olas
17.09.07,09:54
Ahojte,
potrebovala by som poradiť a hlavne mať jasno :

1. Fakturujeme do EU za služby vykonané na Slovensku ( projektovanie na základe objednávky partnera z EU ).Sme platci DPH , ako aj partner.
Ide táto služba do DP k DPH a do ktorých riadkov.
2. Fakturujeme do EU za služby vykonané mimo Slovenska ( práce na hmotnom majetku na základe objednávky partnera).Ide táto služba do DP k DPH a do ktorých riadkov.
jacekova
17.09.07,08:00
dôležité je, aké IČ DPH vám uviedol odberateľ
1. ak sú služby vykonane v SR a fakturujete do EU (pod jeho slovenským IČ DPH), tak tam bude slovenská 19% DPH a uvádza sa v DP tak ako slovenske vystavené fa

2. ak sú služby vykonané v krajine EU a ten hmotný majetok sa nachádza v EU, tak fa bude bez DPH s odvolávkou na oslobodenie.
emgeton
17.09.07,08:30
Ahojte,
potrebovala by som poradiť a hlavne mať jasno :

1. Fakturujeme do EU za služby vykonané na Slovensku ( projektovanie na základe objednávky partnera z EU ).Sme platci DPH , ako aj partner.
Ide táto služba do DP k DPH a do ktorých riadkov.
2. Fakturujeme do EU za služby vykonané mimo Slovenska ( práce na hmotnom majetku na základe objednávky partnera).Ide táto služba do DP k DPH a do ktorých riadkov.


dôležité je, aké IČ DPH vám uviedol odberateľ
1. ak sú služby vykonane v SR a fakturujete do EU (pod jeho slovenským IČ DPH), tak tam bude slovenská 19% DPH a uvádza sa v DP tak ako slovenske vystavené fa

2. ak sú služby vykonané v krajine EU a ten hmotný majetok sa nachádza v EU, tak fa bude bez DPH s odvolávkou na oslobodenie.

V zadaní otázky nie je jasné, či odberateľ z EU je platiteľom dane na Slovensku, alebo vo svojej krajine ( osoba identifikovaná k dani v inom čl. štáte)

Pri službách nepozeráte na to či ste službu vykonali na Slovensku alebo mimo neho. V prvom rade si musíte určiť miesto dodania služby.

Ak je miesto dodania SR, faktúrujete s DPH.

Ak je miestom dodania iná krajina, musíte si upresniť, či môžte preniesť daňovú povinnosť na odberateľa. Vtedy by ste faktúrovali bez DPH. (Teda nie s odvolávkou na oslobodené plnenie ale na prenos daňovej povinnosti na odberateľa ).
Ak by ste nemali na koho preniesť daňovú povinnosť, vznikla by vám povinnosť registrácie k DPH v inom čl. štáte.

Pozrite si §§15,16 zák. 222/2004Zz a príp. upresnite zadanie otázky.

V neposlednom rade odporúčam aj použitie vyhľadávača tu na porade. Takéto služby už boli niekoľkokrát riešené.
olas
17.09.07,09:03
odberatel z EU je platiteľom DPH vo svojej krajine , miesto dodania je u odberatela z EU, ide teda o prenos daňovej povinnosti na odberateľa. Ide mi hlavne o to do ktorých riadkov DP o DPH táto služba ide.
emgeton
17.09.07,09:15
odberatel z EU je platiteľom DPH vo svojej krajine , miesto dodania je u odberatela z EU, ide teda o prenos daňovej povinnosti na odberateľa. Ide mi hlavne o to do ktorých riadkov DP o DPH táto služba ide.

Do DP sa neuvádza. Vediete ju iba v záznamoch podľa § 70.
Asmína
18.09.07,06:37
FO registrovaná ako platca DPH len na Slovensku vykonáva svojimi zamestnancami práce vzťahujúce sa k nehnuteľnosti v Nemecku. Práce organizačného charakteru mu poskytuje dodávateľ registrovaný ako platca dane vo Francúzsku. Francúz fakturoval Slovákovi za poskytnuté služby bez
DPH. Francúz je registrovaný ako platca DPH len vo Francúzsku. Čo s tým? Miestom dodania služby je Nemecko. Jeden z nich mal byť registrovaný ako platca v Nemecku, už pol roka upozorňujem nášho platcu, aby sa tam registroval. V našom priznaní na DPH sa uvedené služby nebudú uvádzať. Má niekto skúsenosť s podobným problémom, prosím Vás o názor, nakoľko mám veľmi malé skúsenosti v uvedenej problematike. Ďakujem