeš robiť. Možno pookrie.

A prehodnocujme charakter tej čo zneužila, a nie tej čo bola zneužitá. Ide o princíp. Nie o sumu.
lorelei
04.10.07,20:09
Milá Mamba, skús zmeniť uhol pohľadu, pozri sa cez pohľad švagrinej? Kde je pravda ? Schybila si ? áno.Nehľadaj vinu v švagrinej. Pozri sa do zrkadla. Patrilo sa, povedať jej, že "využívaš" jej meno, adresu, na prípadné tvoje výhry.Nie povedať, ale poprosiť o súhlas. Koľkokrát si to spravila bez jej vedomia ? Ber to ako skúsenosť, že sa to jednoducho nepatrí. Ani rodine. Vydrankať výhru ? Rozumne sa porozprávať, priznať si chybu, s tým že viackrát to poza jej chrbát nebudeš robiť. Možno pookrie.

A prehodnocujme charakter tej čo zneužila, a nie tej čo bola zneužitá. Ide o princíp. Nie o sumu.


Co by si urobila ty na jej mieste? Na mieste svagrinej?
JAJA11
05.10.07,04:28
Milá Mamba, skús zmeniť uhol pohľadu, pozri sa cez pohľad švagrinej? Kde je pravda ? Schybila si ? áno.Nehľadaj vinu v švagrinej. Pozri sa do zrkadla. Patrilo sa, povedať jej, že "využívaš" jej meno, adresu, na prípadné tvoje výhry.Nie povedať, ale poprosiť o súhlas. Koľkokrát si to spravila bez jej vedomia ? Ber to ako skúsenosť, že sa to jednoducho nepatrí. Ani rodine. Vydrankať výhru ? Rozumne sa porozprávať, priznať si chybu, s tým že viackrát to poza jej chrbát nebudeš robiť. Možno pookrie.

A prehodnocujme charakter tej čo zneužila, a nie tej čo bola zneužitá. Ide o princíp. Nie o sumu.

Ale tá, čo bola zneužitá, tak isto zneužila chybu svojej švagrinej. :o Čiže dá sa povedať, že sú si 1:1. Ale švagriná má aj výhru. :( Ja by som v záujme dobrých vzťahov výhru určite odovzdala tej, ktorá sa pričinila o to, že tá výhra je, možno by som ju podpichla, že by som si z nej zaslúžila aj ja. Ale či by sa mi z nej ušlo, to by som nechala na ňu.
mambi
05.10.07,05:26
ahojte poraďáci.
Keďže tu odzneli rôzne názory, dovolím si všetko uviesť na pravú mieru. Prečo som tak konala ako som konala? Ak mi niekto povie, že ma berie ako sestru a ozaj si aj tak so švagrinou rozumieme, tak to tak aj beriem. Preto ma ani len nenapadlo, že by sa v rámci nejakej výhry vzťah mohol nejako naštrbiť a tým pádom mi to už vôbec nepripadalo ako ZNEUŽITIE.
Ale predýchali sme to, medzičasom výhra prišla. Švagriná došla ku mne ešte so zavretým balíkom, a ja som ho otvárala. Dojednali sme sa a výhru sme si rozdelili. Nakoniec mi dala súhlas, že sa môžem zapájať na jej meno aj naďalej. ;) Takže je všetko ok. Ostal aj vlk sýty aj ovca celá. Alebo tak nejak.
No poviem pravdu, radšej to už nebudem skúšať, naozaj niekedy nevieme ako ten druhý v takejto chvíli zareaguje. Ja som to brala podľa seba. Keby sa ona zapojila mne by nezišlo na um si na výhru nárokovať, keď viem, že nepokúšam šťastie. Takže asi len toľko.:)

mambi
katarina.j
05.10.07,06:45
ahojte poraďáci.
Keďže tu odzneli rôzne názory, dovolím si všetko uviesť na pravú mieru. Prečo som tak konala ako som konala? Ak mi niekto povie, že ma berie ako sestru a ozaj si aj tak so švagrinou rozumieme, tak to tak aj beriem. Preto ma ani len nenapadlo, že by sa v rámci nejakej výhry vzťah mohol nejako naštrbiť a tým pádom mi to už vôbec nepripadalo ako ZNEUŽITIE.
Ale predýchali sme to, medzičasom výhra prišla. Švagriná došla ku mne ešte so zavretým balíkom, a ja som ho otvárala. Dojednali sme sa a výhru sme si rozdelili. Nakoniec mi dala súhlas, že sa môžem zapájať na jej meno aj naďalej. ;) Takže je všetko ok. Ostal aj vlk sýty aj ovca celá. Alebo tak nejak.
No poviem pravdu, radšej to už nebudem skúšať, naozaj niekedy nevieme ako ten druhý v takejto chvíli zareaguje. Ja som to brala podľa seba. Keby sa ona zapojila mne by nezišlo na um si na výhru nárokovať, keď viem, že nepokúšam šťastie. Takže asi len toľko.:)

mambi
Mambi, tak neviem načo robíš "šoky", keď si nemala tú vec doriešenú a švagrina sa nakoniec zachovala OK, zbytočne si ju ohovorila,hmhm
JAJA11
05.10.07,07:48
Mambi, tak neviem načo robíš "šoky", keď si nemala tú vec doriešenú a švagrina sa nakoniec zachovala OK, zbytočne si ju ohovorila,hmhm

Jej reakcia bola možno na základe toho, čo jej švagrina v prvej chvíli povedala. Ale aj švagrina si uvedomila, že tá výhra nie je až tak výhodná, aby narušila dobré vzťahy.:)
judita1971
06.10.07,11:44
tú výhru by som jej dala, lebo ja som sa o ňu nepričinila, hoci by zneužila moje meno.

milá mamba som rada, že to všetko takto dopadlo a vyriešili ste to
bez narušenia vašich vzťahov.
lorelei
06.10.07,21:26
Tiež sa teším spolu stebou mambi,že to dopadlo tak, ako malo, a že ludia, v ktorýc veríme nesklamú. To bol asi popri výhre ten cennejší darček:)