Vladimír Ozimý
17.09.07,13:45
nevedel som kde zadať túto otázku? ide o to že ideme robiť ako CK katalog pre budúci rok a v budúcom roku by malo platiť o 1.7. uvádzanie cien aj v EUR aj v SKK...viaže sa na nás nejaká povinnosť keˇže katalog vydáme ešte tento rok napriek tomu že sa týka dovoleniek aj po1.7.2007? je vôbec takýto zákon už na svete?
wierdo
17.09.07,11:55
nevedel som kde zadať túto otázku? ide o to že ideme robiť ako CK katalog pre budúci rok a v budúcom roku by malo platiť o 1.7. uvádzanie cien aj v EUR aj v SKK...viaže sa na nás nejaká povinnosť keˇže katalog vydáme ešte tento rok napriek tomu že sa týka dovoleniek aj po1.7.2007? je vôbec takýto zákon už na svete?

Hlavne nie je ešte na svete pevný kurz, takže nemôžeš ceny uvádzať v EUR ani keby si chel.
Chobot
17.09.07,13:03
nevedel som kde zadať túto otázku? ide o to že ideme robiť ako CK katalog pre budúci rok a v budúcom roku by malo platiť o 1.7. uvádzanie cien aj v EUR aj v SKK...viaže sa na nás nejaká povinnosť keˇže katalog vydáme ešte tento rok napriek tomu že sa týka dovoleniek aj po1.7.2007? je vôbec takýto zákon už na svete?

Zákon o zavedení EURa bude schválený koncom roka 2007 s účinnosťou od 1.1.2008. Predpokladá sa, že konverzný kurz bude stanovený niekedy v júni 2008 a od nasledujúceho mesiaca (júl 2008) bude treba uvádzať duálne ceny až do januára 2009. Od februára 2009 do júna 2009 bude duálne oceňovanie iba doporučené, čiže dobrovoľné.
Vladimír Ozimý
18.09.07,03:58
o.k. ale čo potom s tými katalogmi bude sa to na ne vzťahovať alebo nie?
Chobot
18.09.07,07:01
o.k. ale čo potom s tými katalogmi bude sa to na ne vzťahovať alebo nie?

Počkaj, kým schvália zákon, budú tam nejaké prechodné ustanovenia.

Teraz to aj tak nevyriešiš. Možno bude stačiť dotlačiť nejakú prílohu s prepočítanými cenami.
Braňo
13.05.08,11:01
Konverzný kurz by mal byť stanovený 8-7-2008.
zuzume
06.06.08,03:29
Dobrý deň niekde som čítala že predajne ktoré majú pod 5 zamestnancov duálne oceňovať nemusia je to pravda?
Chobot
06.06.08,07:34
Dobrý deň niekde som čítala že predajne ktoré majú pod 5 zamestnancov duálne oceňovať nemusia je to pravda?

Myslí, že to nie je pravda. Povinnosť duálneho zobrazenia cien sa vzťahuje na všetky podnikateľské subjekty.
bea
06.06.08,07:41
Dobrý deň niekde som čítala že predajne ktoré majú pod 5 zamestnancov duálne oceňovať nemusia je to pravda?
Asi myslíš toto:

Zák. 97/2008 § 4

f) ceny výrobkov alebo služieb ponúkaných predávajúcim,
ktorý zamestnáva päť alebo menej zamestnancov,
sa duálne zobrazia v cenníku umiestnenom
na viditeľnom a dobre prístupnom mieste v predajni,


Nemusia byť ceny uvádzané duálne na výrobkoch. Stačí v cenníku.
VladoaKatka
06.06.08,07:52
Asi myslíš toto:

Zák. 97/2008 § 4

f) ceny výrobkov alebo služieb ponúkaných predávajúcim,
ktorý zamestnáva päť alebo menej zamestnancov,
sa duálne zobrazia v cenníku umiestnenom
na viditeľnom a dobre prístupnom mieste v predajni,


Nemusia byť ceny uvádzané duálne na výrobkoch. Stačí v cenníku.

Zároveň na pokladničnom bloku.

Ceny uvádzať v cenníku je jednoduchšie pre firmy, kde je stály sortiment alebo služba,napr. kaderníctvo, reštaurácia a pod., ale v predajni, kde je pravidelný prísun tovaru aj do 5 zamestnancov je asi jednoduchšie pri oceňovaní hneď dať cenu duálnu, ako vyrábať stále nové cenníky.