asterix7
17.09.07,12:35
Kúpil som starší vysokozdvižný vozík (VZV) od firmy (platiteľa DPH) ako fyzická osoba a chcem ho ďalej predať. Môže si kupujúci (podnikateľ) z predajnej sumy uplatniť DPH. Ak áno, čo musí obsahovať kúpno-predajná zmluva.
Zoltán Kovács
17.09.07,10:37
Kúpil som starší vysokozdvižný vozík (VZV) od firmy (platiteľa DPH) ako fyzická osoba a chcem ho ďalej predať. Môže si kupujúci (podnikateľ) z predajnej sumy uplatniť DPH. Ak áno, čo musí obsahovať kúpno-predajná zmluva.

KeĎ nie si podnikateľom a platiteľom DPH, ako bude uplatňovať dph tvoj kupujúci, keď žiadnu dph mu nemôžeš vyčísliť? VeĎ ideš to predávať ako občan a nie ako podnikateľ.
ata111
17.09.07,10:43
Nie, nemôže.
Johanka
17.09.07,10:50
Kúpil som starší vysokozdvižný vozík (VZV) od firmy (platiteľa DPH) ako fyzická osoba a chcem ho ďalej predať. Môže si kupujúci (podnikateľ) z predajnej sumy uplatniť DPH. Ak áno, čo musí obsahovať kúpno-predajná zmluva.
§ 49 Zákona o DPH
(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň
a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,

atď ;)