ZuzanaP
17.09.07,09:25
Dostali sme faktúru za registráciu v systéme www.123dopyt.sk (http://www.123dopyt.sk), celá faktúra je v slov. jazyku, suma je v SK, sadzba DPH je 0%, ale dodávateľ je česká firma, ktorá je platcom DPH. Je to v poriadku? Túto fa si musím tiež samozdaniť?
ZuzanaP
17.09.07,08:29
Nikto nemáte skúsenosť?
Vladimír Ozimý
17.09.07,09:00
a kde je registrovaný ako platiteľ v SR? či v ČR ak v čr ide o služby par. 15 ods 8 to jest vy si to tu samozdanite ak ste platiteľ registrovaný v SR ak nie musíte zaplatiť dph na výstupe ak ste podnikateľský subjekt...
ZuzanaP
17.09.07,09:15
Dodávateľ je registrovaný v ČR, my sme platci v SR. Takže samozdanenie, len ma pomýlilo, že je to vystavené v Sk, asi som to moc prekombinovala.
Vladimír Ozimý
17.09.07,10:39
mena nemá vplyv na daňovú povinnosť to už je dohoda medzi účastníkmi v akej mene sa vystavuje doklad pre vás je to jednoduchšie pretože nebudete musieť prepočítavať kurzom...
Anja111
17.09.07,10:42
mena nemá vplyv na daňovú povinnosť to už je dohoda medzi účastníkmi v akej mene sa vystavuje doklad pre vás je to jednoduchšie pretože nebudete musieť prepočítavať kurzom...
Súhlasím. Tiež sa s tým stretávam u klientov...
TatianaM
03.12.07,08:56
Dostali sme faktúru za registráciu v systéme www.123dopyt.sk (http://www.123dopyt.sk), celá faktúra je v slov. jazyku, suma je v SK, sadzba DPH je 0%, ale dodávateľ je česká firma, ktorá je platcom DPH. Je to v poriadku? Túto fa si musím tiež samozdaniť?
Ja som ju nahrala ako zahraničnú faktúru a samozdanila. Ale zaujíma ma na aký účet v PÚ si to zaúčtovala. Ja som to dala na 518.
ZuzanaP
03.12.07,09:55
Dala som ju na 518.
TatianaM
03.12.07,09:57
Ďakujem
bob the builder
14.02.13,11:17
Ja mám skúsenosti s 123dopyt.sk Sú to podvodníci ktorých sa nezbavíte.
Pôvodne som prejavil záujem vyskúšať ich systém v skúšobnom termíne za nejakých 40 eur/3mes.
Keď mi prišla faktúra na 40eur + dph tak som im oznámil že nemám záujem o ich služby vzhľadom k tomu že sa mi zdá neseriózne udávať cenu bez DPH a túto informáciu znázorniť niekde v rohu malinkými písmenami.
Napriek tomu mi od nich chodili ponuky. Ale BEZ KONTAKTOV na dopytujúcich pretože som neuhradil faktúru. Kontaktovali ma aj telefonicky kde som im opätovne zdôrazňoval že nemám záujem o ich služby. Na to prišla mailom upomienka. Opakovane som sa vyjadril že nemám záujem a nech mi nič neposielajú. Od vtedy prišlo upomienok asi 5, tvrdošijne trvajú na úhrade, napriek tomu že som sa niekoľkokrát aj písomne vyjadril že nemám záujem, nehovoriac o tom že sú bez kontaktov na dopytujúcich NEPOUŽITEĽNÉ !
Samozrejme som nič neuhradil a potom to prevzala vymáhačská firma logicall ktorú absolútne nezuajíma žiadne vysvetlenie. Trvajú na úhrade aj s vymáhačskými poplatkami (už je to nejakých 80 eur), vyvolávajú, vypisujú maily, obťažujú a vyhrážajú sa exekúciami !
123dopyt NIKD VIAC ! Na tú stránku ani nechoďte !