lorelei
17.09.07,11:07
Dostala som tento rok cannu indickú. Teda 2. Nekvitli mi, mám ich asi od júla. Už som sa niekde dočítala,že má hľuzy, niekorene. Má veľké listy, a teraz tak rozmýšľam,že ako ju mám zazimovať. Mám tie veľké listy zostrihať, alebo ako s ňou na zimu treba? A potom zase na jar, vôbec, aká je správna opatera o ňu. Poraďte. Dakujem.
AlaNR
17.09.07,09:11
Mne ju dala suseda minulý rok tak k jeseni. Dostali sme len tie hľuzy a z nich trčali asi 10 cm zvyšky stonky.
Dali sme to do pivnice, aby nezamrzli, sem tam poliali, aby neuschli.

Na jar sme z toho rozsadili asi 8 kúskov.
Takže sa to chystáme ostrihať, vyhrabať ešte skôr ako bude mrznúť, a zasa to pichneme do pivnice.
Aktuálne napíšem, keď suseda zazvoní, že to mám vybrať zo zeme...
;)
lorelei
17.09.07,09:42
Tie hluzy si davala do piesku, alebo niecoho? Alebo len tak volne....
Fakt nemam predstavu. A akej farby mas ty tie tvoje?
AlaNR
17.09.07,10:37
My sme to mali v plastovom ciernom vreci, otvorené, bez piesku a sem tam sa to zalialo.
Kopať sa to vraj má až niekedy koncom októbra, neviem presne...

Ja mám na nich také jasne červené kvietky.
carly18
16.08.08,17:40
Pri skladovani musi byt min.teplota 10stupnov-inak hluzy zhniju.Opt.medzi 15az 20 st.C.
arizona
16.08.08,18:21
Ja ich skladujem v bedničke v pilinách,v šope.Pozor na mráz! Sú veľmi háklivé. Vyberám ich pred prvými mrazíkmi. Zazimujú sa podobne ako georgíny.:)
malalulu
20.08.08,07:45
Ja ich mám v kvetináčoch, v jeseni to ostrihám, dám do pivnice a na jar ich vyberiem, začnem polievať, poprípade hľuzy rozdelím.
Jeden rok sa mi stalo, v tie hľuzy narástli tak, že praskol kvetináč a hľuzy sa puklinou tlačili von.
Zistila som, že najlepšie rastú v plytkom kvetináči.
Erika686
18.06.10,09:13
Dnes som si v Baumaxe kupila kanu indicku- teda hluziky. No, ked som otvorila doma sacok, tak sa mi zdali nejake presusene, to je normalne? Ponorila som ich do vody na taku hodinku a chcem ju posadit do kvetinaca. Je to spravny postup?
lusielaL
18.06.10,12:28
Ja som moje zasadila uz v aprili,su uz pekne narastene,cakam kedy vyzenu kvet.Obavam sa ci si nekupila akciove,uz suche...Ked som sadila moje hluzka klicila bielym klickom,mam svoje prezimovane,sadim priamo do zeme,mala som aj v kvetinaci,ale sa mi to velmi nepacilo.
elliko
25.02.13,15:04
cibule kaní som asi zle uskladnila na zimu, vyzerá že zmrzli, možu ešte vypučat?
J500j
26.02.13,08:42
cibule kaní som asi zle uskladnila na zimu, vyzerá že zmrzli, možu ešte vypučat?

Ak si z BA alebo okolia a ak aj mne tiež nepomrzli čo večer preverím môžem darovať. V prípade že prežili pošlem správu.

Jano