andykas
17.09.07,12:06
Dobrý deň poraďáci, viete mi poradiť ako správne pochopiť pracovné voľno na vlastnú svadbu po novele? Môžem zamestnancovi uznať platené voľno v piatok,keď má svadbu v sobotu? Ďakujem.
Kolejová
17.09.07,10:09
V piatok som bola na školení a nemôžeš uznať piatok keď je svadba v sobotu.

Môžeš uznať sobotu ak mu vychádzala smena.
andykas
17.09.07,10:31
V piatok som bola na školení a nemôžeš uznať piatok keď je svadba v sobotu.

Môžeš uznať sobotu ak mu vychádzala smena.
A môžem mu to uznať pod par. 141/ods.3 z dôležitých osobných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času vzhľadom na to, že pracuje v BA a svadbu má v Košiciach? To by snáď šlo, že?
Chobot
17.09.07,10:32
Dobrý deň poraďáci, viete mi poradiť ako správne pochopiť pracovné voľno na vlastnú svadbu po novele? Môžem zamestnancovi uznať platené voľno v piatok,keď má svadbu v sobotu? Ďakujem.

Na piatok by mal voľno len keby sa ženil v piatok.
Chobot
17.09.07,10:49
A môžem mu to uznať pod par. 141/ods.3 z dôležitých osobných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času vzhľadom na to, že pracuje v BA a svadbu má v Košiciach? To by snáď šlo, že?

Pokiaľ zamestnávateľ je ochotný ho uvoľniť, nič mu nebráni poskytnúť voľno zamestnancovi aj nad rámec ZP. Išlo len o to, že zákonný nárok nemá.
andykas
17.09.07,11:10
Ďakujem krásne Vám obom.
Iveta Matlovičová
17.09.07,12:24
Pokiaľ zamestnávateľ je ochotný ho uvoľniť, nič mu nebráni poskytnúť voľno zamestnancovi aj nad rámec ZP. Išlo len o to, že zákonný nárok nemá.

súhlas, len na doplnenie, bolo by dobré, ak by vo firme bola na tieto účely vypracovaná smernica, kde bude bližšie uvedené, na aké účely sa v spoločnosti uplatní § 141 ods. 3, ktorým sa len rozširuje právo zamestnávateľa poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno, a to s náhradou mzdy alebo bez náhrady.
Ester plus
07.02.11,05:54
§141 ods. 3 hovorí len o ďalšom pracovnom voľne, myslí sa tým len jeden deň a alebo aj viac dní?
ivka70
07.02.11,05:57
§141 ods. 3 hovorí len o ďalšom pracovnom voľne, myslí sa tým len jeden deň a alebo aj viac dní?

nie je specifikovana ziadna hranica v dnoch ci hodinach, je to cisto na rozhodnuti zamestnavatela.


Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi z dôvodov uvedených v odseku 2 ďalšie pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy, alebo mu môže poskytnúť pracovné voľno s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy z iných vážnych dôvodov, najmä na zariadenie dôležitých osobných, rodinných a iných vecí, ktoré nemožno vybaviť mimo pracovného času.